Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$66,112.77
-70.89
Ethereum
$3,179.18
-14.75
Litecoin
$84.23
-0.61
DigitalCash
$31.10
-0.29
Monero
$123.83
+2.45
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$27.85
-0.45
Dogecoin
$0.16
-0

MCO Coin Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 58. Sırada Yer Alıyor..

0 1.398

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

MCO Androin Telefonunuzdan veya Apple ios Telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan sizde kayıt olarak 50 $ ödüle sahip olabilirsizin. Üye olmak için linke tıklayınız.

Monaco Kartı (MCO) nedir?

Monaco Card, kripto para ile finanse edilen bir banka hesabından çekilen Visa markalı bir banka kartıdır. Visa kartı olduğu için Monako kartınızı diğer kartlarda yaptığınız gibi kullanabilirsiniz.

Kart ve Monaco banka hesabı, kripto para birimi sahipleri için ücretsizdir. Bir hesap açmak için kaydolmanız, kimliğinizi doğrulamanız ve kabul edilen çeşitli kripto para birimlerinden hesabınıza aktarmanız yeterlidir. Şu anda, Monako Asya’daki müşteriler tarafından kullanılabilir. Avrupalı ​​müşteriler için de bir bekleme listesi var. ABD’deki müşteriler şu anda Monako kullanamıyor. Ancak bunu değiştirme planları var.

Monako kart hesabında minimum bakiye ve aylık ücret yoktur . Bununla birlikte, ücretsiz ATM para çekme işlemleri için 200 $ ve bankalar arası 2,000 $ değişim limiti vardır. MCO tokenini yatırmayı ve tutmayı seçerseniz, sınırlı sayıda üretilen bir karta yükseltebilirsiniz. Bu kartlar, ücretsiz karttan daha serin görünmenin yanı sıra ATM ve bankalar arası transferlerde daha yüksek limitlere sahiptir.

Günlük ödemeler sorununu çözmek, kripto para birimi için büyük olma potansiyeline sahiptir. Ancak, Monako kartı, kripto destekli banka (veya ön ödemeli) kartlar oluşturmaya çalışan tek proje değil. TenX gibi diğer projeler de aynı konuda çalışıyor. Tüm bu projeler, bu tür kartların büyük ölçekli ve uyumlu bir şekilde uygulanmasında zorluklarla karşılaşmaktadır.

Crypto tarafından finanse edilen bir Visa Kartı

Monako’nun arkasındaki fikir, kripto para birimi ile günlük harcamaları kolaylaştırmaktır. Kahve dükkanlarında ve marketlerde daha fazla kişi kripto para ile ödeme yapabilirse, kripto para birimini tutmak çok daha cazip hale gelir. Bununla birlikte, şimdiye kadar, kripto para harcamanın faydası benimsenmenin önünde büyük bir engel oluşturdu.

Monaco’nun çözümü bir mobil uygulama ve Visa markalı Monaco kartını birleştiriyor. Başlamak için Monako hesaplarına kripto para yatırırsınız. Bundan sonra, Monaco kartını kullanarak kripto para birimini harcayabilirsiniz. Monako değişim ve dönüşümle ilgileniyor.

Dahası, Monaco, kullanıcıyı herhangi bir işlem ücreti ödemeden mümkün olan en düşük maliyetle değiştirir. Bu nedenle, Monako’nun iş modeli müşterilerinden para kazanma etrafında dönmüyor. Bunun yerine Monako, müşterilerinin alışveriş yaptığı satıcılardan para kazanıyor. Mağaza kartı işlem ücretleri genellikle işlemin% 3-4’üdür . Bunun üzerine, Monako her işlemde% 1.5-2 alır.

Monako, müşterileri Monako kartını kullandığında para kazanır. Bu nedenle kullanıcı dostu ve son derece uyumlu bir deneyim sağlamak için güçlü bir teşvik vardır.

Bu Satoshi’nin vizyonuna aykırı değil mi?

Birçok kripto paranın bir Visa kartı kullanmayı bir çıkış hareketi olarak gördüğünü belirtmek önemlidir. Onlara göre Satoshi, Visa’nın yerini alması için kriptoyu istedi, onunla çalışmadı. Bu büyük ölçüde felsefi bir tartışmadır. Bir yandan Visa’nın şu anda yerleşik bir sistemi ve pazar hakimiyeti var. Onlarla ortak olmak mantıklı. Öte yandan, Visa gibi merkezi bir kuruma güvenmek kriptoların cazibesinin çoğunu baltalıyor. Sonuçta, bu konuda nereye düşeceğinize karar vermek size kalmış. Kesin olan bir şey var, bu konuyu ele alan daha fazla proje gelecek.

Sınır Ötesi, Ücret Yok

Monako kartları kripto para birimi ile desteklendiğinden, ülke para birimleri gibi sınır sorunları yoktur. Sonuç olarak, Monaco kartınızı gittiğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Bir satın alma işlemi yaptığınızda kart otomatik olarak yerel ülke para birimine ayarlanır.

Düşük ücretler ve döviz kurları diğer ülkelerde de geçerlidir. İşlemler, Monako’nun kurumsal bir tüccar olarak aldığı döviz kuru üzerinden gerçekleşir. Buna karşılık, banka kartınızı çoğu bankayla sınırlar arasında kullandığınızda, döviz kuruna ek bir yüzde ekler veya bir işlem ücreti ekler.

Monako, para birimi dönüştürmeyi kolaylaştırmak için ilk on uluslararası döviz bankasından sekiziyle bağlantı kuruyor.

Dolayısıyla, Monako’nun farklı müşteri türleri için en az iki ideal kullanım durumuna sahip olduğunu görebiliriz. Birincisi, kriptolarını ülke para birimlerine dönüştürmeye gerek kalmadan kolayca harcayabilmek isteyen kripto para birimi sahibi / yatırımcı. İkinci kullanım durumu, çeşitli para birimlerinde kolayca alışveriş yapması gereken uluslararası gezgin içindir.

Nakit para

Monaco kartı ayrıca kart sahipleri için% 2’lik bir nakit iade programı ile birlikte gelir. Bu geri ödeme ödülleri MCO jetonları biçimindedir. Bu nedenle, nakit iade ödüllerinin gerçek değeri, MCO jetonunun değerine göre değişir. Nakit geri bakiyeniz, Monako’nun bir şirket olarak ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak büyüyebilir veya daralabilir.

Tabii ki, MCO birçok büyük borsada işlem görüyor ve geri ödeme ödüllerinizi alır almaz başka bir para birimi ile takas etmekte özgürsünüz.

MCO Androin Telefonunuzdan veya Apple ios Telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan sizde kayıt olarak 50 $ ödüle sahip olabilirsizin. Üye olmak için linke tıklayınız.

 

 

Yönetmelik ve Uyumluluk

Yönetmelikler ve uyumluluk, kripto para birimi ile desteklenen benzer ödeme yöntemleri oluşturmaya çalışan rakipler için büyük bir sorun olmuştur. Monaco kartı, uyumlu bir Visa kartı kullanmanın en iyi yolları hakkında uzun ve zor düşünüyor. Ayrıca, kartları ve uyumluluk hizmetlerini sağlamak için yerleşik endüstri liderleriyle ortaklık kurmuşlardır.

Gemalto , fiziksel kartları üreten şirkettir. Visa kartları üretmek konusunda köklü bir geçmişe sahip uluslararası bir kart üreticisidir.

Thomson Reuters World-Check , KYC / AML doğrulaması sağlıyor. Jumio , kimlik doğrulama ve diğer kimlik servisleriyle ilgilenecektir.

Son olarak, birinci seviye PCI DSS uyumlu Visa / Mastercard işlemci, Monako kartlarının tüm işlemlerini gerçekleştirecek.

Takım

İlk ICO’larından bu yana, Monako ekibi tam teşekküllü bir operasyona dönüştü. Karşılaştıkları zorluklar hakkında açıkça konuştukları sosyal medya ve forumlarda çok duyarlı oldukları için bir itibar oluşturdular. Takım özellikle Bitcointalk’ta aktif.

Kris Marszalek Monaco’nun CEO’su. Güneydoğu Asya’da yıllardır girişimci olarak çalışıyor ve sıfırdan 100 milyon dolara birden fazla şirket alıyor. En önemlisi, hızlı büyüme aşamasındayken Ensogo’nun CEO’suydu. Ensogo, Marszalek’in şirketten ayrılmasından kısa bir süre sonra çöktüğü için bazı yatırımcılar bu konuda endişeli hissediyorlardı. Ancak, Ensogo’nun ölümüne karıştığını gösteren hiçbir kanıt yok.

Liderlik ekibinin geri kalanı yerleşik yöneticilerden oluşur. Monaco, görmüş olabileceğiniz birçok kripto projesinden daha eski ve daha deneyimli bir ekibe sahiptir. Ayrıca mesajlarında ve kendilerine sundukları görüntülerde yüksek düzeyde profesyonellik sunarlar.

Yol Haritası

Monaco kartı henüz tam olarak piyasaya sürülmemiş ve müşterilere gönderilmemiştir. Ayrıca, kartlar yalnızca belirli ülkelerde kullanılabilir. Sunum stratejisi önce Asya’ya, ardından Avrupa’ya, ardından Amerika’ya odaklanmaktadır.

Monaco mobil uygulamalarını zaten yayınladı ve App Store ve Google Play’den kullanılabilir.

Kartların gönderilmesini bekleyin, daha fazla ortaklık duyuruldu ve önümüzdeki yıl için uygulama için işlevsellik eklendi.

Monaco Parası (MCO)

MCO jetonu, Haziran 2017’de Monako için 26 milyon doların üzerinde bir halka açık jeton satışı ile başladı.

MCO, Monako ağı içindeki likiditeye yardımcı olur; ayrıca nakit geri ödüller için para birimidir. Ayrıca, farklı işlem ve para çekme limitlerine sahip daha yüksek değerli Monako kartlarının kilidini açmak için MCO’ya sahip olabilirsiniz.

MCO, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra 20 doların üzerine çıktı. Fiyatı o zamandan beri düştü.

Monaco Para (MCO) Nasıl Alınır

Monaco Coin (MCO) birçok büyük borsada mevcuttur, ancak doğrudan fiat ile satın alamazsınız. Önce ETH veya BTC’ye dönüştürmeniz gerekir.

Desteklenen exchange’ler arasında Binance , Bit-Z, Huobi, Bittrex ve Liqui bulunur.

Monaco Parası (MCO) Nerede Saklanır?

MCO, Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 tokenidir. Bu nedenle, Ethereum uyumlu herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz.

MyEtherWallet muhtemelen kullanımı en basit ve en kolay olanıdır . Ek güvenlik için, Nano S veya Trezor donanım cüzdanını düşünün.

Analiz..

Monaco kartı, kripto para birimi ile günlük alışveriş yapmak isteyen herkes için cazip bir seçenektir. Sınır ötesi seyahat edenler için de mantıklı. Ancak, sunumun uzun zaman almasını ve yol boyunca çok fazla çarpma olmasını bekleyebiliriz. Finans endüstrisi oldukça düzenlenmiştir ve Monaco’nun çözümü basit ve kullanıcı dostu gibi görünse bile, kripto para birimine dayalı ödemeler karmaşık bir konudur.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.