Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Metal Coin (MTL) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 158. Sırada Yer Alıyor..

3.407

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Metal Coin Nedir?

Metal, sadece nakit harcamak veya ülke para birimlerini kripto para birimine dönüştürmek için ücretsiz MTL tokenleri ile ödüllendirmek istiyor. Metal Pay uygulamasında para harcadığınızda, gönderdiğinizde veya aldığınızda, MTL jetonlarında% 5’e kadar geri kazanabilirsiniz. Örneğin, Metal Pay uygulamasıyla 100 dolar harcadığınızda, hem siz hem de alıcı MTL’ de 5 dolara kadar kazanabilirsiniz. Bu tokenleri sıvı Metal olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü borsalardaki diğer kripto para birimleri için kolayca takas edilebilir veya uygulama içinde nakde dönüştürülebilirler. Ancak, sadece Metalinizi tutmak istiyorsanız, bunun için de ödüller var. Metal, kripto para birimleri dünyasına kolaylık sağlarken ödeme süreçlerini basitleştiriyor.

Metal Coin Cüzdan

Metal’in ilk uygulaması olan Metal Vault, Metal, Bitcoin, Ethereum ve ERC20 tokenleri için bir web cüzdanı ile başlayalım. Gelecekte Litecoin ve Monero gibi daha fazla para eklemeye yönelik planlar var. Bu cüzdanda depolanan madeni para çeşitliliğinin yanı sıra, Metal Vault’a FDIC sigortalı banka hesapları eklemeyi planlıyor. Bir banka hesabıyla, Metal Vault içinde Metal satın alabileceksiniz ve bu süreçte daha fazla Metal kazanabileceksiniz.

Metal Pay

Metal Pay, 2018’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan iOS için bir ödeme işleme uygulamasıdır. Uygulama, arkadaşlarınıza ve tüccarlara nakit veya MTL göndermenizi sağlar. Uygulama kurulumu yalnızca birkaç dakika sürecektir.

Metal Pay’ı rakiplerinden ayıran birkaç önemli özellik var. İlk olarak, arkadaşlarınıza nakit göndererek veya hatta onları uygulamaya davet ederek MTL jetonları kazanırsınız. İkinci olarak, uygulama nakit yerine MTL göndermenizi sağlar. Üçüncüsü, kazandığınız MTL, Metal Pay uygulaması içinde kolayca paraya dönüştürülebilir. Sadece arkadaşlarınıza nakit göndermek için herhangi bir ücret yoktur, her ikisi de aslında MTL kazanırsınız. MTL’nizi hemen paraya çevirmek veya bir borsada takas etmek isteyebilirsiniz, ancak uygulamada belirli miktarlarda Metal bulundurmanın faydaları olacaktır, ancak bu özellikler şu anda belirtilmedi.

İnsanlar zaten arkadaşlarına para göndermek için ödeme uygulamalarını kullanıyor. Ancak neden süreçte ücretsiz kripto para kazanmıyorsunuz? Ev sahibinizi kirayı Metal Pay ile göndermenize izin vermeye ikna ettiğinizi düşünün. Her ay 1000 dolar gönderirseniz, her ikisinde de 50 TL MTL kazanırsınız. Metal Pay, insanları ekosistemlerine getirdiği için projenin geleceğinin en önemli noktası. Kripto para birimine tamamen aşina olmayan insanlar bile uygulamaya katılabilir ve keyfini çıkarabilir. 

İşte Metal Pay uygulamasının bazı heyecan verici demoları iş başında.

İşlenmiş Ödeme Kanıtı

Metal, İşlenmiş Ödeme Kanıtı veya PoPP adı verilen bir işlemle MTL belirteçlerinde sizi ödüllendirir. PoPP, Proof of Work ile madencilere para dağıtmak yerine Metal’in paraları insanlara dağıtma yöntemidir. Metal ile kimliğinizi onayladıktan sonra, ülke para birimi göndermek veya ülke para birimini kriptoya dönüştürmek için PoPP aracılığıyla MTL’de ödüllendirileceksiniz.

Ancak, İşlenmiş Ödeme Kanıtı, her işlemde MTL doldurmaktan biraz daha karmaşıktır. Birincisi, bireyler için ayda 1000 $ MTL ödüllerinde ve tüccarlar için 5000 $ sınırında. İkincisi, PoPP iyi davranışı ödüllendirir. Dolayısıyla, siz ve bir arkadaşınız hızla aynı 100 doları ileri geri gönderirseniz, MTL ödülleri almanız hızlı bir şekilde engellenir. Ancak, yasal bir işlem onaylandıktan sonra, PoPP yapabilir ve MTL belirteçlerinizi kilitleyebilirsiniz. Sonunda Metal, MTL göndermede PoPP sunmayı planlıyor. Ancak insanların sistemi oynamasını önlemek için öncelikle dolandırıcılık karşıtı algoritmaları geliştirmeleri gerektiğini düşünüyorlar.

Metal, tipik kredi kartı ödüllerinin önüne geçmek için ödül seviyesi olarak % 5 seçti. Ama var olacak sınırlı miktarda MTL ile düşünüyor olabilirsiniz. Ödüller bir gün bitmeyecek mi? MTL popüler ve kullanışlı hale gelirse, MTL belirteçlerinin değeri artabilir ve bu da MTL belirteç dağılımının azalmasına neden olabilir. Metal uygulaması tüm MTL’nin dağıtılacağı kadar popüler hale gelirse, şirket o kadar başarılı bir pazara sahip olacaklarını ve “kazanacaklarını” ve Metal’in değişim için uygun bir ortam haline geleceğini hissediyor.

Tüccarlar

Eşler arası ücretsiz olsa da, Metal ticari işlemler için ücret almaktadır. Ancak, satıcılar “ilgili tüm ödeme işleme ücretlerinde indirim ve satıcı hizmetlerinde indirim hakkı” almak için MTL ile platform kredisi satın alabilirler. Satıcılar “ayrıca MTL ile ödeme yaparken indirim yapmak için ödeme işlem ücretlerinden% 5 ek ücret alırlar.” Bir tüketici olarak, sadece kripto para birimi ile ödeme yaparak bir indirim kazanmak kesinlikle heyecan verici olacaktır.

Erken evlat edinmek isteyen küçük işletmeler buraya gidebilir .

Sadece 100 işletme “Metal PoPP Girişimi” için uygundur.

  • 50 İşletme – San Francisco, CA
  • Los Angeles, CA, ABD için En İyi 15 İşletme
  • 15 New York, NY: İşletmeler
  • Dünya için 20 İşletme

Metal, bankacılık endüstrisi ile en iyi ilişkileri olmayan sadece nakit kullanan işletmeler için özellikle cazip olabilir. Teknik raporlarına göre, proje “yüksek riskli tüccarlar, nakit yoğun tüccarlar ve kripto para birimini kabul etmek isteyenler” hedefliyor. 

Sonuç olarak, ödeme işlem ücretlerini düşürebilir ve aynı zamanda PoPP aracılığıyla ücretsiz MTL jetonları kazanabileceğine inanıyorsa, tüccarları MTL’yi denemeye ve kabul etmeye kesinlikle ikna eder.

Yarışmacılar..

The Bread uygulaması The Bread kullanıcılarını teşvik etmek için BRD şeklinde kendi yerli jetonu vardır. Ancak, yakında para göndermek için yakın zamanda ücretsiz BRD almayacaksınız.

Sadece karışıklıktan kaçınmak için, iOS mağazasında Metalpay adında altın veya gümüş almayı ve satmayı sağlayan bir uygulama olduğunu belirtmek gerekir. Metal ile hiçbir ilişkileri yoktur. Ancak gelecekte buna cevaplarını görmek ilginç olacaktır.

Venmo, Paypal, WeChat ödeme ve Alipay dahil olmak üzere sayısız mobil ödeme platformları vardır. Şimdilik, bu platformların kripto para birimi entegrasyonu yok. Ancak Paypal yakın zamanda kripto ile ilgili patentleri dosyalamaya çalışırken, muhtemelen rakiplerin farkındalar.

Madeni Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

Ethereum token standardı ERC20 üzerine inşa edilmiş 66.588.888 MTL tokeni vardır.  Metal vakfı tarafından iki milyon kişi tutuldu ve 3.8 milyona yakın çalışan ve danışmanlar için ayrıldı. Yaklaşık 13,3 milyon, Metal Projesi işletme havuzunda bir yıl boyunca kilitlendi. Ve 21 milyon jeton dolaşımda ve 26 milyon PoPP aracılığıyla dağıtılmak üzere ayrıldı.

2017 yılının dördüncü çeyreğinde Venmo, 10 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Metal bu ölçeğe ulaşırsa, MTL’nin değeri artmalıdır veya tüm jetonlar oldukça hızlı bir şekilde PoPP’d olacaktır.

Metal Takımı

Metal Pay ekibi 2016 yılında San Francisco’da geliştirmeye başladı. CEO ve kurucu Marshall Hayner tarafından yönetiliyorlar. Hayner’e ek olarak, Apple’dan Sid Parihar, iOS uygulamasının tasarımını yönetmek için ekibe katıldı. Ekip, diğer birçok mühendis, tasarımcı, yatırımcı ve danışmandan oluşmaktadır.

Yol Haritası ve İlerleme

Metal Pay’in bir çok planı olsa da, markaya bir yol haritası koymamayı tercih ediyorlar. Bu, birçok kripto para biriminin son derece iddialı yol haritalarıyla keskin bir tezat oluşturuyor. 2018 baharında Metal banka hesaplarını açabileceklerine inanıyorlar. FDIC sigortalı banka hesapları ile ekip, kredi ve emanet hizmetleri olasılığını tartıştı.

2018 Kışında “Shopify tarzı entegrasyonlar, çevrimiçi işletmeler için eklentiler, [ve] entegre bir NFC donanım dokun-öde terminali ve çok daha fazlasına” sahip olmayı planlıyorlar. Litepay gibi şirketlere benzer şekilde, fiyat dalgalanmalarını önlemek için satıcılara kripto para birimi ödemelerini anında ülke para birimlerine dönüştürme yeteneği sunmak istiyorlar.

Metal Pay, bir güne bölünmüş ödeme özelliğini dahil etmeyi umuyor. Yemeğinizi satın almak ve daha sonra arkadaşlarınızı daha fazla PoPP için faturalandırmak için Metal Pay kullanan tüm ücretsiz PoPP’yi hayal edin. Metal Pay uygulaması içindeki MTL işlemleri zincir dışı yapıldığından mikro işlem olanakları da açar.

Ticaret Geçmişi

Temmuz 2017’de piyasaya sürüldükten sonra, MTL sonunda 14 dolar fiyatına ulaştı. Satış öncesi fiyatlara kıyasla, MTL kısa sürede çok yol kat etti.2018’deki çoğu madeni parada olduğu gibi, Metal’in fiyatı da bir geri çekilme gördü. Bununla birlikte, Metal Pay’ın henüz başlatmadığı göz önüne alındığında fiyat etkileyici. Fiyatın geleceği birkaç farklı faktöre bağlı olacaktır. Ekibin Metal Pay ve tüccar entegrasyonu ile başlayarak hedeflerine ulaşmaya başlaması gerekiyor. Daha sonra, insanları ülke para birimine anında tasfiye etmek yerine MTL’lerini gerçekten tutmaları için uygun şekilde teşvik etmeleri gerekir. İnsanlar tüm MTL’lerini PoPP’den anında tasfiye etme alışkanlığına sahip olsalar, fiyat için harika olmayacak, ancak yine de harcama için% 5 ödül kazanacaksınız.

MTL’yi nereden satın alabilirim?

İdeal olarak, yakında PoPP aracılığıyla MTL kazanabilir veya Metal’in uygulamaları aracılığıyla satın alabilirsiniz. Ancak şimdilik, Binance’ı Bitcoin veya Ethereum çiftleriyle kullanmanız gerekiyor. Huobi’de Bitcoin eşleştirmesi ile bir miktar hacim var, ancak şu anda kabaca% 90’ı Binance’de gerçekleşiyor.

MTL’yi nerede saklayabilirsiniz?

Sen Metal daki MTL Vault veya ERC20 belirteçlerini destekleyen herhangi bir başka cüzdan da saklayabilirsiniz. Metal Vault şu anda sadece bir web cüzdanı olduğundan, mobil cihazlar için Coinomi veya Jaxx’i de düşünebilirsiniz.

Analiz..

Dünya nüfusunun büyük çoğunluğu hala herhangi bir kripto para birimini anlamıyor veya sahip değil. Bununla birlikte, mobil ödeme uygulamaları giderek daha yaygın hale gelmektedir. Metal, ikisi arasındaki hayati köprüyü oluşturabilir. Ücretsiz MTL sunarak, insanlar kripto para birimlerinin avantajlarını keşfetmeye başlayabilir. Ödül sunmayan çok sayıda uygulama ile% 5 ödül sunan bir uygulama arasında seçim yapıldığında, karar kolaydır. Ödeme uygulaması başlatıldığında, uygulamayı denemenin ve işlenen ödemenin kanıtı yoluyla ücretsiz MTL toplamanın bir dezavantajı yoktur. Ve asla bilemezsin, belki bir kez PoPP yaptıktan sonra durduramazsın.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yoruma kapalı.