Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Monetha Coin Nedir? MTH Coin Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 643. Sırada Yer Alıyor..

0 1.236

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Monetha Nedir?

E-ticaret sektörü son birkaç on yılda güçlü bir büyüme oranı yakaladı. Çevrimiçi alıcıların sayısındaki hızlı artışa rağmen, satıcılar güven ve itibar, ödeme süreci ve Ethereum ekonomisine ulaşamama konusunda zorluklarla karşılaşıyor.

Monetha , tüm bu sorunları çözmek için merkezi olmayan bir ödeme çözümüdür. Tüccarlara uygun ödeme çözümleri sağlamak için akıllı sözleşme teknolojisiyle Ethereum blockchain ağında çalışır.

Bu platformun ana hedefi, herhangi bir üçüncü taraf olmadan müşteri ile satıcılar arasında gerçek zamanlı işlemler sağlamaktır. Ayrıca e-ticareti Ethereum ekonomisine entegre edecektir.

Monetha Geliştirme Ekibi

Monetha; ekibin beyni ekibin iki kurucu ortağı 2018’ de forbes 30 under 30 listesinde yer almış olan Laurynas Jokubaitis ve Justas Pikelis ile birlikte çalışan Andrej Ruckij’ dir. 

Ruckij, blok zincir güdümlü bu ödeme sistemini kurmak için 9 yıl sonra “Adform” un Başkan Yardımcısı olarak görevinden ayrıldı.

Pikelis, takıma doğru ivme kazandırmak için finansal teknolojilerdeki deneyim ve becerilere sahiptir.

Jokubaitis, Ruckij ile “Wowtto” ve ikili oluşturmak için çalıştı. Bu nedenle Monetha’yı başarıyla hazırladı.

Monetha’nın Faydaları Nelerdir?

Monetha Teknolojisi

Monetha’nın teknolojik altyapısının merkezinde, Merkezi Olmayan Güven ve İtibar Sistemi (DTRS) yer alıyor. Bu protokol, müşteriler ve satıcılar arasında güvenilir bir ilişki oluşturmak için Akıllı Sözleşmeler ile birlikte çalışır. Dahili bir algoritma her işlemi doğrular ve buna göre güven derecesi sağlar.

Platform aynı zamanda ilgili taraflar arasında şeffaflık yaratmak için Güven Derecelendirme mekanizmasını kullanmaktadır. Bu derecelendirmeler her kullanıcı tarafından görülebilir ve tüketicinin ve satıcının davranış kalıplarına göre verilir.

Monetha basit bir iş akışını takip eder. İstemci sipariş verdiğinde sunucular bir QR kodu oluşturur. Kod, ülke para birimi, sipariş numarası, garanti, teslimat vb. Gibi siparişle ilgili tüm ayrıntıları kodlar. İstemci kodu tarar ve gönderdiği zaman, işlem blockchain ağına aktarılır.

Ürün mimarisi üç bölümden oluşur:
– Satıcılar,
– Yapılandırma paneli ve
– Ethereum blok zinciri.

Satıcılar ödemeyi perakende veya e-ticaret üzerinden alır. Yapılandırma paneli, fonlarını ve profilini güven derecelendirmeleriyle yönetmelerine olanak tanır. Blockchain, müşterileri, talepleri ve ödemeleri halleder.

Monetha’nın ekibi, satıcıların ödemeleri kabul etmek için bir Monetha ödeme ağ geçidi komut dosyası web sitelerine entegre etmeleri için bir çözüm geliştirdi.

İşlem Süreci

Monetha ile alışveriş yapmak için müşterilerin ödeme için Monetha ağ geçidini seçmesi gerekecektir.  Ödeme tutarı, ETH tabanlı jeton tutarına dönüştürülür.

İşlemler Monetha’nın blockchain ağı üzerinden yapılır. Blockchain, perakende veya e-ticaret olmasına bakılmaksızın işlemlerin zamanından tasarruf sağlar.

Adresleri, garanti koşullarını, teslim süresini ve meşruiyeti sağlamak için gerekli ayrıntıları gönderir. Tüm bu bilgiler güvenlik amacıyla özetlenmiştir.

Monetha Özellikleri

Şeffaflık : Monetha’nın en avantajlı özelliklerinden biri, e-ticaret ödeme sistemine getirdiği şeffaflık düzeyidir. Hem müşteriler hem de tüccarlar Monetha’nın merkezi olmayan sisteminde dolandırıcılıktan uzak işlemlerinin keyfini çıkarabilir.

Erişilebilirlik : Kullanıcılar platforma cep telefonlarından erişebilir. Bazı geleneksel ödeme yöntemlerinin aksine, Monetha kullanıcılarına daha fazla erişilebilirlik ve kolaylık sağlar.

Özelleştirme : Monetha ile tüccarlar fonları üzerinde tam kontrole sahiptir. Kolayca yönetilebilen ayarları ve özelleştirilebilir tercihleri, satıcıların varlıklarını iyi yönetmelerine yardımcı olur.

MTH Nasıl Alınır ve Saklanır?

MTH;  Binance, HitBTC, Coingecko, Mercatox ve CoinCodex gibi borsalarda satın alınabilir .

Depolama

MTH paraları, ERC20 uyumlu oldukları için MyEtherWallet gibi herhangi bir ETH cüzdanında saklanabilir. Diğer depolama seçenekleri arasında Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları sayılabilir. Exodus ve Jaxx, MTH için depolama cüzdanları da kullanılabilir.

Monetha’nın Geleceği Nedir?

Monetha iyi planlanmış bir yol haritasına göre çalışıyor.

 İlk aşama tüccarlar için tam işlevsel bir ödeme ağ geçidi geliştirmeyi hedefleyen yol haritası oldu. ETH’yi ödeme şeklinde kabul etmelerini sağlar. Bu aşama için belirlenen süre 2018’in başıydı.

İkinci faz planları Monetha kuyu olarak ETH tabanlı simgeleri için bir ödeme platformu yapmak. Bu, tüccarların ülke para birimi işlemleri için hem Ethereum para birimini hem de Ethereum tabanlı jetonları değiştirmesine izin verecektir. Bu aşama aynı zamanda akıllı sözleşme cüzdanları geliştirmeyi, satıcılar için gösterge tabloları oluşturmayı ve gerçek zamanlı analitik oluşturmayı amaçlamaktadır. 

Üçüncü faz merkezi olmayan güven ve itibar algoritmasında iyileştirmeler yapmak için ayarlanır. Ayrıca Monetha için derecelendirme, inceleme, vb gibi çeşitli özellikleri sağlayan akıllı bir sözleşmeye dayalı mobil uygulama geliştirecek. 

Dördüncü aşama tüccarları ve tüketicileri hem etkinleştirmek ve güven ve itibar yaratmak için derecelendirme verecektir. Bu aşama güven sistemini daha da geliştirecektir. 

Beşinci aşama merkezi olmayan ödeme, güven ve itibar sistemi ile işe perakende satıcılara izin verecektir.

Piyasa Geçmişi

MTH 27.06.2020 tarihi itibariyle birim fiyatı şuan ₺0,054919 TRY, $0,008013 USD, 0,00008589 BTC olarak işlem görmektedir. Coin market piyasasında şuan 643. Sırada yer alıyor. Toplam arz 402.400.000 MTH ve tamamı dolaşımdadır.


Monetha’nın Diğer Kriptolardan Farkı Nedir?

PayPal gibi platformlar Monetha’nın kripto-para birimi olmayan piyasadaki rekabetidir. TenX, Satispay ve C2FO, kripto pazarında Monetha’ya rekabet sunan platformlardan bazıları. Bununla birlikte, diğerlerinden öne çıkmasını sağlayan bazı özellikler vardır.

  1. Monetha ile işlemlerin hızı ve ücretleri diğerlerinden daha iyidir. Aracı olmadan çalışır ve nominal işlem ücretleriyle anında ödeme yapar.
  2. Monetha, satıcılardan minimum% 1,5 işlem ücreti almaktadır. Bu ücret bir fona tahsil edilir ve tüm MTH token sahipleri toplam fonun% 33’ünü alır.

Monetha Hakkında Analiz..

Monetha’nın hem müşteriler hem de satıcılar için faydaları olduğu açıktır. Online ödeme sisteminde devrim yaratma hedefinde Monetha, ülke para birimleri ve kripto para birimlerini entegre eden ilk platformlardan biri olarak kendini kanıtladı.

Sürekli büyüyen e-ticaret sektörü ile Monetha’nın pazara sunma potansiyeli çok fazla. Deneyimli geliştiricilerden oluşan bir ekiple birlikte iyi belirlenmiş yol haritası projeyi daha büyük ilerlemelere götürebilir.

Kripto pazarındaki nispeten ayı sezonu ve diğer coinlere göre yeni mevcudiyeti nedeniyle jeton değeri düşük kaldı. 01.05.2019 tarihinde şimdiye kadar en düşük seviyesi olan 0,000050 BTC olarak işlem gördü. Ancak 1-2 ay gibi kısa sürede tekrar toparlama sürecine geçerek 0,000110 BTC seviyelerini gördü. Bununla birlikte, kendisini uygulanabilir bir yatırım seçeneği olarak sunmak için çok daha az fiyat dalgalanması göstermiştir. Bitcoin tarafından yapılacak olan hamleler bu coin üzerinde de etki edecektir. Bitcoin in bu yılın en dip olduğu zamanda Mth etkisinde kalarak en düşük seviyesini görmesine sebebiyet vermiştir. Boğa sezonu ile tekrar yükselme sürecinde yukarı yönlü gelmesi otoriterler tarafından beklenmektedir.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.