Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Nano Coin Nedir?

Coinmarketcap 53. Sırada Yer Alıyor.

0 814

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Nano Coin nedir?

“ NANO ” terimi resmen “ RaiBlocks ” olarak bilinen markadan yeniden markalaştırılmıştır . 2018’in başında, şirket yetkilileri kripto para birimi projelerini (ve para biriminin kendisini) Nano olarak adlandırmaya karar verdi. Bu kripto para için yeni bir başlangıç ​​oldu.

Nano; Bir proje ve kendi başına bir kripto para birimi olarak oldukça açıklayıcıdır. Para birimlerini değiştirmeyi ve insanların günlük yaşamlarına kripto getirmeyi amaçlayan bir madeni paradır . Jetonun amaç ve hedefleri, Bitcoin ile neredeyse aynıdır.

Ancak Bitcoin’den farklı olarak Nano, blok zincirinin görevlerini (esas olarak işlemler) çok daha hızlı ve daha esnek bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Nano coin, Prova-of-Stake ve Proof-of-Work algoritmalarının bir kombinasyonunu kullanır . Bu karışıma “ temsili Kanıt Kanıtı ” denir . Çalışma şekli, Nano para sisteminin sistemindeki bir işlemle ilgili bir sorun olduğunda (diyelim ki, iki işlem çarpışıyor – bunlardan biri yasal ve diğeri soyma veya sızma girişimi), “ delegeler ” var yasal işlem için oy kullanmak ve dolandırıcılığı reddetmek için oradalar. Bir temsilci olmak için cüzdanınızda bir miktar XRB bulunmalıdır – bu, insanları Nano topluluğunun büyümesine ve ilerlemesine katılmaya teşvik eder.

NANO Tarihçesi

Nano (eski RaiBlocks) 2015 yılında Colin LaMahieu (bilgisayar yazılımı alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir yazılım mühendisi) tarafından piyasaya sürüldü. RaiBlocks adı altında lanse edildi, ancak birkaç yıl sonra ekip yeniden markalaşmaya karar verdi. Neden?

Nedeni oldukça basit. İlk isim, şirketin itiraz etmeye çalıştığı ana akım kitleyle etkileşime giremedi. İsim değişikliğinin açıklanmasından sonra ise işlemleri büyük ölçüde arttı.

“ XRB jetonu ” olarak adlandırılan Nano jetonuyla sıklıkla karşılaşmanızın nedeni de budur . RaiBlocks günlerinden beri bırakılan bir etikettir ve madalyonun kendisine atıfta bulunurken hem Nano hem de XRB doğrudur.

Neyin nano para haline geleceğinin başlangıcından bu yana, akılda ciddi bir amacı vardı – eşler arası kripto para birimi işlemlerini daha ölçeklenebilir hale getirmek . Muhtemelen sadece Bitcoin’in değil (özellikle bu madeni paraya rağmen), ancak diğer birçok eski blockchain sürüm tabanlı kripto para biriminin ölçeklenebilirliği herkesin en büyük sorunu olarak tanımladığı bir sır değildir . Bu büyük işlem ücretleri, süper yavaş ticaret hızları ve benzeri ile sonuçlanır.

Birçok farklı altcoin, söz konusu ölçeklenebilirliği geliştirmeye yardımcı olacak blok zinciri sürümlerini oluşturmaya çalıştı ve Nano kripto para birimi bunlardan biridir.

Nano Blok Zincir

Kendi içinde zor bir terim olan blok zincir , iki sistemin bir karışımını ifade eder. Bunlar geleneksel blok zinciri ve “yönlendirilmiş asiklik grafik” veya kısaca DAG olarak adlandırılmıştır.

DAG bir tür veri yapılandırmasıdır. Örneğin, geleneksel bir kripto para birimi ile bir işlem gerçekleştirdiğinizde (satın al, sat veya sadece ticaret yap), işleminiz önceden tanımlanmış alan ve boyutta bir “blok” halinde gruplanır. Bu bloklar blok zincirini oluşturur. Bununla birlikte, DAG yapısı ile bireysel işlemleri ve blok zincirinin kendisinin daha büyük resminde nasıl ilişkilendirildiğini görebileceksiniz.

DAG hakkında iyi olan şey, son derece ölçeklenebilir olmasıdır. Tam olarak geleneksel blockchain’de eksik olan şeydir. Dezavantajı, özellikle güvenli olmadığıdır . Ancak, blockchain’in kötü şöhretli güvenliğinin devreye girdiği yer burasıdır.

Nano madeni para, bu iki dünyanın en iyilerini birleştirmeyi amaçlıyor. Bunlar DAG’nin ölçeklenebilirliği ve blockchain’in güvenliğidir.

Nano Coin nasıl çalışır?

Nano’nun madalyonun arkasındaki çalışma prensibi oldukça basittir.

Nano, aşırı basitleştirmek için, gelen ve giden işlem verilerini kendi kişisel blok zincirinizdeki belirlenmiş, ayrı bloklara depolar. Bu şekilde, cüzdan bakiyeniz her zaman güncel ve güvenli tutulurken, blockchain’in sorunsuz çalışmasını sağlar.

Nano kripto para biriminin ardındaki genel kavram ve fikir, bu sürecin arkasındaki itici hedeftir. Şirketin tek bir odağı var oda ölçeklenebilirlik. Güvenlikle fazla ilgili değil. Blockchain’in kendisi devreye giriyor. Bunun yerine, ekip kripto para birimi alanında mümkün olan en hızlı işlemleri sağlamaya odaklanıyor. Buna karşılık, “ ücret ” konusu ortaya çıkıyor. İşlemlerinizde Nano jeton kullanırken ücret alınmıyor.

Nano Piyasa Değeri Nedir?

         24.01.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 53. sırada yer alıyor.

24.01.2020 tarihi itibariyle Nano birim fiyatı 0,667987 USD, 0,00007942 BTC olarak bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.