Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

NavCoin (NAV) Nedir?

Coinmarketcap 375. Sırada Yer Alıyor.

0 1.195

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

NavCoin Nedir?

NavCoin, anonim ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmış bir kripto para birimidir. 2014 yılında kurulan, son ICO dalgasından önce gelen daha eski bir kripto para sınıfına aittir. NavCoin zaman testini iyi tamamladı. Son dört yılda, çeşitli yükseltmeler, özellikler ve iyileştirmeler uyguladı. Ekip kendini işine adamış ve bilgili ve sonuç olarak platform istikrarlı bir büyüme gösterdi.

Ancak, NavCoin, yarıştaki diğer rakiplerin en büyük gizlilik kripto para olarak  gördüğü büyümeyi  görmedi.  2017’de proje, tasarımı, kullanılabilirliği ve deneyimi vurgulamaya başladığında bir geri dönüş gördü. NavCoin, özel işlemleri kullanmayı basit ve hızlı hale getirmek istiyor.

Bu NavCoin kılavuzunda şunları inceleyeceğiz:

  • NavCoin Nasıl Çalışır?
  • NavCoin Jetonu (NAV)
  • NavCoin Ekibi ve İlerleme Durumu
  • Ticaret Geçmişi
  • NAV Satış Noktaları
  • NAV Nerede Saklanır?
  • Sonuç

NavCoin Nasıl Çalışır?

Orijinal Bitcoin kodu NavCoin’in kodunun temelidir, ancak geliştiriciler Bitcoin’in birkaç temel özelliğini değiştirmiştir. İlk olarak NavCoin, NavTech olarak bilinen ikincil bir alt zincir uygular. NavTech işlemin anonimleştirilmesini ve karıştırılmasını sağlar. İkincisi, NavCoin, Bitcoin’in iş kanıtı algoritmasını, hisse senedi kanıtı olarak değiştirir. Ayrıca, NavCoin işlemleri genellikle Bitcoin’den daha hızlı ve daha ucuzdur. Gelecekte, doğrudan blok zincirine kodlanmış merkezi olmayan uygulamaları da destekleyecekler.

İşlem Süreleri, Ücretler ve Ölçeklenebilirlik

İlk günlerden bu yana, NavCoin’in güçlü takımlarından biri hızlı işlem süreleri olmuştur. NavCoin, Bitcoin’in on dakikası yerine her otuz saniyede bir blok onayları görüyor. Bu Monero (2 dakika) ve Zcash’den (2.5 dakika) daha hızlıdır. Dash ayrıca ortalama 2.5 dakikalık blok sürelerine sahiptir, ancak masternodları anında işlem göndermeyi mümkün kılar. Bununla birlikte, NavCoin herhangi bir popüler gizlilik paranın en hızlı standart blok süresine sahiptir.

Bu hızlı işlemler de pahalı değil. Bitcoin ve Ethereum gibi para birimlerinin yüksek madenci ücretleri ile sorun yaşadığı durumlarda, NavCoin işlem maliyetlerini düşük tutar. Standart bir işlem göndermek için ortalama ücret sadece 0.0001 NAV’dir. Bununla birlikte, özel, şifreli işlemler daha pahalı olabilir.

Nav Coin ayrıca ölçeklenebilirlik endişelerini de bekliyor. Madencilikle ilişkili enerji tüketimini azaltan bir proof of stake konsensüs algoritması kanıtı zaten kullanıyorlar. Topluluk, SegWit’i zaten oyladı ve etkinleştirdi, böylece blok boyutu küçüldü. Gelecekteki teklifler, Bitcoin’in Yıldırım Ağı’nın eşdeğer bir kısmını uygulayacak ve bazı işlemleri anlık yerleşimlerle zincirden çıkaracak .

Anonimlik ve İzlenebilirlik

Topluluk NavCoin’i “gizlilik parası” olarak sıkı bir şekilde tanımlamaktadır. Ancak, gizlilik istemenin nedenleri kabataslak veya kötü amaçlı değildir. Aslında, jeton gizliliği ve izlenebilirliği bir finansal sistem ve para birimi için önemli bir işlevdir. Bir tokenin mantarlanabilirliğine – herhangi bir tokeni kabul etme yeteneği – katkıda bulunur, çünkü token’ın geçmişi izlenemez. Her NAV jetonu aynı derecede değerlidir ve bilinen bir geçmişi yoktur.

NavCoin’de anonim işlemler gerekli değil, hatta standart. İsteğe bağlı. Ancak NavCoin’in anonim işlemlerini etkinleştirmeyi seçerseniz, işlem gönderen hesabınızdan ve blok zincirindeki IP adresinden tamamen ayrılır. Bu anonim işlemler NavTech alt zinciri kullanılarak gerçekleştirilir. Bu benzersiz çözüm, kullanıcının NAV’yi ana blok zincirinin bir alt zinciri aracılığıyla bir alıcıya göndermesini sağlar. İşlem şifrelenir ve gönderici, işlem için NAV’yi doğrudan alıcıya göndermek yerine NavTech alt zincirine iletir. NavTech alt zinciri, işlemi ileten birden çok sunucu ve şifreleme katmanı içerir. NavTech daha sonra NavTech sözleşmesinin yönettiği bir token havuzundan son ödemeyi alıcıya gönderir. Gönderenden gelen orijinal belirteçler, alıcının aldığı belirteçlerle aynı değildir.

Katmanlı şifreleme ve yönetilen bir belirteç havuzunda karıştırma, NavCoin’in gizlilik yöntemidir. Hiç kimsenin bir NavTech işlemini nihai hedefine kadar takip edememesini sağlar. NavCoin, NAV’ın NavTech alt zinciri aracılığıyla dolaşımını artırarak sahte işlemlerin ve gerçek işlemlerin izini daha da gizleyen sahte hesaplar gibi daha da sağlam gizlilik önlemlerini sürekli olarak uygulamayı planlıyor.

Değerlik Platformu

NavCoin, geliştirme hattındaki gizlilik önlemlerine ek olarak, geliştirilmekte olan projeleri sadece bir para biriminden daha fazlasına dönüştürecek projelere de sahiptir. Valence Platformu NavCoin’in kardeş projesidir. NavTech alt zincirine güç sağlar ve diğer birçok kullanım için işlevsellik sağlar.  Valence, merkezi olmayan uygulamalar için ilk anonim platform olmayı hedefliyor .

Bununla birlikte, diğer merkezi olmayan uygulama platformlarının aksine, Valence sanal bir makine kullanmaz. Blok zincirinde barındırılan bir ortamda kodlamak yerine Valence, geliştiricilerin doğrudan blok zincirine kod yazmasına izin vermeyi amaçlıyor. Bu zor bir teklif ve geliştirme ekibinin uğraştığı her türlü güvenlik endişesi var. Valence, elbette NavCoin’den ayrı bir blok zinciri işletiyor. Ancak, arayüz yaparlar.Değerlik henüz yayınlanmadı, bu yüzden tam olarak nasıl çalıştığı hakkında tam bilgiye sahip değiliz. Söylemeye gerek yok, bu büyük bir zorluk, ancak NavCoin ekibi bunu çıkarırsa geliştiriciler için benzersiz bir deneyim sunan zorlayıcı bir çözüm olabilir.

Diğer kripto para birimlerinin çoğu iş madenciliğine dair bir tür kanıt uygularken, NavCoin ilk kazık kanıtı uygulayanlar arasındaydı. Proof of stake kanıtı, kullanıcıların yeni bir blok oluşturma fırsatı elde etmek için NAV varlıklarının bir kısmını yerleştirmelerine dayanır. Ağ, oluşturduğunuz yeni bloğu onaylarsa, bir ödül alırsınız. Bloğunuz kötüyse veya hileli işlemler içeriyorsa, proof of stake tutarı kanıtı algoritması, proof of stake yaptığınız tüm paraları alır. Bu dürüst blok oluşturmayı teşvik eder.

NavCoin ile, NAV’inizi yatırmaktan yüzde beş faiz elde etmek mümkündür. Ancak bunu yapmak için ağ üzerinde bir proof of stake düğümü çalıştırmanız gerekir. Bunu, NavCoin Core istemcisini indirip proof of stake yapmak istediğiniz NAV miktarını ayarlayarak bilgisayarınızda yapabilirsiniz. Alternatif olarak, bir Raspberry Pi satın alabilir ve sizin için bir proof of stake düğümü çalıştıracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu uygulama için Arduino istemcisi Nav Pi denir. Raspberry Pi jetonlarınızı kazımak için daha az enerji kullanır ve her zaman açık olabilir. Ayrıca Core istemcisinde olduğu gibi ana bilgisayarınızda pil veya işlem gücü tüketmez.

NAV 2014 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri borsalarda halka açıktı. NAV belirtecini, Bitcoin’i kullanma şeklinize benzer bir değer aktarımı biçimi olarak kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, NAV ağı hala oldukça küçüktür. Sadece 100 cüzdan tüm NAV tokenlerinin yaklaşık yüzde 60’ına sahiptir. 1000 cüzdan yaklaşık yüzde 80 tutar, yani NAV kullanıcılarının sayısı hala oldukça azdır.

NavCoin ve Valence’in arkasındaki ekip Encrypt S Ltd.’dir. Ancak, açık kaynak kodlu bir projedir. Bu nedenle, takip eden büyük bir topluluk oluşturdular ve herkes katkıda bulunabilir.

NavCoin çok aktif bir geliştirme ekibine sahiptir. Genellikle her hafta düzenli olarak yeni güncellemeler çıkıyor. Yeni Zelanda’dan gelen Baş Mühendis Craig MacGregor. Aynı zamanda Encrypt S Ltd.’in CEO’sudur.

Nav aynı zamanda en güzel, kolay anlaşılan madeni paralardan biridir. Bu büyük ölçüde pazarlama ve yaratıcı ekibi sayesinde. NavCoin’in stil, marka ve iletişime odaklanması, onları blockchain alanında ayırıyor. Kullanılabilirlik, herhangi bir erken aşama projesinin benimsenmesi için önemlidir ve NavCoin’in platformun bu öğesini ciddiye aldığını görmek güzel.

2014 yılında kurulduğundan beri NavCoin ekibi oldukça başarılı oldu. SegWit’i uyguladılar, bir Topluluk Fonu oluşturdular ve cüzdan adreslerini okunması ve hatırlanması kolay adlara dönüştüren açık bir standart olan OpenAlias’ı oluşturdular.

Navcoin için bir sonraki önemli kilometre taşı , Kurşun geçirmezlik ile gizli işlemlerin (CT) uygulanmasıdır. Bu ek, işlem boyutlarını önemli ölçüde artırmadan blok zincirindeki işlemlerin gizliliğini artırır.

Ticaret Geçmişi

NavCoin’in ticaret geçmişi, diğer birçok altcoin gibi, son zamanlarda talihsiz olmuştur. NAV fiyatının yaklaşık beş yıllık ömrü boyunca neredeyse üç dikey fiyat artışı oldu. Ancak kısa ömürlüdürler.

Birincisi Eylül 2016’da meydana geldi, ancak piyasa manipülasyonundan kaynaklandığı iddia edildi. Ağustos 2017’nin sonunda, fiyat bir haftada neredeyse yüzde 600 oranında arttı ve tüm zamanların en yüksek BTC’si ~ 0.000366’ya ulaştı. Bu anıtsal koşuyu, o sırada gizlilik bozukluğu popülaritesindeki artışın yanı sıra güncellenmiş bir NavCoin yol haritasına da bağlayabilirsiniz.

NavCoin için son büyük boğa koşusu, 2017 sonunda bir piyasa patlamasıyla çakıştı. Şu anda NAV fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,60 doların üzerine çıktı. Fiyat büyük ölçüde düştü ve şu anda yaklaşık 0.15 $ (~ 0.00004 BTC) bir katta oturuyor.

Basitçe, NavCoin fiyat geri dönüşünden önce daha fazla benimsenmesi gerekiyor. Diğer, daha popüler, gizlilik paraları NavCoin’in yol haritasındaki bazı öğeleri zaten uyguladığından, yaklaşan ürün sürümlerinin fiyatı artırmak için yeterli olmayacağı görülüyor.

10.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 375. Sırada yer alıyor.

10.02.2020 tarihi itibariyle Nav Coin (NAV) birim fiyatı 0,669883 TRY, 0,00001135 BTC olarak bulunmaktadır.

NAV Satış Noktaları

NAV yerleşik bir madeni paradır ve bu nedenle, çoğu büyük borsada bulabilirsiniz.

Binance , tüm NAV ticaretinin yüzde 70’inden fazlasını yürütüyor. Sonraki yüzde 5 ile Bittrex . Bu platformların her ikisinde de NAV için BTC ile işlem yapabilirsiniz. Binance, ETH ve BNB ile NAV ticaretini de destekliyor.

NAV Nerede Saklanır?

Madeni paralarınızı saklamak için bir NAV cüzdanı kurmanız gerekir. Başlamak için NavCoin’in cüzdan sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir .

NAV’nizi saklamak istiyorsanız, kağıt cüzdan için bir seçenek var. Web arayüzlerini kullanarak hızlı bir şekilde bir kağıt cüzdan oluşturabilirsiniz.

Son olarak, NavCoin’in hareket halindeyken NavPay olarak ödeme yapmak için hafif bir cüzdanı vardır. NavPay mobil ve web için kullanılabilir.

Sonuç

NavCoin bir süredir varlığını sürdürüyor, ilerleme kaydediyor ve özel ödemelerde ve anonim DApps alanında ilginç çalışmalar yapıyor. Bununla birlikte, radarın altında, aynı zamanda kurulmuş olmasına rağmen benzer gizlilik projelerinden önemli ölçüde daha düşük bir piyasa değeri ile nispeten uçmaya devam ediyorlar. Sonuç olarak, bu projenin değerinin düşük olup olmadığına veya rakiplerinin projeyi gizlilik yarışında geçip geçmediğine karar vermek için kendi araştırmanızı yapın.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.