Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,316.33
-999.61
Ethereum
$3,844.36
-46.9
Litecoin
$83.30
-1.66
DigitalCash
$30.02
-0.64
Monero
$141.24
+0.01
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.32
-0.27
Dogecoin
$0.17
-0

Nexus Coin (NXS) Nedir?Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 284. Sırada Yer Alıyor.

0 1.135

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Nexus Nedir?

Nexus, mevcut blockchain protokollerinin hızını, ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve erişilebilirliğini geliştiren eşler arası bir ağdır . Proje, bunu esas olarak, uzayda iletişim uyduları ile birlikte kuantuma dayanıklı bir 3D blok zincirinin kullanılmasıyla başarıyor. Bununla birlikte, Nexus’un kurucusu Colin Cantrell, herhangi bir hükümet kontrolünün veya madencilik havuzu tekellerinin erişiminden çıkararak “ademi merkeziyetçiliği merkezsizleştirmeyi” hedefliyor.

Şapkalarına tutun, millet. Bu, daha iddialı projelerden biri, hemen girelim.

Bu Nexus kılavuzunda şu konulara değineceğiz:

 • Üç Boyutlu Zincir (3DC)
 • Nexus Donanımı
 • Nexus Parası (NXS)
 • Nexus Ekibi ve İlerleme Durumu
 • Piyasa Durumu
 • NXS Satış Noktaları
 • NXS Nerede Saklanır?
 • Sonuç

Üç Boyutlu Zincir (3DC)

Nexus, üç boyutlu bir blok zincir oluşturmak için bir değil iki değil, üç fikir birliği mekanizması  kullanır.  Ekip, yerinde üç farklı mekanizmaya sahip olmanın madenci merkezileşmesini azalttığını ve zincir üzerinde daha verimli ölçeklendirme sağladığını savunuyor.

Ana Kanal

Ana Kanal bir İş Kanıtıdır . Bu kanalda madenciler deneme yanılma yoluyla 308 haneli yoğun ana kümeleri arar. Yoğun ana küme madenciliği, geleneksel karma madenciliğinden daha ASIC dayanıklıdır. Bu nedenle, sadece bir CPU’nuz olsa bile, bu kanalda madencilik yapabilirsiniz.

Kripto para birimi dışında, Prime Channel’daki madencilik, quantum fiziği için asal sayı araştırmalarında daha da kullanılabilecek veriler üretir.

Karma Kanal

Hashing Kanalı da Çalışma Kanıtıdır. Ancak yoğun ana kümeler yerine Hashcash kullanır . Bu, Bitcoin’in madencilik algoritmasına benzer, ancak madenciler SHA-3 (Skein ile) karmalarını ararken Bitcoin madencileri SHA-256 olanlarını bulur. Nexus blok karmaları, Bitcoin blok karmaları boyutunun 4 katıdır.

Bu kanalda madencilik yaparken bir GPU kullanmalısınız.

Kanıt-of-Holdings

Üçüncü ve son kanal , ağı güvenceye almak için Muhafaza Kanıtı’nı kullanır . Bu esasen NEO gibi paralar tarafından kullanılan Proof-of-Stake konsensüs yöntemiyle aynıdır . Sadece sahip olduklarınızı tutarak yeni basılmış Nexus paraları (NXS) kazanırsınız.

Dört özellik, madeni paralarınızı yatırdığınızda geri dönüşünüzün ne olacağını belirler:

 • Faiz Oranı – Bakiyenizin yıllık yüzdesi, bu yeni para alma oranıdır. Bu yıllık% 0,5’ten başlar ve 12 ay sonra yıllık maksimum% 3,0’a yükselir.
 • Güven Ağırlığı – Bu, düğümünüzün güveninin bir göstergesidir. % 5’ten başlar, ancak sadece bir ay sonra hızla% 100’üne ulaşır.
 • Blok Ağırlığı – Her özellikli işlem aldığınızda bu özellik% 0 olarak sıfırlanır. Daha sonra 24 saat içinde yavaş yavaş% 100’e çıkar. Blok ağırlığınız% 100’e ulaşırsa, Güven Anahtarınızın süresi dolar ve tüm özellikleriniz sıfırlanır. Sıfırlama tetiği, ağı korumak için sürekli çalışmanızı sağlar.
 • Proof of Stake Ağırlığı – Bunun değeri kabaca güven ağırlığınızın ve blok ağırlığınızın ortalaması ile belirlenir. Bu ne kadar yüksek olursa, bir işlem alma olasılığınız o kadar yüksek olur.

Nexus Donanımı

Nexus, ağı daha fazla merkezden uzaklaştırmak için üç yönlü dağıtılmış telekomünikasyon sistemine sahiptir.

Mesh Ağları

Ağ üç ayrı madencilik fırsatı sağladığı için, dünyadaki hemen hemen herkes bir düğüm çalıştırabilir ve ağ güvenliğine katılabilir. Kafes ağındaki tüm düğümler, birbirlerine karşı rekabet etmek yerine bir bloğu çözmek için birlikte çalışır. Bu, ağ verilerini diğer sistemlerden daha fazla dağıtmaya yarar.

İşleri daha da ileriye götürmek için, Nexus yerel tabanlı ağları çalıştırmak için satın almanız için özel antenler üretebilir.

Küp Uydular

Nexus, Düşük Dünya Yörüngesi (LEO) Uydu Düğümü Ağı oluşturmak için Vector Space Systems (Vector) ile ortaklık kurdu . Uydular, yer ağı ile birlikte, Nexus ağının yanı sıra üzerine inşa edilmiş tüm merkezi olmayan uygulamaları (DApps) barındırır. Daha da çarpıcı olan uydu ağı, daha önce kendilerine erişemeyenlere hizmet veren dünya çapında merkezi olmayan bir İnternet sağlayacaktır.

Yer İstasyonları

Nexus yer istasyonları, yerdeki ağ ağlarını uzaydaki uydu ağına bağlar. Adres bitiş noktası yol tanımlaması ve yere dayalı önbellekleme dahil olmak üzere yukarı bağlantı / aşağı bağlantı işlemlerini çalıştırırlar. Ayrıca, Nexus sisteminin yazılım bileşeni olan kendi Daemon örneğini de çalıştırıyorlar.

Nexus Parası (NXS)

Nexus madeni para (NXS) ağın para birimidir . Darbe edilecek NXS miktarında sınır yoktur. Bunun yerine, madalyonun 10 yıllık bir dağıtım süresi vardır, bu süre içinde 78 milyon NXS 23 Eylül 2024’e kadar dağıtılacaktır. Bu süreden sonra, arz her yıl tutma kanalından maksimum yüzde 3 ve asal ve karma kanallar.

Düğümler ortalama olarak her 50 saniyede bir blok oluşturur ve bir NXS işlemi 6 onay gerektirir. Şu anda, çoğu işlem 0.01 NXS maliyeti. Ancak, 3DC oluşturulduktan ve 10 yıllık dağıtım tamamlandıktan sonra işlem ücretleri kaybolacaktır. Bunun yerine, sistem ücretleri enflasyon yoluyla karşılayacaktır.

Nexus’un ilk para teklifi (ICO) yoktu. Bunun yerine, projede madencilik ödüllerinden küçük bir komisyon alan bir Geliştirici Fonu var. Bu komisyon yüzde 1,5’ten başlamış ve 10 yılda yüzde 2,5’e yükselmiştir. Ayrıca, blok ödüllerinin yüzde 20’si pazarlama ve Nexus uydu ağının üretimi ve lansmanı için kullanılıyor.

Nexus Ekibi ve İlerleme Durumu

Videlicet olarak da bilinen Colin Cantrell, Nexus’un kurucusu ve baş geliştiricisidir . İlk olarak Coinshield (CSD) projesini Eylül 2014’te başladığında adlandırdı. Orijinal kod sadece ana kanalı içeriyordu; Ekip, karma kanalı Ekim 2014’te ekledi. Nisan 2015’te, ekip Nexus’a yeniden markalaştı ve Temmuz 2015’te Holding Kanıtı’nı ekledi.

Nexus, uydu ağında Vector ile ortak olmanın yanı sıra , 3DC mimarilerini projenin merkezi olmayan AI ağına sunmak için SingularityNET ile güçlerini birleştirdi .

İleride, Nexus TAO (Tritium, Amine, Obsidian) yol haritası stratejilerini izleyerek büyük güncellemeler yayınlıyor. Bültenler arasında 3DC, mobil cüzdanlar, quantum direnci ve uydu ağı yer alıyor.

Nexus ekibi şu anda yol haritasının Trityum aşaması üzerinde çalışıyor . İmza Zincirleri ve paralel işleme kanalları sunmanın ötesinde, bu aşamada ayrıca bir İspat Kanıtı güncellemesi olan Tritium Trust da uygulanmaktadır . Tritium Trusts, mevcut Nexus Proof-of-Stake sistemini temel alarak, başarı şansınızı belirleyen bir güven anahtarı ve Güven Ağırlığı ekler.

Nexus geliştiricileri Tritium’un ne zaman tamamlanacağını henüz açıklamadılar, ancak tutarlı ilerleme gösteren güncellemeler veriyorlar .

Rekabet Durumu..

Nexus , kripto para birimi alanındaki en iddialı projelerden biri olabilir  . Her şeyden önce, proje Bitcoin’i eşler arası en iyi para birimi olarak tahttan indirmeye çalışıyor . Nexus, uzay ağı uydu ağından üretilen merkezi olmayan internet ile Substratum ile de rekabet ediyor .

Piyasa Analizi..

Kripto pazarının çoğu gibi, Nexus 2017’ye kadar nispeten sessiz kaldı. O yıl boyunca, fiyat Eylül ayına kadar 0.026 $ (~ 0.000027 BTC) $ 3.34 (~ 0.00087 BTC) seviyesine yükseldi. Kısa bir süre sonra, Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13.33 $ ‘a (~ 0.0008 BTC) yükselmeden önce fiyat yaklaşık 1 $’ a düştü.

Fiyattaki bu önemli artış, büyük olasılıkla o zamanki tüm pazarın başarısı ile birlikte Vector ortaklığı duyurusuna bağlanabilir. O zamandan beri, bu yazı sırasında yaklaşık 0.30 $ (~ 0.000083 BTC) seviyesinde fiyat düştü. SingularityNET ortaklığı haberlerinin fiyat üzerinde bir etkisi olmamış gibi görünüyor.

Ekip kesin tarihleri ​​içeren bir yol haritası yayınlamadı, bu nedenle yakın gelecek için fiyat tahminleri yapmak zor. Bununla birlikte, çoğu kripto para birimi projesinde olduğu gibi, önemli geliştirme sürümlerinin fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olmalıdır. Bu proje kapsamında, muhtemelen uzun vadeli bir bekletme olarak düşünmelisiniz.

14.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 284. Sırada yer alıyor.

14.02.2020 tarihi itibariyle Nexus Coin (NXS) birim fiyatı ₺1,40 TRY, 0,00002279 BTC olarak bulunmaktadır. 

NXS Satış Noktaları

 

NXS’yi BTC ile Bittrex veya Binance’den satın alabilirsiniz . Şu anda herhangi bir BTC’niz yoksa , nasıl satın alacağınıza ilişkin kılavuzumuza göz atın .

Daha önce de belirtildiği gibi, madencilik yoluyla da NXS kazanabilirsiniz. Stratejinize en uygun madenciyi indirmek için Nexus madencilik sayfasına göz atın. Hatırlatma olarak, normal bir CPU kullanıyorsanız Prime Channel ile madencilik yapmalısınız ve ASIC gibi özel bir madencilik teçhizatı kullanmayı planlıyorsanız Hashing Channel’ı kontrol etmelisiniz .

En az 1000 NXS sahibi olduktan sonra , ek paralar da kazanabilirsiniz. Teknik olarak, Güven Ağırlığınızı korumakta zorlanmanıza rağmen, minimumdan daha azıyla proof of stake yapmak mümkündür.

NXS Nerede Saklanır?

Nexus’un Windows, Mac ve Linux masaüstleri için resmi bir cüzdanı vardır . Her üç işletim sisteminin de komut satırı arabirimi (CLI) cüzdan sürümü bulunurken, yalnızca Windows ve Mac’in kullanımı daha kolay grafik arabirim cüzdanı vardır.

NXS’nizi bir borsada tutabilseniz de, onları bir cüzdanına taşımanız şiddetle tavsiye edilir. Madeni paralarınızı yalnızca bir Nexus cüzdanındalarsa alım-satım yapabilirsiniz.

Sonuç

Nexus, ağı güvence altına almak için üç ayrı mekanizmaya sahip yeni bir tipte blok zinciri inşa ediyor. Bunun üzerine, ekip, herhangi bir varlığın kontrolü dışında merkezi olmayan bir İnternet ve ağ oluşturmak için uzaya düğüm uyduları gönderiyor. Genel görev, daha hızlı işlemler, daha düşük ücretler ve daha az madenci merkezileştirmesi ile gelişmiş bir Bitcoin oluşturmaktır.

Nexus, kuantum direncine ve gelecekteki diğer potansiyel sorunlara gerçekten değinen birkaç projeden biridir. Bu sorunlar ekibin inanacağına inandığı kadar büyürse ve yüce görevlerini başarabilirlerse, Nexus yoldan 20 yıl önce hala faaliyette olan birkaç projeden biri olabilir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.