Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

NULS Coin Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 139. Sırada Yer Alıyor.

0 1.605

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

NULS Nedir?

NULS, bir kredi kanıtı (POC) konsensüs protokolü uygulayan modüler bir blok zinciridir . Arkasındaki ekip, kuruluş düzeyinde blokaj altyapısını takılabilirlik ve kişiselleştirmeye odaklanma görevi görüyor. Bunu, diğer şeylerin yanı sıra akıllı sözleşmeler, alt zincirler ve zincirler arası konsensüs içeren özelleştirilebilir modüller aracılığıyla yapmayı planlıyorlar.

Bu kılavuzda,

  • NULS Nasıl Çalışır?
  • Takım ve İlerleme
  • Piyasa Durumu
  • NULS Nereden Alınır
  • NULS Nerede Saklanır?
  • Son düşünceler

NULS Nasıl Çalışır?

NULS tasarımı iki fonksiyonel bölümden oluşur :

  • Microkernel ağının temelidir. Projenin altında yatan mekanizmaları oluşturur.
  • Fonksiyonel modüller blockchain ait fiş-çalıştır bölmeleri vardır. Birbirleri arasında düşük bağlantıya sahiptirler, böylece uygun gördüğünüz gibi onları içeri ve dışarı değiştirebilirsiniz.

Modüler Yapı..

Mikro çekirdekli modül yöneticisinden blok zincirinize farklı modüller bağlayabilirsiniz. Örneğin, akıllı sözleşmeler, depolama, fikir birliği ve hesaplar üzerinde özelleştirilebilir kontrole sahipsiniz. Modüller ve blok zinciriniz arasındaki ilişkiyi WordPress eklentileri ve web siteniz arasındaki ilişkiye benzer bir şey olarak düşünün.

Çok Zincirli Sistem..

Ağ, tüm uygulamaları ana zincir üzerinde barındırmak yerine, çok zincirli bir sistemde alt zincirleri kullanır. Blok doğrulaması için alt zincirler ana zincire rapor verir ve bu da blok başlıklarını doğrular. Bu nedenle, sistemin bazı çapraz zincir iletişimine ihtiyacı vardır.

Çapraz zincir doğrulamasını gerçekleştirmek için, NULS bir çapraz zincir konsensüs alanına (C3D) sahiptir. Basitçe söylemek gerekirse, her alt zincirin kendine özgü bir dizi düğümü vardır. Ayrıca ana blok zinciri ile çapraz zinciri iletişim kuran bir dizi düğüme sahiptir. Çapraz zincir konsensüsünde yer alan düğümlerin her iki zincirde de çalışan modülleri yüklemesi gerekir.

Kredi Kanıtı (POC) Uzlaşı..

Alt zincirin fikir birliğini istediğiniz gibi ayarlayabilmenize rağmen, ana NULS zinciri POC fikir birliğini kullanır. Proof of stake kanıtına (PoS) benzer şekilde , POC bir ağ düğümü çalıştırmak için belirli sayıda  jetonu kilitlemenizi gerektirir. Proje ayrıca masternodları da uygulamaktadır.

Masternodlara oy vermek için 2.000 NULS ve bir düğüm oluşturmak için 20.000 jetona ihtiyacınız var. Düğümünüz 200.000 oy alırsa, bu bir masternode olur.

Şimdi, düğümler / masternodlar fikri yeni bir şey değil. Ancak, NULS, yanlarında bir kredi notu kullanımında benzersizdir. Ağ, her bir düğüm için uzlaşma ödüllerini belirleyen bir kredi katsayısı hesaplar. hesaplaması şu şekildedir:

Kredi Kardinalitesi = Kapasite Katsayısı + Görev Katsayısı

Kapasite Katsayısı: Geçmişte üretilen blok sayısına göre hesaplanır

Görev Katsayısı: İhlal durumlarına ve üretilen blokların doğruluğuna göre hesaplanır

Her yıl beş milyon jeton dolaşıma giriyor ve toplam arz lansman sırasında 100 milyondan başlıyor.

Takım ve İlerleme..

NULS ekibi , 30’un üzerinde üyeden oluşan projenin mevcut piyasa değeri için şaşırtıcı derecede büyük. CEO Liesa Huang ve COO Isaac Kim tarafından yönetilen proje, Çin, İngiltere, Fransa, Amerika ve Avustralya’dan ekip üyeleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında katkıda bulunuyor.

Maalesef, projenin web sitesindeki yol haritası biraz güncel değil. Ancak, ekip Temmuz 2018’de ana ağı başlatmış gibi görünüyor. Şimdi, NULS 2.0 üzerinde çalışıyorlar.

Sonraki yineleme çok dilli modülleri, zincirler arası işlevselliği ve ilişkili ürünler arasında daha iyi arayüzleri içerir. Sürüm 2.0 şu anda alfa testinden geçmektedir ve 2019 ikinci çeyrekte testnet’te kullanılabilir olmalıdır.

Rekabet..

Özünde, NULS merkezi olmayan bir uygulama (dapp) platformudur, bu yüzden benzer projelerle rekabet etmektedir. Ethereum; en tanınmış rakip. Lisk , yan zincir kullanımı ile benzer bir projedir. Buna ek olarak, NEO ve Cardano önemli bir muhalefet getiriyor.

NULS’ın benzersiz değer önerisi, Modüler Kredi Kanıtı konsensüs mekanizmasının tasarımı ve uygulanması ile birlikte gelir.

Piyasa Durumu..

Ekim 2017’de lansmanından bu yana, NULS piyasayı bir tişört olarak takip etti. Coin’in USD fiyatı, Ocak 2018’de kripto boğa piyasasının yüksekliği boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesi 8,00 doların üzerine çıktı. Bunu takiben fiyat sürekli düştü. Her ne kadar, Mayıs 2018’de tüm zamanların BTC fiyatının yaklaşık 0.0006 BTC’ye ulaştığı görülüyor.

Çoğu altcoin gibi, benimsenme de olumlu fiyat hareketleri için kritiktir. Ancak NULS için bu biraz zaman alabilir. Projenin yol haritası bir sonraki kilometre taşı olarak sadece 15 NULS tabanlı uygulamanın hedefini listeliyor. Yani, muhtemelen yakın zamanda bir fiyat artışı beklememelisiniz.

13.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 139. Sırada yer alıyor.

13.02.2020 tarihi itibariyle NulsCoin (NULS) birim fiyatı ₺2,44 TRY, 0,00003899 BTC olarak bulunmaktadır.

NULS Nereden Alınır..

NULS işlem hacminin çoğunluğu Bit-Z’de Bitcoin ile bir çift olarak gerçekleşir. Ancak, diğer pek çok madeni para için daha popüler bir seçenek olduğu için Binance’e bakmanızı öneririz . Platformda NULS için Bitcoin, Ethereum, Tether ve Binance Coin ile ticaret yapabilirsiniz.

Ayrıca, bir düğüm çalıştırarak ve projenin ekosisteminde oy vererek para kazanabilirsiniz.

NULS Nerede Saklanır?

NULS ekibi Windows, Linux ve Mac işletim sistemleri için resmi bir cüzdan sağlar . Bunun da ötesinde, tüm blockchain’i indirmek zorunda kalmadan madeni paralarınızı saklamanızı sağlayan hafif bir cüzdan oluşturdular.

Aradığınız bir mobil cüzdansa, NULS ekibi üçüncü taraf AnyBit cüzdanını önerir.

Son düşünceler..

NULS’un modüler yapısı şüphesiz dapp platform alanında benzersizdir. Proje henüz bir başarıyı hak eden benimseme veya tanınma yeteneğini kazanmamış olsa da, geliştirme ekibi kodu Github deposuna aktarmaya devam ediyor ve düzenli güncellemeler yayınlıyor.

NULS 2.0’ın piyasaya sürülmesi ve pazarın geri dönüşü, bu projenin onu gündeme getirmek için ihtiyaç duyduğu şey olabilir. Piyasa değeri sıralamasında düşük olmasına rağmen, gözünüzü korumak istediğiniz bir şey olabilir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.