Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

OKEx kripto para borsasında neler oluyor?

İşlem hacmi en yüksek kripto para borsalarından biri olan OKEx'ten gelen bilgilere göre kullanıcıların fon çekimleri durduruldu.

0 802

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kullanıcılar Panikledi

Geçtiğimiz haftalarda BitMEX kripto para borsasına açılan davada şirketin kurucu ortağını ve CTO’su olan Samuel Reed’in tutuklanması  Bitcoin fiyatını 10.900 dolardan 10.490 dolara kadar geriletmişti. İşlem hacmi en yüksek kripto para borsalarından olan OKEx resmi twitter hesabından yaptığı açıklamayla kullanıcıların fon çekim işlemlerini süresiz bir şekilde durdurduğunu duyurdu. Bu haberin yayılmasının ardından global piyasalardaki kullanıcılar panik satışları yaptı ve Bitcoin fiyatında %2.3’lük bir düşüş yaşandı.

OKEx fon çekimlerini neden kapattı?

Borsanın yaptığı açıklamaya göre, fon çekim işlemlerinin durdurulmasının sebebinin çoklu imza (multi-sig) sahip cüzdanlara erişimi olan bir çalışanın güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınması olduğunu ve soruşturmanın “kişisel” olduğunu belirtildi.

OKEx’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Özel anahtarlarımıza sahip olan yetkili bir çalışanımız bir soruşturma çerçevesinde şu anda polisle iş birliği halindedir. Kullanıcılarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kripto varlıklar ve kripto paraların çekim işlemlerini 16 Ekim Hong Kong saati 11.00 itibariyle süresiz olarak durdurduk. OKEx’te diğer işlemlerin normal akışında devam edebileceğini ve müşterilerimizin fonlarının tamamen güvence altında olduğunu bildiririz”

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.