Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$48,476.28
-6321.12
Ethereum
$3,646.42
-442.88
Litecoin
$300.11
-55.2
DigitalCash
$343.91
-50.06
Monero
$379.01
-59.48
Nxt
$0.08
+0.01
Ethereum Classic
$80.26
-20.02
Dogecoin
$0.38
-0.08

PayPal, Kripto Sağlayıcıları İçin Yeni İş Birimi Başlattığını Duyurdu

0 69

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

PayPal şirketinin CEO’su Daniel Schulman, açıkça kripto para sağlayıcılarına adanmış bir iş birimini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl PayPal , müşterilerinin kripto para birimi satın almasını, tutmasını ve satmasını sağlayan bir hizmet başlattı . PayPal için kripto para birimi alanında önemli bir adım attı. Hizmete olan talep nedeniyle şirket, haftalık satın alma limitini kripto para biriminde 10.000 $ ‘dan 20.000 $’ a çıkardı.

Kripto İş Birimi hakkında daha fazla bilgi

PayPal’ın CEO’su, 3 Şubat 2021’de yapılan açıklama ile mevcut para sisteminin güncelliğini yitirdiğini ve PayPal’ın blok zinciri ve dijital para birimlerine fazladan para yatırabileceğini söyledi.

Mevcut finansal sistemin modası geçmiş olduğunun yaygın olarak bilindiğini ve şirketin işlemlerin günler değil saniyeler içinde tamamlandığı bir gelecek öngördüğünü belirtti. İşlemlerin tamamlanmasının daha ucuz olacağı bir gelecek; ve sadece zenginlerin değil, tüm insanların dijital ekonominin parçası olmasını sağlayan bir sistem. Şirket, bu daha kapsayıcı geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için yeni kripto , blok zinciri ve dijital para birimleri iş birimine önemli ölçüde yatırım yapıyor .

Yeni iş birimi bu çeyrek bitmeden başlayacak. Schulman, PayPal müşterilerinin, platformun yaklaşık 30 milyon perakendecisi tarafından öğeleri ve sağlayıcıları için ödeme yapmak için kripto kullanabileceklerini sözlerine ekledi .

Schulman, önümüzdeki birkaç ay içinde ilk uluslararası pazarı başlatma hedeflerini ve bu yılın sonlarında kriptoyu Venmo ile entegre etmeyi planladığını belirtti. Ayrıca kripto için kaydolan herkesin, uygulamalarını eskisine göre iki kat fazla kullandığını belirtti.

Paypal ve Dijital Para Birimi

PayPal, bu temel kripto para birimi hizmetini sağlamanın yanı sıra, lisanslı ve düzenlenmiş kripto para birimi platformları ve dünya çapındaki merkez bankalarıyla ortaklıklar aracılığıyla dijital para biriminin potansiyelini araştırıyor.

Geçtiğimiz beş yıl içinde PayPal, blok zincirine odaklanmış bir şirket içi araştırma ekibi aracılığıyla yeni nesil dijital finansal hizmet altyapısını araştırmaya ve dijital ticareti geliştirmeye odaklandı.

2019 yılında, şirketin risk sermayesi birimi PayPal Ventures, finansal kurumların kripto para birimi dolandırıcılığını ve finansal suçları önlemeye yardımcı olmaya odaklanan TRM Labs ve blockchain tabanlı bir kimlik ve uyum yönetimi şirketi olan Cambridge Blockchain’e yatırım yaptı.

PayPal, finansal hizmetleri iyileştirmek ve daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz olmalarını sağlamak için dağıtılmış defter teknolojisinin potansiyelini keşfetmeye devam edecek. Şirket, bu arayışta düzenleyiciler, hükümetler ve merkez bankaları ile yakın çalışmayı planlıyor.

Bu arada, PayPal dördüncü çeyrek 2020 sonuçları açıklandı. COVID-19 pandemisine rağmen PayPal, 2020’nin önceki tarihindeki platformda en yüksek performans gösteren 936 milyar dolar ile 2019’a göre% 31 artış gösterdiğini duyurdu.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.