Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Pepsi Blockchain Reklam Denemesi İle %28 Artış Yakaladı…

0 737

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Günümüzde Blockchain; zaman geçtikçe git gide daha anlaşılır bir hale geliyor. Bu sayede kullanım alanları genişliyor. Artık hemen hemen her firma şuan blockchain üzerinde daha detaylı arge ve deneme yaparak sisteme entegre olmaya çalışıyor. Zaten Blockchain Teknolojisi keşfedildiği tarih çok uzun olmamasına rağmen geleceğin meslekleri katogorisinde yerini hemen almayı başardı.  Bu ve bunun gibi şirketlerin yaptığı çalışmalar ve farklı alanda denemeler önümüzdeki zamanlarda sıklıkla daha çok duyar hale geleceğiz. Hayatımızda daha geniş yer bularak vazgeçilmez bir parça olma yolunda emin adımlarla ilerleyecek gibi…

Zilliqa Coin (ZIL)

Projenin Adı: “Project Proton”

“Project Proton” olarak adlandırılan deneme, blockchain’in programlı reklamcılıktaki “endüstri zorluklarını” ele alıp alamayacağını araştırmak için PepsiCo tarafından 6 Mayıs ta başlatılmıştı.

PepsiCo için blockchain tarafından desteklenen bir reklam kampanyasının verimliliği % 28 artırdığı kanıtlandı.

Test reklamı medya ajansı Mindshare’den geldi. Projenin amacı, işletmelerin yalnızca reklam sahtekarlığı içermeyen orijinal ve güvenli marka reklam gösterimleri için ödeme yapmasına olanak tanıyan “akıllı sözleşmeler” kullanmaktı. Kampanyanın reklam bütçelerini genişletmeye ve şeffaflığı arttırmaya yardımcı olabileceği umuluyordu.

Anlaşıldığı üzere, Asya Pasifik bölgesinde Mart ayında yapılan testin ardından yapılan iddianın başarılı olması, görüntülenebilir gösterimlerin maliyeti açısından verimlilikte % 28’lik bir artış oldu. Testin sonucunda şaşırtıcı olmayan bir şekilde PepsiCo, blockchain teknolojisinin reklam kampanyaları için tutarlı bir para kazanıcı olup olmadığını görmek için daha fazla test kampanyası yürütmeyi planlıyor.

Zilliqa‘nın akıllı sözleşmelerinin programlı tedarik zincirini otomatikleştirmek için de kullanıldığını söyledi:

“Bu akıllı sözleşmeler, birden fazla veri kaynağından yayınlanan gösterimleri, neredeyse yerel bir iç Yerli İttifak Jetonu (NAT) kullanılarak kolaylaştırılarak, marka sahiplerine büyük verimlilik kazançları ve tam şeffaflık ile sonuçlandırıyor.”

Testin sonucundan bahseden, bölgedeki PepsiCo Tüketici Bağlılığı Direktörü Farida Shakhshir , “ Medyada blockchain uygulamasını ve katma değerini test etmek için Mindshare ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni teknolojilere ayak uydurmamız ve şeffaflığı, görüntülenebilirliği, marka güvenliğini ve satın alma verimliliğini artırmaya devam etmemiz önemlidir. Sonuçlar cesaret verici ve daha fazla hipotezi doğrulamak ve genel etkiyi ölçmek için farklı koşullar altında birkaç kampanya yürütmeyi planlıyoruz. ”

Görünüşe göre bu test ile Blockchain güdümlü reklamlar için başlangıç ​​olabilir….

 

Zilliqa Coin (ZIL) ile ilgili her açıdan kapsamlı inceleme içeren makalemizi buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.