Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,822.15
-291.22
Ethereum
$3,923.01
+114.69
Litecoin
$84.80
+0.37
DigitalCash
$30.43
+0.37
Monero
$142.97
+1.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.98
+0.32
Dogecoin
$0.17
0

Polkadot (DOT COİN) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 7. Sırada Yer Alıyor..

0 1.229

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

DOT Coin Nedir?

DOT yani Polkadot Coin, farklı olarak birden çok özel blockchain teknolojisini tek bir birleşik ağ ile birbirine bağlayan pek benzeri görülmeyen yeni nesil bir blockchain protokol tabanıdır. İnternet üze.rindeki yönetimi kişilere sağlatan geniş bir web vizyonunun bütünü olarak tasarlanmıştır. DOT Coin, birkaç temel fırsat ve özellik sunarken kedisinden önceki blockchain ağlarının genel özellikleri ile nitelikleri arasındaki vaatleri üzerine kurulmuş bir teknolojidir.

DOT Coin Avantajları Nelerdir?

Peki DOT Coinin bizlere ve yatırımcılarına sunduğu bu avantajlar neler? İşte DOT’un, blockchain ağları için oluşturup sunduğu temel avantajlar:

  • Özelleştirilebilir bir teknolojik ağ
  • Ölçeklendirilebilir bir zincir ağ
  • Zincirler ve Blockchain’ ler arası birlikte çalışabilme
  • Oluşturucuları tarafından müdahale edilebilir öz yönetim
  • Diğer rakiplerine oranla daha kolay güncellenmeye sahip olması.

DOT En Güçlü Özelliği Nedir?

DOT Coin faaliyet gösterirken izolasyonlu blockchain’ler kullanır. Bunu da yalnızca beli bir sınırlı sayı trafiği kadar işleyebilir. DOT, sharded yani parçalanmış birden çok zincirli ağdır. Bunun anlamı ise, Birden çok zincirdeki işlemi paralel olarak işleyebilir ve aynı zamanda da bu işlemleri tek tek işleyen eski ağlar içerisinde oluşan sıkışmaları önleyebilir. Bu paralel olan işlem gücü, işlem ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırarak daha fazla kabullenme ve aynı zaman büyüme sağlamak adına doğru koşulları yaratmaktadır. DOT’ a bağlı parçalanmış zincirler, eski veya yeni ağ üzerinde paralel birliktelik olarak çalıştıkları için buna parachain denmektedir.

DOT Diğer Ağlar ile Nasıl Birlikte Çalışır?

DOT ‘ e teknolojisinde bulunan ağlar ve uygulamalar, aynı zamanda şüpheli olan veri uygulamalarını merkezi hizmet sağlayıcılarına gerek kalmaksızın akıllı telefonlardaki uygulamalar gibi bilgileri ve işlevleri kendiliğinden paylaşabilir. Büyük ölçüde bağımsızlığını ilan etmiş ve bu ortamlarda çalışan kendinden önceki ağların aksine DOT, birlikte çalışabilirlik ile zincirler arası bağlantıyı kurup sunar.  Bu işlem ise kendinden sonrakiler için yenilikçi hizmetlerin kapısını açmıştır. Bu durumda kullanıcıların farklı zincirler arasında veri aktarmasına olanak tanımaktadır. Örneğin; Uzemku finansal hizmetler veren bir zincir, hisse senedi ticareti yapabilmek için borsa fiyatları gibi mevcut gerçek dünya analizlerine erişim sağlayıp bir başka zincir ile bağ kurup iletişim kurabilir.

Palkadot Kurucu Ekibi

Palkadot  kurucuları başta; Ethereum’un kurucu ortaklarından olan Dr. Gavin Vood, Robert Habermeier ve Peter Czaban olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasa Durumu

DOT coin  06.09.2020 tarihi itibariyle birim fiyatı şuan 34,83 TRY, $4,68 USD, 0,00045724 BTC olarak işlem görmektedir. Coin market piyasasında şuan 7. Sırada yer alıyor. Toplam arz 987.964.778 DOT ve 904.869.778 DOT dolaşımdadır.

Dot Coin Nereden Alınır

DOT Coin elde etmek için en iyi Binance üzerindedir. Buraya tıklayarak üye olup alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Exchange platformunda Bitcoin, Ethereum, Binance Coin veya Tether takas edebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, nasıl Bitcoin satın alacağınıza dair rehberimize göz atın.

Bu projenin akıbeti, gelecekte neler olacağını ve daha birçok özelliği için bizi takipte kalın. bitcoingundem.com ile en güncel ve en doğru haberleri alırsınız. bitcoingundem.com hayatınızda ise kripto para piyasası avucunuzda demektir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.