Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Populous Coin (PPT) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 146. Sırada Yer Alıyor..

0 1.596

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Populous Coin (PPT) Nedir?

Populous, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) fatura finansmanına katılmak için daha verimli bir yol sağlamak için blockchain kullanan eşler arası (P2P) bir platformdur .

Tutarlı bir nakit akışına sahip olmak birçok KOBİ için ciddi bir sorundur. Geç fatura ödemeleri, İngiltere’de küçük işletmelere her yıl 2 milyar doların üzerinde ücret ve kaçırılan fırsatlara mal oluyor. İşletmeler, fatura finansmanı kullanarak, nakitlerini hızlı bir şekilde serbest bırakmak için ödenmemiş faturalarını indirimli olarak satabilirler. Faturayı alan kişi etkili bir şekilde faturayı devralır ve müşteri ödeme yaptığında parayı alır.

Populous, global olarak fatura finansmanını genişletmek ve genel olarak geliştirilmiş bir sistem oluşturmak için blockchain teknolojisini, XBRL verilerini ve Altman Z skoru formülünü (bundan sonra daha fazlası) kullanır .

Bu Populous kılavuzunda şunlara değineceğiz:

 • Populous Nasıl Çalışır?
 • Poken ve PPT ve PXT
 • Populous Takım ve İlerleme
 • Piyasa Geçmişi
 • PPT Satış Noktaları
 • PPT Nerede Saklanır
 • Analiz

Populous Nasıl Çalışır?

Populous’de, alıcılar ve satıcılar akıllı sözleşmeleri kullanarak açık artırmalarla fatura alışverişi yaparlar.  Fatura satmak için önce şirketinizi kaydettirmeniz gerekir. Daha sonra, Populous yöneticisinden onay alana kadar hesabınızda bekletme yapılır.

Yönetici sizi satıcı olarak onayladıktan sonra, bir fatura gönderebilir ve minimum satış hedefi belirleyebilirsiniz. Bunun için yönetici onayı da gerekir.

XBRL (Uzatılabilir İşletme Raporlama Dili)

Populous, faturaların kredi riskini, gerçek zamanlı XBRL verilerinde Altman Z skoru formülünü kullanarak analiz eder . Bu veriler halka açıktır ve borçlunun değeri, elde tutulan nakit miktarı ve bir yıl içinde ödenmesi gereken alacaklılar gibi ticari bilgileri içerir.

Altman Z-Puanı Formülü 

Çıkartılan XBRL verileri ve Altman Z-Score formülü ile Populous ekibi kendi şirket içi kredi derecelendirme sistemini oluşturdu. Bu nedenle, harici bir kredi kurumuna ihtiyaç duymazlar, bu da onlara önemli miktarda zaman ve para kazandırır.

Altman Z-puanı Formülü, üç risk faktörünü belirleyen bir finansal modelleme aracıdır:

 1. Bir işletmenin iki yıl içinde iflas etmesi olasılığı
 2. İşletmenin yükümlülükleri yerine getirip getirmeyeceği
 3. Finansal sıkıntı için kontrol önlemi

Populous, faturaları değerlendirmenin ötesinde, nakit akışına ihtiyaç duyan şirketleri hedeflemek ve platforma uygun olmayan işletme başvuru sahiplerini filtrelemek için bu iki veri kümesini kullanır.

Yöneticinin fatura satış soruşturmasını reddedip reddetmeyeceği, Altman Formula kredi puanı ile belirlenir.

Fatura açık artırması, faturanız onaylandıktan sonra başlar ve 24 saat sürer. Bir açık artırmanın bitmesi için yalnızca üç olası yol vardır:

 1. Başarılı bir açık artırma gerçekleşir ve teklif, 24 saatlik süre içinde satış hedefinizle eşleşir.
 2. 24 saat geçiyor ve hiçbir teklif satış hedefi gereksinimini karşılamıyor. Bu durumda, mevcut en iyi teklifi kabul edebilir, açık artırmayı iptal edebilir veya açık artırmayı tekrar başlatabilirsiniz.
 3. Açık artırmayı erken sonlandırırsınız. Bunu yaparken açık artırmayı tamamen iptal edebilir veya mevcut en iyi teklifi kabul edebilirsiniz.

Bir açık artırmanın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, satıcı, alıcıları , Populous platformundaki dijital para birimi olan Pokens şeklinde alıcıdan alır . Satıcılar daha sonra istedikleri takdirde bunları fiat ile değiştirebilirler.

Açık artırmayı kaybeden tüm alıcıların fonları kendilerine iade edilecektir. İptal edilen açık artırmalar fonların alıcılara iade edilmesine de neden olur.

Fatura Alıcıları

Fatura satın almayı planlıyorsanız, başlamadan önce yöneticiden de onay almanız gerekir. Fatura satın alırken KYC bilgilerini girmeniz gerekir.

Bir alıcı olarak, teklifleri kendiniz belirleyebilir veya bir teklif grubunun parçası olabilirsiniz . Teklif grupları, teklif vermek için tek bir işletme olarak açık artırmaya giren bireysel teklif sahiplerinden oluşur.

Poken ve PPT ve PXT

Populous’ın üç jetonu vardır ve hepsini karıştırmak oldukça kolay olabilir.

Pokens

Pokens , Populous platformunun iç para birimidir. Her Poken doğrudan eşdeğer miktarda fiat para birimine sabitlenir (örneğin İngiltere’de 1 GBP Poken 1 GBP’ye eşittir). Bu ERC-20 simgeleri fatura satın almak için kullandığınız simgelerdir.

Pokens’i GBP, USD, EUR ve Yen ile doğrudan Populous üzerinden satın alabilirsiniz. Diğer para birimleri, Pokens’i satın almadan önce Londra Menkul Kıymetler Borsası döviz kuru kullanılarak GBP’ye dönüştürülecek. Pokens satın almak için Bitcoin ve Ethereum gibi desteklenen kripto para birimlerini de kullanabilirsiniz  .

Pokenler bir ERC-20 jetonudur ve bu nedenle ERC-20 jetonlarını destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir.

PPT (Populous Platform Simgesi)

PPT tokenleri, Populous ICO sırasında dağıtıldı ve öncelikle yatırım araçları olarak kullanıldı. Sadece yaklaşık 53 milyon PPT dolaşımda olacak.

Bunları tutmak dışında, Likidite Havuzları aracılığıyla faturalara yatırım yapmak için PPT’nizi kullanabilirsiniz.

PPT kullanarak bir faturaya yatırım yaptığınızda, jetonlarınız yatırım için teminat olarak konulur. Bunun karşılığında Populous’in faturayı satın almak için otomatik olarak kullandığı Pokens alırsınız. Fatura geri ödendiğinde, Pokens kârını veorijinal PPT yatırımınızı alırsınız .

PXT (Populous XBRL Jetonu)

PXT Populous’da yenidir. Populous XBRL Platformundaki (PXP) Business Intelligence (BI) verilerine erişmek için harcadığınız bir ERC20 belirteci. PXP, ağın barındırdığı bir petabayttan (bir katrilyon bayt) fazla iş verilerine erişmenizi sağlar. Bu verileri kredi puanları, işletme finansal sağlığı, SWOT analizleri ve potansiyel müşteriler hakkında özelleştirilmiş raporlar oluşturmak için kullanabilirsiniz.  

Populous Takım ve İlerleme

Populous projesi Londra’da yaşıyor ve Stephen Williams tarafından yönetiliyor. Williams daha önce işletmeler için ticari veri ve analitik odaklı Olympus Research’ü kurdu.

Populous 2017’de başladı. Şirket, beta sürümü 1.0’ı Şubat 2018’de ve halka açık bir beta’yı aynı yıl Mayıs ayında başlattı. Ekim ayında, ekip PXP’yi halka açık modda serbest bıraktı. Bir yol haritası yayınlamadılar.

Rekabet Durumu

Blockchain alanında büyük bir Populous rakibi yok gibi görünüyor. Populous’ın karşılaştığı en büyük zorluk, müşterilerin Market Invoice (Market Fatura) gibi geleneksel fatura finansman kanallarından  platformlarına geçiş yapmalarını sağlamaktır.

Fatura satıcılarının geçiş yapma teşviki basit görünüyor: Populous’in kullanımı daha ucuz. Fatura alıcıları, kurum içi kredi derecelendirme sistemi nedeniyle platformlar arasında geçiş yapmaya teşvik edilmektedir. Populous, bu sistemi mevcut derecelendirme yöntemlerinde büyük bir gelişme olarak pazarlamaktadır.

Piyasa Durumu ve Analizi

Populous ekibi ICO’larını Temmuz 2017’de düzenledi ve 10 milyon doları aştı . ICO’dan sonra, PPT fiyatı Kasım ayına kadar 2.00-4.00 $ (~ 0.0005-0.0007 BTC) arasında nispeten durgun kaldı. 2017’nin geri kalanında (ve 2018’in başlangıcında), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.91 $ ‘a (~ 0.00595 BTC) ulaştı.

Birkaç önemli duyuru fiyat artışına neden olmuş gibi görünüyordu. Ekip, Lamborghini gibi gülünç derecede pahalı ürünler satan bir şirket olan Luxure Global Citizen ile bir ortaklık duyurdu. Duyuru, bazı oldukça ağır faturalara yol açacağını ima etti. Populous beta’nın da yıl sonundan önce fiyatı artırmaya yardımcı olması bekleniyordu. Son olarak, ekip yeni PXT belirtecinin bir hava damgasını duyurdu. 

UYARI:  2019 yılı itibariyle bazı sorunlar ortaya çıkmıştır. Luxure, 2019 yılı Şubat ayında Populous ile olan ortaklığının olmadığını açıkladı  ve duyuru da hiçbir zaman yetkilendirmediklerini belirtti . Buna ek olarak, Populous ekibi ortaklık ve PXT havada kalan duyurularını Medium’dan kaldırdı. Bu eylemler ve diğer şeyler, birçok topluluk üyesinin Populous’in aslında bir aldatmaca olduğunu iddia etmesine neden oldu .

Ocak 2018 artışından sonra, PPT fiyatı 2018’in geri kalanının neredeyse tamamı için düştü. Madeni para Nisan ayında bir ani artış yaşadı, ancak buna neyin sebep olabileceği belirsiz. 2019 yılında $ 1.50 (~ 0.000415 BTC) civarındaydı.

24.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 146. Sırada yer alıyor.

 

24.02.2020 tarihi itibariyle Populous Coin (PPT) birim fiyatı ₺2,75 TRY, 0,00004598 BTC olarak bulunmaktadır.

PPT Satış Noktaları

PPT;  Bitcoin ve Ethereum ile bir ticaret çifti olarak Binance, satın alabilirsiniz.

PPT Nerede Saklanır

PPT bir ERC-20 jetonu olduğu için, nerede saklanacağı konusunda birkaç seçeneğiniz vardır. Depolama için iki popüler seçenek MetaMask ve MyEtherWallet’dir .

Daha fazla güvenlik arıyorsanız (ve kim değil?), Trezor veya Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanı kullanmayı düşünmelisiniz . Her iki cüzdan da PPT dahil tüm ERC-20 jetonlarını destekler.

Analiz..

Populous, kanıtlanması gereken çok şey olan genç bir projedir. Ekibin blockchain teknolojisi ile ilgili çok fazla tecrübesi yoktur ve projenin etrafındaki tartışmalardan kurtulması gerekiyor.

Ayrıca, projenin mevcut piyasa değeri çok daha büyük müşteri tabanlarını hedefleyen diğer kripto para birimi projelerinden önemli ölçüde daha yüksektir. Bununla birlikte, PXP’nin piyasaya sürülmesi, pazar kapsamlarını genişletmeye yardımcı olabilecek güçlü bir harekettir.

Tüm zamanların en düşük seviyelerinde PPT fiyatı ile proje, Populous ekibi için bir üretim veya kırılma noktasında. Umarım, meşruiyetlerini kanıtlamak için bazı önemli ortaklıklar kazanabilir veya kısa sürede önemli bir şekilde kabul edilebilirler. 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.