Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,316.33
-999.61
Ethereum
$3,844.36
-46.9
Litecoin
$83.30
-1.66
DigitalCash
$30.02
-0.64
Monero
$141.24
+0.01
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.32
-0.27
Dogecoin
$0.17
-0

QASH Coin (QASH) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 172. Sırada Yer Alıyor..

0 1.538

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

QASH Nedir?

QASH (“nakit” olarak telaffuz edilir), Quoine (“madeni para” olarak telaffuz edilir) likit platformunun yerel para birimidir. Quoine, kripto yatırımlarıyla ortaya çıkan likidite sorunlarını çözmek isteyen küresel bir kripto para birimi şirketidir.

Bir süredir kripto para birimine yatırım yapıyorsanız, muhtemelen bu likidite problemlerini ilk elden yaşayanlardansız. En az birkaç tokenin dışındaki herhangi bir şeye yatırım yapmak genellikle çoklu döviz hesapları ve ülke paraları aralarında transferler, Bitcoin / Ethereum ve istediğiniz jeton arasında üç yönlü işlemler içerir. Ülke para birimi olarak para yatırmak da aynı derecede zordur.

İnsanların çoğunluğu kripto para birimini bir yatırım olarak gördüğü için, likitsizliği tüm endüstrinin büyümesini engelliyor.

Bu QASH kılavuzunda aşağıdakilerden bahsedeceğiz:

 • Quoine Liquid Nasıl Çalışır?
 • QASH Jetonu
 • Quoine Ekibi ve İlerleme Durumu
 • Piyasa Durumu
 • QASH Nereden Alınır
 • QASH Nerede Saklanır?
 • Analiz

Quoine Liquid Nasıl Çalışır?

Quoine Likit kolayca Kripto para satın almak için bir araç temin ederek Kripto para ile ve nakit çıkışı için ülke parası boşluğa likiditeyi getiriyor.

Şu anda, her bir kripto borsasının sunduğu ticaret çiftleri arasında farklılık gösteren kendi likidite seviyesi vardır. Bu, bir borsada büyük likiditeye sahip olabilecek, ancak bir borsada büyük olmayan silolar yaratır. Likit platform, mümkün olan en yüksek likiditeyi sağlamak için bu holdları tek bir kombine havuza bağlar. Bunu yapmak için, Quoine Liquid iki ana ürünü kapsamaktadır:

 • World Book
 • Prime Brokerage

World Book..

Liquid World Book, dünya çapındaki borsalardan gelen emir ve fiyatları kullanmanız için tek bir sipariş defterinde derler. Bu, herhangi bir trader’a, konumu ne olursa olsun, kripto satın alırken veya satarken istedikleri ülke para birimini kullanma yeteneği verir. Ayrı borsaların likidite holdlarını kaldırır ve daha önce yetersiz hizmet alan pazarlara daha fazla ticaret gücü verir.

Liquid , bir İç Sipariş Defteri ve Harici Toplam Sipariş Defteri’nin bir karışımını kullanarak döviz (FX) piyasasını, aksi takdirde bulunmayan ülke para birimleri için işlem çiftleri oluşturmak için kullanır.

World Book, Quoine’nin vaat ettiği gelişmiş likidite seviyesini sağlamak için üç temel işlev kullanır:

 1. Eşleşen Motor (ME)
 2. Para Birimi Dönüşüm Motoru (CCCE)
 3. Akıllı Sipariş Yönlendirme (SOR)

ME , saniyede birkaç milyon işlem yapabilen bir endüstri lideridir. Ana token eşleştirmeleri için yerel destek içerir ve ortaya çıktıkça yeni eşleştirmeleri kolayca ölçekleyecek ve ekleyecek şekilde oluşturulmuştur.

CCCE , para birimleri arasında otomatik ve neredeyse anında dönüşüm sağlar. Bu, kullanıcılar arasında imkansız görünen işlemlerin arkasındaki yöntemdir. Örneğin, CCCE üzerinden dönüştürme, ETH / EUR çifti arayan birinin BTC / SGD arayışında olan başka bir kişiyle ticaret yapmasına izin verir . Bu daha verimli hale geldikçe, olası eşleşmelerin sayısı tamamen akışkan bir pazar oluşturmak için yeterli olmalıdır.

SOR teknolojisi tüm büyük borsaları izler ve World Book dan dahili olarak doldurulamayan siparişleri harici olarak tamamlar.

Prime Brokerage

Quoine Liquid platformunun Prime Brokerage yarısı temel olarak önceki World Book bölümünde özetlenen özelliklere erişmenizi sağlar.

Prime Brokerage ile, her bir borsada bir hesap oluşturmak zorunda kalmadan, World Book da ki tüm borsalara doğrudan pazar erişimine sahip olursunuz. Ayrıca, Quoine son birkaç yıldır ülke fonlarınızın hızlı transferini sağlamak için bir banka ağı ile ortaklıklar kuruyor.

Prime Brokerage’ı kullanarak, mevcut bakiyelerinizi kullanarak bir kredi limitini genişletebilir ve işlemlerden yararlanabilirsiniz.

ICO Pazarı

Lansmandan bu yana, Likit ekibi borsaya bir ICO Pazarı da ekledi. Yeni alan, platformun barındırdığı ICO’ları öğrenmenize ve katkıda bulunmanıza olanak tanır. Şu anda, ICO Market yalnızca iki ICO içermektedir.

QASH Jetonu

QASH, Liquid platformundaki hizmetler için ödeme yapmak için kullandığınız bir ERC20 jetonudur . Bunun ötesinde, QASH sahipleri de Quoine’in lansmanına yardımcı olduğu paralarla indirimler, promosyon ürünleri ve ICO yatırım fırsatları alabilirler. Ekip ayrıca teknik incelemelerinde bazı kuruluşların Ripple XRP jetonunu nasıl kullandığına benzer şekilde kendi amaçları için kullanabileceğini vurgulamaktadır .

Ekip , ICO katılımcılarına dağıtılan 350.000.000 (% 35) ile 1.000.000.000 QASH bastı . Kalan belirteçlerden:

 • Topluluğa / ekosisteme 300.000.000 QASH (% 30) ayrılmıştır
 • 200.000.000 QASH (% 20) takıma ve hissedarlara aittir
 • 150.000.000 QASH (% 15) stratejik ortaklar ve kurumsal alıcılar tarafından tutulmaktadır

2019’un ikinci çeyreğinde, Quoine kendi blok zincirini oluşturacak ve tüm QASH jetonlarını yeni blok zincirine geçirecek. Şu anda, QASH’i Likiti yeniden markalayacaklar.

Quoine Ekibi ve İlerleme Durumu

Mike Kayamori (CEO) ve Mario Gomez Lozada (Başkan ve CTO) 2014 yılında Quoine’yi kurdu. Kayamori, daha önce SoftBank Grubu’nun Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Gungho Asia’nın Baş Yatırım Görevlisiydi. Lozada, Credit Suisse Japonya’da Baş Bilgi Yöneticisi rolünü üstlenmeden önce 11 yıl boyunca Japonya’da Merrill Lynch’in CTO’suydu.

Quoine, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından resmi olarak lisanslanan dünyadaki ilk kripto para birimi şirketidir. Liquid platformu aslında önceki iki platformu, Quoinex ve Qryptos’u birleştirmenin sonucudur. Bir zamanlar, bu iki ticaret platformu  her yıl 12 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştiriyordu .

Quoine ekibi şu anda bir süre sonra alfa sürümü ile kendi blok zincirlerini yaratmaya çalışıyor. Ayrıca, bir mobil uygulama çalışıyor. Ancak, her iki şey için de bir başlangıç ​​tarihi belirtmediler.

Rekabet Durumu..

Quoine birkaç farklı finansal sektöre girdiği için şirketin oldukça az rakibi var. Kredi tesisi olarak şirket SALT ile rekabet etmektedir . Borsa tarafında, Binance gibi alternatif madeni paralar veya Gemini  gibi ülke para birimleri-kripto dönüşümlerine odaklanan diğer birçok işletme var .

Bancor protokolü, protokolü kullanan tüm tokenlere likidite kazandırması nedeniyle Quoine ve QASH’a en çok benzeyen projedir.

Quoine, bu işlevsellik paketini tek bir platform üzerinden sunmada benzersizdir. Kökleri 2014 yılında başlayan Quoine, aynı zamanda en eski rakiplerden biridir.

Piyasa Durumu..

QASH, Kasım 2017’de ticarete başladığından beri dalgalı bir başlangıç ​​yaptı. ICO’dan sonra, paranın fiyatı Aralık ayı ortasında yavaşça yaklaşık 0.60 $ (~ 0.00004 BTC) seviyesine düşmeden önce hızla 1.48 $ (0.00013 BTC) seviyesine yükseldi. .

QASH, o zamandan bu yana iki önemli fiyat artışı yaşadı – biri Aralık ayının sonunda dipten sonra diğeri Ocak başında. Bu iki ani yükselişin herhangi bir haber veya belirli gelişmelerden kaynaklandığı görülmemektedir, bu nedenle bunları büyük ihtimalle boğa piyasasının durumuna bağlayabiliriz.

QASH, 2018’in geri kalanında düştü, ancak son zamanlarda yaşam belirtileri göstermeye başladı. Madeni para kasım ayının ortasından yaklaşık 0,20 dolar (~ 0,000035 BTC) yükseldi ve şu anda 0,22 doların (~ 0,000055 BTC) biraz üzerinde. Bu, USD’de sadece yüzde 10’luk bir kazanç olmasına rağmen, BTC’de neredeyse yüzde 60’lık bir artış gerçekleşmişti.

QASH bir yardımcı belirteç olduğundan, ek Sıvı kullanıcıları ve platformun büyümesi ideal olarak daha fazla fiyat artışına yol açmalıdır. Liquid blockchain sürümü gibi gelecekteki yol haritası kilometre taşlarına dikkat edin.

24.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 172. Sırada yer alıyor.

 

24.02.2020 tarihi itibariyle Qash Coin (QASH) birim fiyatı ₺0,338720 TRY, 0,00000563 BTC olarak bulunmaktadır.

QASH Nereden Alınır

Doğrudan üzerinde QASH satın alabilir rağmen Liquid , bu Huobi üzerinde çok daha yüksek hacimli işlem oluyor. Huobi’de QASH ile değiş tokuş yapmadan önce, önce Bitcoin veya Ethereum satın almanız ve aktarmanız gerekir. İkisinden birini almak için Gemini veya GDAX’a göz atın .

Liquid’de, QASH’i satın almak için ağırlıklı olarak JPY veya USD kullanabilirsiniz.

QASH Nerede Saklanır?

Şu anda QASH bir ERC20 jetonudur. Bu yüzden ERC20 jeton desteğiyle herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz. MyEtherWallet en popüler çevrimiçi depolama seçeneği ve kullanabileceğiniz sağlam bir cüzdan.

Daha fazla güvenlikle ilgilenen (ve ilgilenmeyen) bir donanım cüzdanı satın almayı düşünmelisiniz.  Ledger Nano S gibi seçenekler ücretsiz meslektaşlarından daha pahalıdır, ancak size ek korumalar ve gönül rahatlığı sağlar.

Bununla birlikte, Quoine ekibinin QASH’i kendi blok zincirine taşımayı planladığını unutmayın. Bu durumda, paranızı saklamak için kullandığınız cüzdan artık jetonu desteklemeyebilir. Bu anahtar meydana geldiğinde ne yapılacağına dair tüm QASH duyurularının ve talimatlarının farkında olun.

Analiz..

Quoine, World Book, Liquid platformu ve QASH tokenleri aracılığıyla kripto para birimi yatırımlarına likidite getirmeyi hedefliyor. Quoine Liquid platformu, dünyanın dört bir yanındaki borsaların sipariş defterlerini birleştirerek yatırımcıların ülke paralarının herhangi bir kripto para birimine dönüştürmek için kolay bir zamana sahip olmasını sağlamak için çalışıyor.

Takım başarılı olmak için deneyim ve iş ortaklıklarına sahip gibi görünüyor, ancak bu iddialı bir proje. Halen geliştirilmekte olan resmi bir blockchain lansmanı ile önümüzdeki birkaç yıl şirket için bir marka veya mola dönemi olacak.

Takım kilometre taşlarını sahip oldukları oranda gerçekleştirmeye devam ederse, Quoine kripto para endüstrisini daha iyisi için kolayca değiştirecektir. Artan likidite, para birimleri için iyi, yatırımcılar için harika ve bir bütün olarak blockchain endüstrisi için şaşırtıcı olacak.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.