Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$56,847.34
+1062.71
Ethereum
$4,305.26
+325.44
Litecoin
$372.82
+10.94
DigitalCash
$418.59
+34.99
Monero
$462.08
+23.7
Nxt
$0.08
+0.01
Ethereum Classic
$106.11
+0.07
Dogecoin
$0.49
-0.01

Ripple İle İlgili Son Gelişme…Daha Fazla XRP Harekete Geçiyor…

0 68

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ripple; 2021’de yasal düzenlemelerile ilgili netlik görmeyi beklerken, kurucu ortaklardan Jed McCaleb daha fazla XRP’yi harekete geçiriyor..

 

Ripple’ın liderliği, 2021’de Biden yönetiminden daha iyi düzenleyici netlik umutlarını vurguladığında, kurucu ortak Jed McCaleb son günlerde milyonlarca XRP tokenini hareket ettirdi.

2020, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun , düzenleyicinin son birkaç yılda XRP tokenlerinin yasa dışı bir menkul kıymet teklifi olarak gördüğü için firmaya karşı yasal işlem başlatması nedeniyle Ripple için unutulacak bir yıl olacak .

Uzun bir mahkeme savaşı yaklaşırken , Ripple’ın liderliği , SEC ile yasal savaşı meselesi etrafında dönen 2021 için umutları ve tahminleri hakkında bir açıklama yaptı . Bununla birlikte, blog gönderisinin kayda değer bir bölümü, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni Biden başkanlığının daha olumlu düzenleyici hamleler yapacağına dair umutları vurguladı.

Bu bölüm, yeni yönetimin kripto para birimi alanında düzenleme ve uygulamaya ‘yenilenmiş odak’ sağlayacağı inancını vurguluyor. Makale, İngiltere, İsviçre, Singapur ve Japonya gibi ülkelerin bu konuda eğrinin önünde olduğunu ve net çerçevelerin olmamasının Amerika’daki fintech ve blok zincirinin büyümesini engellediğini belirtiyor.

Ripple’ın Genel Danışmanı Stu Alderoty, Biden yönetiminin, kripto para birimi lisansları arayan fintech şirketleri için ‘birleşik bir çerçeve’ ve uygulama sürecini hızlandırabilecek kripto para birimi düzenlemesine öncelik vereceğine olan inancını vurguladı.

Alderoty, “Etkin bir şekilde iletilen ve tek tip bir şekilde uygulanan akıllı, iyi düşünülmüş düzenlemeler, oyun alanını eşitlemeye yardımcı olabilir ve inovasyonu serbest bırakabilir ve burada ABD’de daha fazla ana akım benimsemeyi sağlayabilir” dedi. 

McCaleb milyonlarca XRP’yi taşıyor

Ripple ekibi yeni yılla mücadele etmeye başlarken, kurucularından Jed McCaleb bu hafta milyonlarca XRP tokenini kendi elinden taşıdığı için manşetlere çıktı. Haber, kripto para birimi araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou’nun işlemi Twitter’da işaretlemesinin ardından Decrypt ve Cointelegraph tarafından bildirildi .

McCaleb , Bithomp kaşifinde ve Hadjiloizou tarafından Twitter gönderisinde belirtildiği üzere XRP cüzdanına ‘tacostand’ adını verdi . Araştırmacının belirttiği gibi McCaleb, Aralık ayından bu yana cüzdandan herhangi bir XRP çıkarmamıştı.

Hadjiloizou’nun 18 Ocak’taki ilk işlemi kaydetmesinden bu yana, aşağıdaki ekran görüntüsünün gösterdiği gibi 18, 19 ve 20 Ocak’ta eşzamanlı günlerde cüzdandan neredeyse aynı miktarda XRP taşındı.

blank

McCaleb 2013 yılında Ripple’dan ayrıldı ve halen baş teknoloji sorumlusu olarak hizmet verdiği Stellar ödeme ağını kurdu. McCaleb daha önce şu anda feshedilmiş kripto para borsası Mt. 2011’de Mark Karpelès’e sattığı Gox.

McCaleb, Ripple’ın kuruluşundaki rolü için firmadan XRP tokenleri alıyor. McCaleb’e Ripple’dan 9 milyar XRP verildiği ve sabit bir programa göre düzenli ödeme aldığı anlaşılıyor. Anlaşmanın bir kısmı, McCaleb’in tüm XRP’sini tek seferde satmayacağıydı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.