Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$51,100.49
-901.19
Ethereum
$2,912.50
-65.44
Litecoin
$67.97
-1.65
DigitalCash
$28.65
-1.02
Monero
$119.65
-2.12
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.55
-1.32
Dogecoin
$0.08
-0

Ripple SEC Davası Birinci Mahkeme Tarihi Belirlendi

Ripple'ın kaderini belirlemek için ilk sanal duruşma 22 Şubat'ta yapılacak..

0 1.278

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Geçen yıl, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse , İsviçre’nin Davos kentinde  düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu sırasında şirketin halka arzını düşünmüştü .

Daha önce şirket, Tetragon Financial Group liderliğindeki 10 milyar dolarlık risk finansmanı turunda yaklaşık 200 milyon dolar topladı. XRP kripto para ürününün değeri geçen yıl düştü. Ancak Ripple, sınır ötesi ticaret altyapısını yeniden inşa etmeye hazırlanıyor, dedi Garlinghouse ve parlak bir gelecek vaat ediyor.

XRP bir Güvenlik mi?

Bir yıl sonra halka arz iptal edildi. Bunun yerine, Ripple’ın geleceği tamamen bir sivil hakimin Aralık ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından verilen kararına bağlı.

Sonuç ne olursa olsun, bu dava ABD düzenleyicilerinin kripto para birimleri için kuralları ve yasaları nasıl oluşturduğuna dair önemli bir örnek oluşturacak. Ayrıca Bitcoin ve Ethereum dışındaki çoğu dijital para birimi hakkında daha geniş gerçeği ortaya çıkaracak. 

SEC davasının merkezinde, dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple’ın kurucusu tarafından oluşturulan bitcoin benzeri bir dijital varlık olan XRP tartışması var. Bankaların sınır ötesi transfer ücretlerini azaltmalarına yardımcı olan bir ağın parçası olmalıdır. 

Dünya çapında 200’den fazla borsada ülke paraları ve diğer sanal para birimleri arasında XRP ticareti yaparak, çoğunun Ripple ile ilgisi yok. Bununla birlikte, SEC’e göre ilgili yazılım hiçbir zaman gerekli olmamıştır. XRP’nin Ripple satmaktan başka görünür bir amacı yoktur.

Ripple SEC Davası Birinci Mahkeme Tarihi Belirlendi

New York’un güney bölgesindeki ABD Bölge Mahkemesine sunulan yasal belgelere göre, Ripple’ın kaderini belirlemek için ilk sanal duruşma 22 Şubat’ta yapılacak.

Davada adı geçen kişilerin hukuk danışmanları – Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve CEO ve kurucu ortak Christian Larsen, Analitik Yargıç Torres ile çevrimiçi bir ön konferansa davet edildi.

Karar, tarafların iddiaları ve davanın yasal dayanağını, olası önerileri ve olası bir anlaşmayı belirleyen ortak bir bildiriyi 15 Şubat’a kadar sunmalarını zorunlu kılıyor.

SEC ayrıca, uluslararası hukuk firmalarının Ripple’a XRP’nin bir para birimi olamayacağını çünkü merkezi hükümet tarafından desteklenmediğini ve dolayısıyla yasal olmadığını söylediğini söyledi.

ABD’de XRP’yi tamamen ortadan kaldıran kripto borsaları arasında BinanceUS, CrossTower, Crypto.com ve Bittrex bulunuyor. Kaydırılan kripto cüzdanı da ABD’de XRP’yi sildi. 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.