Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,244.71
+1796.54
Ethereum
$3,067.80
+61.73
Litecoin
$82.38
+2.65
DigitalCash
$29.90
+1.32
Monero
$119.10
+3.82
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.49
+0.99
Dogecoin
$0.16
+0.01

SALT Coin (SALT) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 464. Sırada Yer Alıyor..

0 847

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

SALT Nedir?

SALT coin, Blockchain Destekli Krediler sağlayan bir platformdur. SALT (Güvenli Otomatik Kredilendirme Platformu), nakit kredisi karşılığında kriptoyu teminat olarak kullanmanızı sağlar. Bu strateji, beklenmedik bir gider ödemesi yapmanız gerekiyorsa veya blockchain varlıklarınızı satmak zorunda kalmadan büyük bir satın alma işlemi yapmak istiyorsanız idealdir.

Bu SALT Coin kılavuzunda aşağıdaki başlıkları inceleyeceğiz:

 • SALT Nasıl Çalışır?
 • SALT Borç Verme Ekibi ve İlerleme
 • SALT Jetonu
 • Piyasa Durumu
 • SALT Nereden Alınır
 • SALT Nerede Saklanır
 • Analiz

SALT Nasıl Çalışır?

SALT, şirketin ticari markalı Blockchain Destekli Krediler etrafında dönmektedir . Blockchain Destekli Krediler, Bitcoin gibi bir blockchain varlığını geleneksel para birimleri karşılığında teminat olarak  verdiğiniz kredilerdir. Geleneksel otomobil veya ev kredilerinden farklı olarak, bu kredileri kişisel veya ticari giderler için kullanabilirsiniz.

Üyelik Durumu..

Başlangıçta, SALT kredi platformunu kullanmak için önce üye olmak için ödeme yapmanız gerekiyordu.  Üç üyelik aşaması vardı:

 1. Baz (1 SALT / yıl)
 2. Premier (10 SALT / yıl)
 3. Kurumsal (100 SALT / yıl)

Daha yüksek üyelik katmanları, ek para birimleri üzerinden daha fazla borç almanıza olanak sağlıyordu. Bununla birlikte size daha esnek kredi koşulları sağlamataydı. Daha yüksek kademeler, yeni ürünlere erken erişim, portföy yönetimi ve kredi / bankamatik kartları gibi çeşitli avantajlardan da yararlanabiliyor.

GÜNCELLEME: 2019 yılı itibariyle, şirket üyeliklerini yeniden düzenledi. Dolayısıyla bireysel olarak şuan için kaydolamazsınız.  Ancak, yine de kredi alabilirsiniz. Artık bunu yapmak için SALT’a da ihtiyacınız yok. Yine de, krediniz için SALT yatırırsanız, daha iyi bir oran ve / veya şartlarda alabilirsiniz.

Bir hesap oluşturmak ve üye olabilmek için; Ad, Soyad,  geçerli e-posta adresi ve ülke gibi birkaç kişisel bilgi sağlamanız gerekir. Ayrıca Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) gibi kısıtlamalarına da tabisiniz, bu nedenle sisteme kimlik yüklemeye hazır olun.

Borç Verenler..

SALT’ın diğer tarafında kredi verenler var. Borç verenler daha önce varlıkların karmaşık doğası nedeniyle kripto paralarla uğraşmaktan kaçındı. SALT, borç verenlere, mevcut süreçlerine ek maliyetler eklemeden kripto teminatını kabul etmek için ihtiyaç duydukları altyapı, uyumluluk ve güvenliği sağlıyor.

Bu hizmetler karşılığında kredi verenler de SALT üyeliği için ödeme yapıyor.

Kredi Süreci..

Bir kez daha geleneksel finanstan farklı olan SALT, asla kredi puanınızı sormaz . Bunun yerine, platform kredinizin şartlarını belirlemek için sadece kripto teminatınızın değerini kullanır.

Borç verenler, borç vermek istedikleri şartları sunarak kredi sürecini başlatırlar. Bir borçlu olarak, sistemi inceleyebilir ve sizin için en uygun olana seçip karar verebilirsiniz.

Bir kredi seçtikten sonra, akıllı bir sözleşmeye teminat verirken kredi verenler nakit parayı taahhüt ederler. Nakit fonlar doğrudan banka hesabınıza gönderilir.

Daha sonra kredi şartlarına göre aylık taksitler halinde ödersiniz ve krediniz ödendiğinde SALT, teminatınızı akıllı sözleşmeden serbest bırakır ve size geri verir.

SALT Oracle..

SALT Oracle, her bir kredi için akıllı sözleşmeler oluşturur ve kredi olaylarını tetikler. Temerrüt riskini azaltmak için Oracle, kredi ödemelerini de kaydeder ve kripto teminatının değişen değerini izler.

Her kredi, kredi koşullarından hesaplanan kredi / değer oranı ile başlar. Bu oran etkin bir kredinin miktarı bölü teminat miktarıdır. Örneğin; 125.000 dolar değerinde Ethereum tarafından güvence altına alınan 100.000 dolarlık bir kredinin orijinal kredi / değer oranı:

100.000 $ / 125.000 $ =% 80,0

Krediyi ödediğinizde , ödenmemiş kredi miktarı azaldığı için bu oran azalır. Ancak, piyasa fiyatındaki düşüş nedeniyle teminatınızın değeri azalırsa, bu oran artacaktır.

Oran, başlangıçtaki kredi / değer oranının ötesine yükselirse, aşağıdakilerden birini yapmanız gerekir:

 1. Daha fazla teminat sağlamak veya
 2. Kredinin ek bir miktarını ödemek

oran orijinal seviyesine dönene kadar.

Oracle, kredi / değer oranlarını özerk olarak izler ve çok yüksek olduğunda borçluları bilgilendirir.  Borçlunun oranı düzeltmesi için gereken süre, fiyat düşüşünün hızına bağlı olarak değişir.

SALT Borç Verme Ekibi ve İlerleme

Salt ekibi 15 üyeye sahiptir ve Shawn Owen CEO olarak ekibin başında bulunmaktadır. Owen, Ceo konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip seri bir girişimcidir. Temmuz 2018’de Owen, CTO Bill Sinclair’den ayrılmak için şirketten ayrıldı.

SALT ekibinin en önemli üyesi ve danışmanlarından biri de Erik Voorhees’dir . Voorhees, en popüler kripto-kripto borsalarından biri olan ShapeShift’in kurucusu ve CEO’sudur .

SALT, üst düzey üyelere kredi vermeye resmen başlayarak Ocak 2018’de büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Platform zaten 70.000’den fazla krediye sahip ve bu kredilere 50.000.000 $ ‘dan fazla fon sağlamıştır.

2018 için planlar arasında kredi kartlarının piyasaya sürülmesi, kredi fonlarının yaratılması ve diğer alternatif paralara olan teminatın genişletilmesi de vardı. Takım sadece bu kilometre taşlarından bazıların gerçekleştirdi. Şirket; Litecoin ve dogecoin kredileri ekleyerek kripto birim desteğini genişletilmiştir. Ancak, kredi kartları ve geliştirici araçları için hala zamana ihtiyac var gibi görünüyor.

Rekabet Durumu..

SALT, blockchain tabanlı kredilerde mevcut liderdir. Ancak, aynı alanda Ethereum blok zincirine merkezi olmayan ve borç verme imkanı sağlayan ETHLend ve Elix gibi birkaç rakibi daha var.

SALT, kripto para birimi ile desteklenen kurumsal nakit kredilerine odaklanarak farklılaşırken, diğer iki proje de eşler arası bir yaklaşım benimsemiş gibi görünüyor. Her iki kullanım senaryosunun da pazarda sağlam bir yeri olmalıdır.

Ayrıca SALT, kripto destekli krediler sağlayan ancak belirli bir jeton kullanmayan daha geleneksel platformlarla rekabet ediyor.

SALT Jetonu..

Üyelik jetonları olarak da bilinen SALT jetonları, SALT kredi platformuna üye olmak için harcadığınız ERC20 jetonlarıdır. Ayrıca, bu belirteçleri kredi faizini daha az ödeme, daha iyi kredi oranları almak ve SALT’ ın çevrimiçi mağazasından öğeleri satın almada kullanabilmenizi sağlar.

Bir noktada, bu tokenler kredi platformunda piyasada işlem yaptıkları değerden farklı bir değere sahiptir. Bu fiyatın altında bir değerde işlem yaparken borç verme platformunda tam olarak 27.50 dolar seviyelerindeydi.

Daha önce SALT tokenleri ile kredilerinizin sermayesini de ödeyebilirsiniz.

Bu ilginç bir arbitraj fırsatı yarattı. Eğer paranız varsa, teknik olarak 1200 $ ‘a Enterprise üyeliği alabilir ve 1.25M $ Bitcoin ile desteklenen 1 milyon dolarlık bir kredi alabilirsiniz. Daha sonra geri dönebilir ve piyasadan 1 milyon dolarlık SALT jetonu satın alabilirsiniz (~ 83,333 SALT).

SALT tokenleri platformda 27.50 $ değerinde olduğunda, krediyi geri ödemek için sadece 45.455 SALT tokenini harcamanız yeterliydi. Bu da, 40.000’in altında SALT jetonu ve teminat olarak koyduğunuz orijinal Bitcoin ile yaklaşık% 40’lık bir geri dönüş sağlayabiliyordu.

SALT ekibi bu açığı fark ederek hızlı bir şekilde bu fırsatın önünü kapattılar.

Piyasa Durumu..

SALT, ICO’larını 2017’nin üçüncü çeyreğinde piyasaya çıktı ve ortalama 3.00 $ – 7.00 $ piyasasında iken toplam 120M SALT jeton dolaşımda iken, 2020 yılına geldiğimizde 80M üzerinde şu anda piyasada dolaşımdadır.

SALT fiyatı, Ekim 2017’de 7 doların biraz üzerine çıkmadan önce ortak “ICO sonrası” düşüşünü kısa bir süre yaşadı. Kısa bir süre sonra, fiyat 2-4 $ (0.0003-0.0005 BTC) aralığına düştü ve Aralık 2017’ye kadar o seviyelerde kaldı.

Aralık 2017’den başlayarak , platformda borçlanmanın nihayet başladığına dair duyuru ile fiyat sürekli olarak yükseldi ve 17 dolara yani en yüksek seviyesine ulaştı. 2017’nin sonundaki yüksek seviyeden bu yana, fiyat önemli ölçüde düştü. 2018 boyunca piyasa değerinin yüzde 98’inden fazlasını kaybetti. 2019 yılında ise yaklaşık 0.25 $ değerini gördü.

SALT’nin kredi platformunu kullanması gerekmediğinden, fiyatın tekrar yükselmesine neden olacak çok fazla bir etken yoktur. Yeterince üyelik teşvikleri de bazı olumlu talep baskısı sağlayabilir. Bunun dışında bu coinin tekrar değer kazandığını görmek zor gibi.

24.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 464. Sırada yer alıyor.

 

24.02.2020 tarihi itibariyle Salt Coin (SALT) birim fiyatı ₺0,443615 TRY, 0,00000740 BTC olarak bulunmaktadır.

SALT Coin Nereden Alınır..

SALT coin satın almak için en popüler borsalar Binance  ve  Bittrex’tir . Bu borsalardan birinde SALT ticareti yapmak için öncelikle Bitcoin veya Ethereum’a sahip olmanız gerekir .

İkisi de yoksa, Gemini gibi bir borsada geleneksel para birimi ile satın alabilir ve aktarabilirsiniz.

SALT Nerede Saklanır..

SALT bir ERC20 belirteci olduğundan, nerede depolanacağı konusunda birkaç farklı seçeneğiniz vardır. En popüler olan çevrimiçi seçenek MyEtherWallet gibi görünüyor.

SALT web sitesi, Jaxx cüzdanını kullanmanızı ve hatta burada talimatlar vermenizi tavsiye ediyor. Jaxx; Android, iOS, Mac, Windows, Linux ve Chrome uzantısı olarak da kullanılabilir.

Jetonlarınızı saklamanın en güvenli yolu Trezor veya Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanı kullanmaktır. Donanım cüzdanlarını kullanmak, paranızı çevrimdışı ve bilgisayar korsanlarının ve kötü amaçlı yazılımların erişemeyeceği yerlerde tutar. Sizi ve yatırımınızı korur.

Analiz..

Proje blok zinciri varlıklarının büyük bir sorun olan likidite problemi olmaması için çalışıyor. Tamamen yeni bir kredi şekli ile kripto para piyasasına daha fazla likidite getiriyor.

Ekibin sağlam bir blockchain deneyim temeli var ve sektördeki bir lider tarafından da tavsiye ediliyor. SALT; mevcut piyasadaki diğer birçok blockchain projesinin önünde yer ediniyor.

SALT kredileri, Blockchain Destekli Krediler sağlayan bir platformdur. SALT (Güvenli Otomatik Kredilendirme Platformu), nakit kredisi karşılığında kriptoyu teminat olarak koymanızı sağlar. Bu strateji, beklenmedik bir gider ödemeniz gerekiyorsa veya blockchain varlıklarınızı satmak zorunda kalmadan büyük bir satın alma yapmak istiyorsanız idealdir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.