Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Samsung nihayet Blockchain Keystore’a Bitcoin desteği ekledi

0 720

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung, resmi duyuru yapmadan Blockchain Keystore Dapp’a Bitcoin desteği ekledi. Güncelleştirme 8 Ağustos’taki yapılmıştı ama bir Reddit kullanıcısı, ThatOfficeMaxGuy tarafından cryptocurrency tüccarlar dikkatine getirildi.

Bu, Samsung’un şimdi Blockchain KeyStore olarak bilinen merkezi olmayan bir uygulaması olan S10 serisini başlatmasından beş ay sonrasınıa denk geliyor. Blockchain Keystore başlangıçta Temmuz ayında başlatıldı, ancak sadece ETH ve diğer ERC-20 jetonları gibi para birimlerini destek veriyordu. Teknoloji devi, blockchain akıllı telefonlarını piyasaya sürdüğünü ilk duyurduğunda, Bitcoin kullanıcıları, Samsung’ un planlarına en sevdiği parayı dahil edememesi nedeniyle dehşete düştüler.

‘Blockchain Keystore’ olan diğer Samsung cihazları arasında Not 10 ve Not 10+ bulunmaktadır. Bununla birlikte, cihazlar yalnızca birleşik devletler, İngiltere, Almanya, İspanya, Kanada, İsviçre ve Güney Kore de dahil olmak üzere altı ülkede kullanılabilir. Blockchain şu anda sadece amiral gemisi cihazları tarafından kullanılabilir olsa da, Samsung; blockchain işlevlerini galaksi markası gibi diğer bütçe telefonlarına eklemeyi planladı.

Yazılım geliştirme kiti; Blockchain Keystore sahiptir (SDK) ödeme yapma ve işlemlerde dijital imza kolaylaştırmak için, hesap yönetimi için izin verir.

Samsung’un geliştiricisinin web sitesine göre, SDK’ları da Kakao tarafından geliştirilen yerel bir kripto para birimi olan Klay’ı destekleyecek. Yeni eklenen BTC ve Klay ile birlikte, Samsung’un Keystore’u artık 17 merkeziyetçi uygulama listeliyor. Samsung ayrıca, nihai jetonunu serbest bırakmak için kendi Ethereum tabanlı Blockchain’i geliştiriyor.

“https://developer.samsung.com/blockchain/keystore/sdk#samples” adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Blockchain akıllı telefonunu piyasaya süren bir başka büyük akıllı telefon şirketi, Tayvan’da bulunan ve Exodus akıllı telefonunu 23 Ekim 2018’de piyasaya süren HTC’dir. Aynı zamanda teknoloji devi olan LG, geçen ay bir ticari marka başvurusunda bulundu. Kripto para cüzdanı büyük teknoloji şirketlerinin akıllı telefonlarına kripto kullanımını entegre etme hamlesinin, kripto para birimlerinin benimsenmesi üzerinde olumlu ve önemli bir etkisi olacaktır.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.