Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$10,319.71
+20.2
Ethereum
$366.88
+1.2
Litecoin
$48.57
+0.06
DigitalCash
$76.46
+0.36
Monero
$83.87
-1.34
Nxt
$0.01
0
Ethereum Classic
$5.58
+0.03
Dogecoin
$0.00
-0

Serum (SRM COİN) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 87. Sırada Yer Alıyor..

0 9

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

SRM Coin Nedir?

SRM Coin, 12 Ağustos 2020 tarihi öğleden sonraki saatlerde Binance Exchange borsasında işlem yapan coin alım satımı yapan kişiler ne olduğunu anlamadıkları bir şaşkınlık yaşadılar.

Bunun asıl sebebi ise SRM yani Serum Coin’in Binance borsasında işleme başladı ve başladığı an itibariyle birkaç dakika içerisinde değeri tam anlamıyla 15 kat artı.

Peki gelin şimdi bir bakalım SRM adı verilen bu Coin biranda ne oldu da bu kadar kıymetli oldu ve borsa da kapış kapış alıcı buldu.

SRM Coin bir diğer adıyla da Serum Coin, aslında bir kripto işlem konsorsiyumu ile DeFi profesyonelleri tarafından oluşturulan bir konsorsiyumla birlikte yatırımcılarına veya kullanıcılarına, trustless çapraz zincir işlemleriyle merkezsiz türev bir borsa sunuyor.

Trustless işlemler, katılımcılar sistemin bu şekilde çalışması için üçüncü bir tarafa güvenmesine gerek kalmadan gerçekleşen işlemler anlamına gelmektedir.

Dolayısıyla bu sistemde yani Serum Coin de işlem yapmak veya gerçekleştirmek istiyorsanız, tanımadığınız kişilere güvenmeniz gerekmiyor zaten sistem kendi önlemini almış oluyor.

SRM Farkı

Serum kısaltma adıyla SRM Coin, öncelikle kesinlikle token olarak çıkmadı ve var olmadı. SRM’nin piyasaya asıl çıkışı coin olarak yapıldı. Solana blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen gelişmiş bir proje olarak yatırımcılarına sunuldu. SRM Coin toplam arzı ise 161 milyon olarak belirtildi.

Ancak şu an için arzda dolaşan toplam arzın ne kadar olduğuyla ilgili herhangi bir duyuru veya kaynak maalesef ki yoktur. Ancak tahmini olarak söylentilere göre 40 milyon civarında veya dolaylarında olduğudur.

SRM Projesinin Diğer Projelerden Farkı Nedir?

  • Birçok DeFi projesi özünde merkezi olan bir oracle sistemi kullanıyor. Ancak SRM Coin de ise hiçbir aşamasında herhangi bir merkezi bir durum söz konusu değil.
  • Serum coin, çapraz zincir desteği ve ağına sahip.
  • SRM Coin Proje, her zaman bir dolar değerine sahip olup aynı zamanda kapatılabilecek bir banka şahıs hesabından bağımsız bir stablecoin’ e sahip.
  • Merkezi borsalarda olduğu gibi profesyonel bir emir defteri sistemi bulunuyor.
  • SRM Platformu ile işlemlerinizi hem çok ucuz hem de çok daha hızlı gerçekleştirilebiliyor.

Piyasa Durumu

SRM coin  09.09.2020 tarihi itibariyle birim fiyatı şuan 17,21 TRY$2,31 USD, 0,00022709 BTC olarak işlem görmektedir. Coin market piyasasında şuan 87. Sırada yer alıyor. Maksimum arz 10.000.000.000 SRM olmak üzere Toplam arz 161.000.001 SRM ve 50.000.000 SRM dolaşımdadır.

SRM Coin Nereden Alınır

SRM Coin elde etmek için en iyi Binance üzerindedir. Buraya tıklayarak üye olup alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Exchange platformunda Bitcoin, Ethereum, Binance Coin veya Tether takas edebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, nasıl Bitcoin satın alacağınıza dair rehberimize göz atın.

Bu projenin akıbeti, gelecekte neler olacağını ve daha birçok özelliği için bizi takipte kalın. bitcoingundem.com ile en güncel ve en doğru haberleri alırsınız. bitcoingundem.com hayatınızda ise kripto para piyasası avucunuzda demektir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.