Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,316.33
-999.61
Ethereum
$3,844.36
-46.9
Litecoin
$83.30
-1.66
DigitalCash
$30.02
-0.64
Monero
$141.24
+0.01
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.32
-0.27
Dogecoin
$0.17
-0

SingularityNET (AGI) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 296. Sırada Yer Alıyor..

0 2.305

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Singularity NET Nedir?

Singularity NET, Yapay Zeka için merkezi olmayan bir pazardır . Yapay zekanın iş değeri her geçen gün daha açık hale geliyor. Ancak yapay zeka araçları geliştiren insanlar (araştırmacılar ve akademisyenler) ile bunları kullanmak isteyen işletmeler arasında önemli bir boşluk vardır. Çoğu kuruluş, tek bir Ortak ağ projesinin sunabileceğinden daha özelleştirilmiş bir çözüme ihtiyaç duyar ve çoğu zaman araştırma projeleri, etkili makine öğrenimi oluşturmak için yeterince büyük bir veri kümesine erişmekte sorun yaşar. Singularity NET bu boşlukları kapatır.

Singularity NET aşağıdaki konular ışığında detaylı olarak inceleyelim;

 • SingularityNET Nasıl Çalışır?
 • SingularityNET Ekibi ve İlerleme Durumu
 • Piyasa Durumu
 • AGI Satış Noktaları
 • AGI Nerede Saklanır?
 • Analiz

SingularityNET Nasıl Çalışır?

Singularity NET karmaşık bir projedir. Platforma hizmet olarak Yapay Zeka pazarı olarak başlamasına rağmen, ekip onu tamamen kendi kendini organize eden bir ortak ağa dönüştürmeyi planlıyor. Nihai amaç, bu özerk ağdaki yapay zeka ajanlarının, sonunda yapay zekayı birbirlerine dış kaynak sağlamak için kullanmaları ve ağı daha da geliştirmek gibi bir misyona döndü. İlk önce temel bilgilerle başlayalım.

Ortak Ağ İle Servise Market..

İşleri basitleştiren Singularity NET, ortak ağ hizmetleri için bir pazar yeri olarak lanse ediliyor. Özellikle, ekip, gelişimin ilk iki yılında üç farklı ağ hizmetleri alanına odaklanmayı seçti:

 1. Bulut Robotik
 2. Biyomedikal araştırma
 3. Siber güvenlik

Bu açık pazarda, ortak ağ geliştiricileri araçlarını ve hizmetlerini Singularity NET’in AGI jetonu veya hatta diğer araçlar ve hizmetler için değiştirebilirler. Bu işlemleri olabildiğince basit hale getirmek için Singularity NET, görüntü ve dil işleme gibi standart ortak ağ hizmetlerini akıllı sözleşmelere dahil etmek için API’ler sağlıyor.

Platform aynı zamanda Temsilciler arasındaki değiş tokuşların uygun bir şekilde birleştirilmesi ve yönetişim sorunları için oyların güçlendirilmesi gibi diğer hizmet türlerini kolaylaştırmak için akıllı sözleşmeler kullanıyor. Singularity NET, yönetişim modeli için bir DSOC demokrasisi kullanmaktadır.  İlerlemeden önce, Singularity NET temsilcileri tanımlamamız bizim için önemlidir. Aracılar, platformda akıllı sözleşmeleri yürüten varlıklardır. Bunlar ağdaki en yaygın node’ lerdir.

Ağ geçerliliğini korumak için, Ajan her değişimden sonra 0 veya 1 ölçekte derecelendirilir. Sıralama bırakmak gerekli değildir ve otomatikleştirilebilir. Bir Temsilci bir görevin tamamlandığını gösterir ve ödeme gönderirse, 1 sıralamanın uygun olduğunu varsaymak güvenlidir.

Temsilci sıralamaları çok yönlüdür. Ancak basit değişim itibarının ötesine uzanır. Bir Temsilcinin genel sıralamasını belirleyen diğer faktörler şunlardır:

 • AGI Token İstifleme . Temsilciler, bazı yönlerden derecelendirmeleri belirli bir seviyenin altına düşerse, iddia ettikleri şeyin bir kısmını kaybederler.
 • Fayda Sıralaması . Bu, bir Temsilcinin gerçekleştirdiği faydalı görevlere özgü bir sıralamadır. Bunlar, genel ekosistemi geliştiren ve parasal desteğe sahip olmayan görevlerdir.
 • Harici Doğrulama . Temsilciler, Know Your Customer (KYC) hizmeti aracılığıyla saygın bir şirketin sahipliğini kanıtladıklarında ek sıralama bonusları alırlar.

Kendi Kendini Düzenleyen Ağ Hizmetleri İnternet Çalışması

Singulairty NET ekibinin uzun vadeli vizyonu, öncelikle OpenCog Vakfı’nın kaynaklarını kullanarak karmaşık ağ hizmetleri temsilcileri ile birlikte etkileşimleri için kullanılacak ağı oluşturmaktır. Bunu daha fazla anlamak için, kendi bünyesindeki insansı robotları Sophia’ya bakalım.

Sophia, onu çalıştırmak için doğal dil işlemeden fiziksel motor kontrollerine kadar çeşitli ağ hizmetleri temsilcilerinin bir kombinasyonunu kullanır. Sophia’ya bir web sayfasına yerleştirilmiş bir videoyu özetlemesini söylersiniz. Bunu yapmak için Sophia, A Aracısına bir istek gönderir. A Aracısı, A Aracısı aracılığıyla Temsilci B’nin video analizinde ve kopyalamasında uzmanlaştığını bilirken Temsilci C metni özetleme konusunda uzmanlaşmıştır.

Temsilci A ve B Temsilcilerine bu görevleri yerine getirmeleri için ödeme yapar. Sophia A Temsilciye koordinasyon için ödeme yapar. Bu arada, her bir temsilci kendi ağ hizmetlerini bu görevlerden elde edilen ağ bilgileriyle güncelledi ve önceki deneyimleri ve bilgileriyle birleştirdi. Bu nedenle, sistemin kolektif ağ hizmetleri kendi başına herhangi bir Aracıdan daha hızlı büyür.

Daha fazla bilim kurgu alan ağ hizmetleri temsilcileri sonunda fazla mesai aldıkları bilgilerden yeni ağ hizmetleri temsilcileri üretebilecekler. Bu ağ otomatik olarak büyür ve kendi kendini düzenler.

AGI Jetonu

Singularity NET’in AGI jetonu bir ERC20 jetonudur. Aancak bu her zaman böyle olmayabilir. Daha önce bahsedilen yönetişim modeli üzerinden oylama, platformun Ethereum’dan başka bir platforma veya hatta kendi ağına geçip geçmeyeceğini / ne zaman hareket edeceğini belirler .

Temsilciler öncelikli olarak ağ hizmetleri ödeme yapmak için AGI kullanır. Bununla birlikte, jetonlar Aracılara platformu etkileyen belirli kararlar için oy kullanma yetkisi verir.

Singularity NET Genesis Sözleşmesi, ICO zamanında 1.000.000.000 AGI jetonu bastı. Buna göre dağıtıldılar:

 • 500.000.000: Jeton satışı katılımcıları
 • 200.000.000: Ödül havuzu
 • 180.000.000: Kurucular
 •   80.000.000: Singularity NET Vakfı
 •   40.000.000: Kampanya destekçileri (örn. Ödüller)

Ekip, lansman sonrasında ağa katılan Temsilcilere on yıl boyunca ödül havuzu jetonlarını yayınladı. Bu süreden sonra, yeni bir ödül havuzu oluşturmaya veya başka bir mekanizma seçmeye karar verir.

Singularity NET Ekibi ve İlerleme Durumu

Singularity NET ekibi 10’dan fazla doktoralı 50’den fazla üyeye sahiptir. Ben Goertzel, gruba CEO ve Baş Bilim İnsanı olarak liderlik ediyor. Aynı zamanda OpenCog Vakfı ve Yapay Genel İstihbarat Derneği Başkanı ve Singularity NET’in hayata geçirilmesine yardımcı olan ortak şirket olan Hanson Robotics’in Baş Bilim İnsanı. Hanson Robotics’in kurucusu Dr. David Hanson, Robotik Lideri olarak görev yapıyor. En ünlü Hanson Robotics, bugüne kadarki en etkileyici insansı robot olan Sophia’yı inşa etti. Sophia, SingularityNET ekibinin de gururlu bir üyesidir.

2018’in başlarında, ekip platformun alfa sürümünü yayınladı . Beta sürümü için kesin bir tarih açıklamamışlardı. Ancak yol haritalarına göre, bir süre sonra olmalı. Şu anda boru hattında bulunan diğer özellikler ve hizmetler şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

 • Singularity NET Kaydı – Ekosistemdeki kuruluşların, Ağ Hizmetlerinin ve tür havuzlarının kaydı
 • Hizmet Daemon  – Ağ Hizmetleri geliştiricileri için bir API paketi
 • Biyomedikal Veri Analizi  – Genomik, proteomik ve klinik analiz için bir dizi araç
 • GHOST Destekli Sohbet Botları  – Sözlü ve sözel olmayan etkileşimler yapabilen temsilciler

Ocak 2018’de Singularity NET Nexus ile ortaklık kurdu. Üç boyutlu bir blok zincir oluşturma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için .

Rekabet Durumu..

Singularity NET, blockchain alanında benzersizdir. Yapay zeka ile çalışan diğer önemli proje NEO tarafından barındırılan DeepBrain Zinciri’dir . Her iki projenin de benzer uzun vadeli vizyonları olmasına rağmen, DeepBrain Zinciri ilk olarak makine öğrenimi ile ilgili görevleri gerçekleştirmek için paylaşılan bilgi işlem gücüne odaklanırken, SingularityNET, bildiğiniz gibi bir ağ hizmetleri pazarı olarak başlıyor.

Aslında, iki proje  Haziran 2018’de güçlerini birleştirmeye karar verdi. Bu ortaklık ile Singularity NET ve DeepBrain Chain, ağlarının veri ve işleme gücünü bir mega ağ oluşturmak için birleştiriyor.

Piyasa Durumu..

Singularity NET genç ve AGI tokeni sadece Ocak 2018’in ortasından beri işlem görüyor. Borsalara giriş yaptıktan kısa bir süre sonra, token fiyatı keskin bir şekilde yaklaşık 0.54 $ ‘dan (~ 0.000047 BTC) 1.85 $’ a (~ 0.000147 BTC) yükseldi. O zamandan beri, fiyat ayı piyasasının kurbanı oldu ve 2018’in çoğu boyunca düştü.

AGI, tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 98 düşüşle yaklaşık 0.035 $ (~ 0.000009 BTC) seviyesinde bir yer buldu.

AGI fiyatının halka açık beta lansmanı ve / veya saygın Ağ hizmetleri şirketleriyle ortaklık haberleri ile artması muhtemeldir. Bununla birlikte, birçok altcoin gibi AGI, pazarın genel sağlığının ve Bitcoin fiyatlarındaki değişimlerin etkisinde de olacaktır.

28.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 296. Sırada yer alıyor.

 

28.02.2020 tarihi itibariyle Singularity Net (AGI) birim fiyatı ₺0,137573 TRY, 0,00000250 BTC olarak işlem görmektedir.

AGI Satış Noktaları..

AGI, Binance ve  KuCoin’de Ethereum ve Bitcoin ile bir ticaret çifti olarak en yüksek hacimle işlem görüyor.

Biraz Bitcoin veya Ethereum almanız gerekiyorsa, Gemini mükemmel bir seçimdir.

AGI Nerede Saklanır?

AGI bir ERC20 jetonu olduğundan, ERC20 desteğine sahip bir cüzdanda saklamanız gerekir. Önerilen seçenek, Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanıdır .

Bir donanım cüzdanının parasını ödemek istemiyorsanız, MyEtherWallet’i ücretsiz olarak  kullanabilirsiniz.

Yol boyunca, Singularity NET Ethereum blok zincirinden ve kendi veya başka bir platformun zincirine geçebilir. Bu olduğunda, büyük olasılıkla AGI jetonlarınızı resmi bir Singularity NET cüzdanına taşımanız gerekecektir. Böyle bir durumda / olduğunda takımın duyurularını takip edin.

Analiz..

Singularity NET, yakında kendi kendini organize eden Ağ hizmetleri mega beyni olacak bir Ağ hizmetleri hizmet pazarıdır. Proje genç olmasına rağmen, yaklaşık bir dakika içinde satılan 36 milyon dolarlık ICO ile toplulukta büyük bir sıçrama yaptı. Proje, teknolojinin en sıcak alanlarından ikisini bir araya getiriyor: Ağ hizmetleri ve blockchain.

Eğer takım yüce hedeflerine ulaşırsa, bir gün geleceğini umduğumuz ya da korktuğumuz Ağ hizmetleri merkezli geleceği yaratabilirler.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.