Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,071.04
+355.39
Ethereum
$2,994.16
+67.24
Litecoin
$69.13
-1.88
DigitalCash
$29.68
-0.42
Monero
$125.14
+5.94
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.79
-0.42
Dogecoin
$0.09
-0

Skycoin (SKY) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 342. Sırada Yer Alıyor..

0 1.370

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Skycoin Nedir?

Skycoin, yenilikçi bir yeni nesil blok zinciri teknolojisine dayanan eksiksiz bir eko sistemdir.  Skycoin,  Bitcoin ve Ethereum’un ilk geliştiricileri tarafından 2013 yılına kadar uzanan ilk taahhüt ile yaklaşık 7 yıldır sürekli olarak gelişmektedir.

Ethereum’un geliştiricisi tarafından akademik olarak basılan ve Obelisk olarak bilinen kendi fikir birliği algoritmaları var. PoW, PoS ve türevlerinden tamamen farklı olan ‘güven dinamikleri ağı’ adı verilen bir konsepte dayanan bir konsensüs algoritmasıdır.

Skycoin’in ana hedefi spekülasyon yerine gerçek kripto para biriminin kullanımını teşvik etmektir. Skycoin’in amiral gemisi uygulaması Skywire, interneti donanım düzeyinde merkeziyetsizleştirme iddiasına sahiptir ve test ağına Nisan ayında başlamak üzeredir. Ancak, bu Skycoin ekosisteminin birçok yönünden sadece bir tanesidir. Skywire sadece merkezi olmayan bant genişliği sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda depolama ve hesaplama da sağlayacak ve yeni internet için gerekli olan emtiaların kutsal üçlüsünü tamamlayacak.

Skycoin’in ayrıca Fiber adlı kendi ICO platformu, kendi deterministik programlama dili CX, Sky-Messenger adlı özel bir merkezi olmayan mesajlaşma sistemi olan Golang’dan türetilmiş CX ve merkezi olmayan bir sosyal medya platformu BBS var.

Skycoin’i düşünmenin bir başka yolu: İlk prensiplerden yola çıkarak ve blockchain’in  teşvik sistemini kullanan açık kaynak kodlu, topluluğa ait, donanım tabanlı bir eşler arası internet olmasıdır.

Dahası, bugünlerde gördüğünüz çoğu ICO’dan farklı olarak, gelecekte bir şeyler geliştirme vaadiyle para istemiyorlar. Bu, 7 yıllık bir gelişime sahip bir projedir ve ilk amiral gemisi projelerinin test ağı başlamak üzere.

Skycoin (GÖKYÜZÜ)

Üçüncü nesil bir kripto para birimi olan Skycoin (SKY), tüm ekosistemin yakıtıdır. 300 TPS’yi destekler, 2 saniyeden daha az işlem süresi olan ücretsiz işlemler, % 51 saldırılara karşı dayanıklıdır, enerji yoğun madencilik olmadan sürdürülebilir bir şekilde korunur. CoinJoin protokolü ile varsayılan özel işleme sahiptir ve farklı bir para biriminde bir miktar temettü öder. Sikke Saat olarak bilinir ( NEO / GAS’ı düşünün ). Tüm bunlar, Dikilitaş adı verilen yenilikçi fikir birliği algoritması nedeniyle mümkündür.

Skywire

Amiral gemisi projesi Skywire, internitleri teşvik ağları ile düğümlendirecek. Gelecekte, bir kafes örgü anten kurarak, mevcut altyapıdan piggyback yapmayı durdurabilirsiniz. Skywire, ünlü açık kaynaklı ağ projesi cjdns ve bir açık akış protokolüne (yazılım tabanlı ağ olarak da bilinir) dayanmaktadır. Kanal bağlama yeteneği ve genel / özel anahtarlara dayalı bir DNS ile Skywire’ın hızının mevcut VPN’den ve mevcut internetten çok daha hızlı olacağı söyleniyor.

Bu, 2011’in başından beri açık kaynaklı ağ protokolü topluluğu tarafından geliştirilen blockchain olmayan teşvik edilmiş cjdns protokolü (“adres tahsisi için ortak anahtar şifrelemesi kullanan bir şifreli IPv6 ağı ve yönlendirme için dağıtılmış bir karma tablo”) ile zaten gösterilmiştir.

Skycoin Tutma..

Skycoin cüzdanında 1 Skycoin tutmak, saatte 1 Coin Hour üretir. Coin Hours, SKY ekosistemindeki bant genişliğini ve diğer hizmetleri işlemek için kullandığınız para birimi olacaktır. Bu, Skycoin’i bant genişliği ile desteklenen bir kripto para birimi haline getirir.

Skywire’ı kullanmak istiyorsanız, önce ağda bir düğüm olmanız gerekir. Trafiği yönlendiren düğümler, şifreli paketlerin nihayetinde nereye gideceğini bilmeden şifreli trafiği yönlendirir. Düğümünüzden önce ve sonra yalnızca bir düğüm biliyorsunuz. Aynı zamanda, şifreli paketler verileri görüntülemenizi engeller. Bu arada, paketleri iletmek için Coin Saatlerinde ödeme alırsınız. Dosyanın kilidi açılabilir ve istek sahibinin özel anahtarı ile hedef hedef anahtara ulaştığında görüntülenebilir.

Verilerin şifreli olduğu ve yalnızca eşler arası görülebildiği bir torrent ağı olarak düşünebilirsiniz. Bu arada, fideler veya daha ziyade fidelerin birbirine bağlı düğümleri, tohumladıkları bant genişliği tarafından ödenecektir. Artık sadece sülük yapan ve asla tohumlamayan insanlara sahip olmayacağız.

Blockchain 3.0 Vizyonu..

Ekibin bu yeni blockchain 3.0 vizyonunu oluşturmadan önce tüm interneti tasarlamaya karar vermesinin birçok nedeni var. Bu, ağ düzeyindeki diğer blockchain protokollerinde görülen güvenlik kusurlarını ortadan kaldırdı. Hesaplamalı olmayan yoğun bir konsensüs protokolü ile merkezi olmayan bir donanım ağını teşvik ederek, Skycoin’deki blockchain uygulamaları yatay olarak sonsuz ölçeklendirilebilir.

Fiber, Skycoin’in arkasındaki blok zinciri mimarisidir ve gelecekteki tüm ICO’lar (şu anda boru hattında 30 adet) bu açık kaynak teknolojisini kullanacaktır. Ekip, dünyanın dApp’lerini tek bir blok zincirine yerleştirmenin, gerçek bir kitle kabulü için gereken ölçeklendirmeyi asla etkinleştirmeyeceğine inanıyor. Bunun yerine, her şirketin kendi modüler blok zincirine sahip olacaklar ve özel izin verilen bir zincir veya genel bir izinsiz zincir olarak ihtiyaçları için özelleştirebilirler. Sonuç olarak, herkese kendi ısmarlama blok zincirini vermek, tek bir dApp’in Ethereum’daki CryptoKitties gibi tüm ağı tıkadığı durumları önler.

“Verimlilik, Güvenlik ve Ademi Merkeziyetçilik” arasındaki hiç bitmeyen mücadele arasındaki kazanç sorununu çözmek için Fiber, her şirketin kendi özel kullanım durumları için gereken ademi merkeziyet derecesine karar vermesine izin verir.

“Tüm bu bireysel blok zincirlerini nasıl merkezsizleştiriyorsunuz?” Diye merak ediyor olabilirsiniz.

İyi soru!

Ekip bu soruyu cevaplamak için Skyminer’ı geliştirdi.

Skywire Madencisi

Skycoin geliştiricileri, Skyminer’ı Fiber tasarımı için gerekli olan ucuz ama verimli donanımın en uygun kombinasyonu ile inşa ettiler.

Ayrıca, Skycoin vakfı, son derece hevesli bir DIY topluluğu ile DIY (Do It Yourself) madencileri inşa etmeyi teşvik ediyor.

Obelisk konsensüs algoritmasının, bugün Bitcoin’de gördüğümüz madencilerin merkezileşmesini önlemek için geleneksel madencilik fikrini kullanmadığını belirtmek önemlidir. Bir bloğu basmak için blok ödülü yoktur. Skycoin bağlamındaki “madencilik”, Skycoin ve Coin Hours karşılığında bant genişliği, hesaplama ve depolamanın ağa katkısını ifade eder.

Skywire Miner’ın Özellikleri

İlk nesil Skyminer donanım listesi aşağıdaki gibidir:

 •        Özel PCB kartları
 •        16 bağlantı noktalı OpenWRT yönlendirici
 •        16 GB RAM (8 x 2 GB DDR3)
 •        ARM Cortex-A53 İşlemci
 •        8 x 16GB Sınıf-10 A1 Micro SD
 •        Hexa çekirdekli Mali450 GPU
 •        LAN Bant Genişliği: 8 x 1000Mbps
 •        Gigabit Ethernet, 8 + 1 bağlantı noktası anahtarı

64 bit Linux (Alpine Linux)Esasen 8 Turuncu Pis, bir yönlendirici, Ethernet kabloları ve bir güç kaynağı (toplam maliyeti 600 USD) . Ucuz ama verimli ve kolay erişilebilir donanım kullanmak ASIC madencilik merkezileştirmesi gibi sorunları önler. Aynı zamanda, sonsuz yatay ölçeklendirme için gereken donanımı sağlar.

İlginçtir, her Orange Pi, Skywire’da sadece bir uygulama için bir düğüm görevi görecektir. Her bir uygulamanın kendi blok zincirine karantinaya alınması, giderek büyüyen büyük çapta dünya çapında bir blok zincirinin sistemik riskini ortadan kaldıracaktır.

Sonunda, Ark ve Bitseed’in kurucu ortağı Mike Doty, yeni nesil Skywire madencilerini seri olarak üretecek. Bu, büyüyen bir Fiber ekosistemi için yeterli donanımın olmasını sağlayacaktır.

Kablosuz antenlerden oluşan bir ağ, mevcut internet altyapısından piggyback ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Sonunda Skywire madencisi, Skywire’da merkezi olmayan bant genişliği, hesaplama ve depolama sağlayacak.

Skycoin vakfı, kendi kendine sürdürülebilir olana kadar projenin ilk aşaması için Skyminers’ı yönetmeye yardımcı olacak.

Takım, danışmanlar ve erken yatırımcılar

 • Synth (Kurucu) , çok sayıda kripto para biriminin danışma kurullarında oturan Bitcoin’in erken bir geliştiricisi
 • Ethereum’un python uygulamasından sorumlu erken bir geliştirici olan Huowu Chen (Kurucu) , Dikilitaş fikir birliğini geliştirdi
 • Steve Leonard (Kurucu) , Bitcoin’in ilk günlerinden beri kripto para birimine uzun bir katılım öyküsü. Steve, orijinal Skycoin yazılımının çoğunu geliştirdi
 • Mike Doty (Danışman) , Ark ve Bitseed’in kurucu ortağı
 • Michael Terpin (Danışman) , CoinAgenda konferans serisinin kurucusu ve ICO Alphabit Fund komitesi başkanı
 • Patrick Dai (Yatırımcı) , Qtum’un kurucusu ve Vechain ile erken katılım

Madeni Para Arzı

Halihazırda dolaşmakta olan 7,7 milyon Skycoin ile toplam 100 milyon Skycoin var. Son 3 yıldaki ile aynı dağıtım oranı varsayıldığında, Skycoin 2022’de muhtemelen 25 milyon jetona ulaşacak. Skycoin vakfı, dolaşımdaki arz 25 milyona ulaştığında yılda maksimum 5 milyon Skycoin dağıtacak.

Piyasa Geçmişi

Skycoin, 2018 Ocak ayı başında tüm zamanların en yüksek 49 USD seviyesine ulaştı. O zamandan beri kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte 8 USD’ye düştü.

03.04.2020 tarihi itibariyle Skycoin (SKY) birim fiyatı $0,383704 USD, ₺2,58 TRY, 0,00005515 BTC olarak işlem görmektedir.

 

SKY nereden alınır

Şu anda Skycoin, Cryptopia , C2CX ve Iquant’tan satın alınabiliyor .

Buna ek olarak, OTC by-pass fonksiyonu da web sitelerinde Skycoin’i doğrudan satın alabileceğiniz bir yerde mevcuttur. OTC by-pass özelliği ileride doğrudan cüzdanda da mevcut olacaktır.

SKY Nerede Depolanır..

Sen kullanabilirsiniz resmi masaüstü cüzdan , web cüzdan ve yakında yayınlanacak olan mobil cüzdan  sizin SKY saklamanız için seçenekler sunabiliyor.

Analiz..

Skycoin ekibi, piyasadaki mevcut büyük paraların zayıflıkları hakkında kapsamlı bir ikna edici argüman oluşturdu. Bu arada, bu zayıflıkları çözen bir dizi çekici çözüm ortaya koydu. Şimdiye kadar teknolojik cephedeki iddialarına kadar yaşayabilecek gibi görünüyorlar. Bununla birlikte, donanım düzeyinde başlayarak, internetin merkezsizleştirilmesi kolay bir iş değildir. Dahası, karmaşık vizyonlarını etkili bir şekilde iletişim kurma yetenekleri kesinlikle sürekli bir zorluk olacaktır.

Skycoin’in muazzam vizyonlarına ulaşıp ulaşamayacağını söylemek imkansızdır. Ancak gelecekte dikkat edilmesi gereken heyecan verici bir para olacak mı ? Hep beraber göreceğiz.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.