Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$66,653.87
+618.83
Ethereum
$3,227.64
+42.32
Litecoin
$84.85
-0.2
DigitalCash
$31.42
+0.11
Monero
$123.23
+2.28
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$28.24
+0.11
Dogecoin
$0.16
0

Stratis Coin (STRAT) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 105. Sırada Yer Alıyor..

0 755

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Stratis Nedir?

Stratis, kurumsal işletmelerin özel, özel blok zincirlerinde kolayca uygulamalar oluşturması için bir  blockchain geliştirme platformudur . Stratis API çerçevesi, kuruluşların blockchain oluşturmalarını hızlandırmalarını ve bununla ilgili geliştirme sürecini basitleştirmelerini sağlar.

Şirket öncelikle finansal kurumları hedeflemesine rağmen, blockchain’i dahil etmekle ilgilenen herhangi bir işletme projeden yararlanabilir. Bir deniz ürünleri şirketi olan Earth Twine ile bile ortaklık kurdular.

Stratis, uygulamaya benzer diğer blockchain projelerinden daha uygulamalı bir yaklaşım benimser. Platform, platformu oluşturmanın ötesinde, teknolojileriyle çalışma konusunda rehberliğe ihtiyaç duyan işletmelere danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, akıllı sözleşme ihtiyaçlarını tam olarak anlayabilmeleri için merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasında ve barındırılmasında müşterilerle birlikte çalışırlar.

Bu Stratis kılavuzunda şunları ele alacağız:

 • Stratis Nasıl Çalışır?
 • Stratis Mimarlık
 • Stratis Takımı ve Yarışması
 • Piyasa Durumu
 • STRAT Nereden Alınır
 • Nerede Saklanır
 • Analiz

Stratis Nasıl Çalışır?

Stratis bir madeni para değil. Blockchain tabanlı uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştıran bir Hizmet olarak Blockchain (BaaS) platformudur. Stratis lite istemcilerini, yan zincirleri ve sağlam API’leri kullanarak, tüm blockchain ağını desteklemenize gerek kalmadan bir blockchain avantajlarından faydalanırsınız.

Hizmet Olarak Blockchain (BaaS)

Bir BaaS platformu olarak Stratis, bulutta ağ üzerinde çalışan blok zincirlerine ev sahipliği yapıyor. Özel blok zincirinize erişmek veya onunla çalışmak için tam bir istemci düğümü tutmanıza gerek yoktur . Bu, aksi takdirde önemli miktarda zaman ve kaynak harcayan kuruluşlar için kaynakları serbest bırakır.

Tek Tıkla Dağıtım

Ark’a benzer şekilde Stratis, tek tıklamayla bir blockchain dağıtıcının uygulanmasıyla kullanım kolaylığına odaklanıyor. Ana üst zincirde bulunan birçok kutu dışı özellik ile özelleştirilebilir bir yan zincir hızlı bir şekilde dağıtabilirsiniz. Tüm ağ yalnızca bir tık ötede.

Bununla birlikte, tek tıklamayla dağıtıcı Stratis blok zincirinden daha da genişliyor. Ayrıca , yerel olarak sunulmayan özelliklere sahip olan Bitcoin , Ethereum , Lisk ve BitShares gibi diğer büyük platformlara bir yan zincir de dağıtabilirsiniz .

Yan Zincirler..

Stratis kullanarak konuşlandırdığınız her blok zinciri özel bir yan zincirdir. Yan zincirler, ana zincirin güvenli altyapısından faydalanırken özelleştirilebilirlik sağlar.

Ek olarak, ağdaki diğer zincirleri etkilemeden özel blok zincirinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

ICO Platformu..

Kurumsal gelişimin biraz dışında dallanan ekip, bir ICO platformu da yarattı. ICO platformu ile kendi ICO’nuzu Stratis blockchain ağında barındırabilirsiniz.

Stratis, her ICO için KYC kontrolleri sağlamak için Onfido ile ortaklık kurdu ve size ICO katkıları olarak 50’den fazla farklı para birimini destekleme yeteneği vermek için Changelly ile entegre oldu.

Tabaka Kimliği..

Benzer olarak Civic Coin (CVC), Stratis Kimlik esasen blockchain üzerinde kimliklerini saklar. Uygulamayı yatırımlar için işletme sahipliğini doğrulamak, çevrimiçi bir tarihin söyledikleri kişi olduğunu doğrulamak ve hatta kendi kimliğinizi kanıtlamak için kullanabilirsiniz. Ne kadar kişisel bilgi paylaşmak istediğinizi tam olarak siz kontrol edersiniz.

Stratis Jetonu (STRAT)

Stratis belirteci (STRAT) ağın likidite para birimidir. Ağ üzerinde ara değer transfer para birimi olarak işlev görür.

Stratis Mimarlık

Stratis, C #, Microsoft .NET ve NBitcoin kütüphanesi kullanılarak bir Bitcoin Full düğüm platformu  üzerine inşa edilmiştir. Ekip,  bakımı daha kolay ve iş uygulamalarında daha yaygın olması sebebiyle Bitcoin Core’un birincil dili olan C ++ yerine C # kullanmayı seçti.

Stratis, blockchain düğümünün ayrı katmanlarını kontrol eden üç bileşenden oluşur:

 • Stratis Bitcoin Tam Düğüm
 • LibConsensus
 • NBitcoin

Stratis Bitcoin Tam Düğüm , Arayüz Katmanı, Altyapı Katmanı ve Düğüm İlkesi Katmanı ile etkileşime girer. Düğüm, API’lerin, kullanıcı arayüzünün ve işlemlerin saklanması ve doğrulanması için kurallardan etkin bir şekilde sorumludur.

LibConsensus doğrudan Bitcoin Çekirdeğidir ve Uzlaşma Katmanı için geçerli bir blok olarak kabul edilen kodun bir kısmını sağlar.

NBitcoin, Konsensus Katmanı’nın kalan boşluklarını doldurur ve Ağ Katmanı’ndaki düğümler arasındaki mesajları da ele alır.

Stratis Takımı ve Yarışması..

Stratis ekibinin merkezi Birleşik Krallık’tadır. Ancak üyeleri dünyaya yayılmıştır. Yönetim ekibindeki birkaç kişi, .NET ve C # kullanarak kurumsal yazılım geliştirmede çok bilgilidir. Bu, projenin iki ana dili olduğunu düşündüren olumlu bir işarettir.

Kurucu ve CEO Chris Trew, kurumsal BT’de 10 yılı aşkın deneyime sahiptir ve Blitz projesi için gönüllü bir geliştiriciydi.

Trew , NBitcoin’i dahil etmek için Nicolas Dorier ile ortaklık kurdu . Dorier sadece NBitcoin yazmakla kalmadı, aynı zamanda doğrudan Bitcoin Core üzerinde çalıştı ve C # ‘da Blockchain Programlama  kitabını yazdı .

Ekip, platformun 2016 ICO’sundan beri aktif durumda. ICO platformunu Mayıs 2018’de, Stratis Identity’yi (iOS) Temmuz ayında yayınladılar ve Ekim ayında sertifikalı bir Microsoft iş ortağı oldular.

Stratis Tam Düğüm, C # Akıllı Sözleşmeler ve Yan Zincirler zaten alfada. Ve ekip onları 2018’in sonunda veya 2019’un başında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Rekabet Durumu..

Stratis, giderek daha doygun fakat devasa bir alanda diğer BaaS projelerine karşı rekabet ediyor.

Lisk, işletmeler için yan zincirler sunan en büyük doğrudan rakip olabilir. Ancak, Lisk Javascript ile yazılmıştır (C # değil) ve daha halka açık yan zincirleri vardır. Azalan gizlilik, kodlarını tescilli tutmak isteyen şirketlere bir sapma olabilir.

Bu nedenle, her iki proje de ayrı pazarlarda nişler bulabilir.

Lisk gibi Ark da Crypti’den çatallanıyor ve Stratis ile yarışıyor. Platform, hala yan zincirlerden faydalanırken, C # ‘ın ötesinde birden fazla dili destekler.

Stratis, ağ konsensüsüne ulaşmak için bir İspat Kanıtı algoritması kullanırken, daha önce bahsedilen rakipler Temsil Edilen bir İspat Kanıtı oylama algoritması kullanır.

Bazı insanlar projenin dapp yetenekleri nedeniyle Ethereum’u rakip olarak görebilirler. Ancak, ekibin özellikle kurumsal müşteriler ve danışmanlık hizmetleri için yazılım oluşturmaya odaklanması bu karşılaştırmayı azaltır.

Piyasa Durumu..

Stratis, Haziran ve Temmuz 2016’da 915 Bitcoin yetiştirdikleri bir ICO düzenledi .

STRAT fiyatı, Mayıs 2017’ye kadar ICO’dan 0.05-0.10 $ (~ 0.00007-0.00008 BTC) arasında nispeten sabit kaldı. O zaman, hızlı bir şekilde 2.50 $ ‘a (~ 0.001 BTC) düşmeden önce 10.00 $’ dan (~ 0.0038 BTC) yükseldi. Temmuzda.

Fiyat, Temmuz ayı sonlarında başka bir artış gösterdi, ancak Kasım ayında, özellikle BTC değerinde düştü. 2018’in başında STRAT, 2017 sonu / 2018 başı boğa koşusu ile birlikte tüm zamanların 21.21 $ (~ 0.00137 BTC) fiyatına ulaştı. 2019 yılında, STRAT fiyatı genellikle genel piyasa trendlerini takip etti. Son birkaç ayda yaklaşık 1,00 $ (~ 0.0002 BTC) seviyesinde sabit kaldı.

Daha fazla işletme Stratis platformunu kullandıkça ve daha fazla kuruluş bunun üzerine dapps (merkezi olmayan uygulamalar) geliştirdikçe STRAT’ın değeri artacaktır. İlginçtir, kalkınma kilometre taşlarının tamamlanmasının fiyat üzerinde çok az etkisi olduğu veya hiç etkisi olmadığı görülmektedir.

24.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 105. Sırada yer alıyor.

 

24.02.2020 tarihi itibariyle TenX Coin (PAY) birim fiyatı ₺2,72 TRY, 0,00004514 BTC olarak bulunmaktadır.

STRAT Nereden Alınır..

STRAT’ı birkaç farklı platformda satın alabilirsiniz – en dikkat çekici olanı Bittrex ve Binance . Bu borsaların her ikisi de Bitcoin ve Ethereum ile bir ticaret çifti olarak STRAT’ı destekliyor. Ancak, Bitcoin ticareti genellikle daha fazla hacme sahiptir .

Bu platformlarda işlem yapmadan önce Ethereum veya Bitcoin satın almanız gerekir.  Bunu GDAX veya  Gemini gibi başka bir borsada yapabilir ve daha sonra STRAT’ınızı almak için paralarınızı aktarabilirsiniz.

Nerede Saklanır..

STRAT’inizi saklarken üç harika seçeneğiniz vardır :

 1. Stratis Çekirdeği
 2. Breeze Cüzdan
 3. Ledger Donanım Cüzdanı

Stratis Çekirdeği..

Stratis Core, STRAT’ınızı korumanız için önerilen seçimdir. Platformdan ‘temettü’ almak için madeni paralarınızı teminat etmenizi sağlayan tek cüzdan. Stratis, ağ geçerliliğini korumak için bir PoS konsensüs algoritması kullanır.

Breeze Cüzdan..

Blockchain’i cüzdanına senkronize etmek, özellikle zayıf bir internet bağlantınız varsa zaman alıcı bir süreç olabilir. Sadece para göndermek ve almak istiyorsanız, Breeze Cüzdanına bakmalısınız. Bitcoin dengelerini de destekler.

Bu hafif seçenek Windows, Mac ve Unix sistemlerinde kullanılabilir .

Ayrıca, Breeze Cüzdan’ın gizlilik işlevselliği ile bir varyasyonu vardır. Breeze Gizlilik Protokolü, işlemlerinize anonimlik eklemek için bozuk para karıştırma ve takas teknolojisini içerir . Standart Breeze Cüzdan ile aynı platformlarda mevcuttur.

Defter donanım cüzdanı..

Ledger Nano S ve Ledger Mavi hem destek STRAT. Ne yazık ki, Defter cüzdanları Stratis Core kullanmaz, bu nedenle bu seçeneği seçerseniz ico paralarınızı alamazsınız.

Birincil kaygınız paranızın güvenliği ise bir Defter cüzdanını düşünmelisiniz. Bilgisayar korsanları veya tehdit yazılımı riskini azaltan bir Defter kullanırken paralarınız çevrimdışıdır.

Analiz..

Stratis, diğer saygın projelerin katı rekabetiyle karşılaşan ilginç bir Hizmet olarak Blockchain platformudur. Şirket, temel protokol mimarisi hakkında derin bilgiye ve kurumsal müşterilerle çalışma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip sağlam bir yönetim ekibine sahiptir. Kurumsal pazar, bu BaaS projelerinin birçoğunun başarılı olabileceği kadar büyük.

Diğer blok zincirleri için tek tıklamayla dağıtım desteğiyle, kuruluşlar Stratis geliştirme platformunu kullanmaya devam ederken diğer benzersiz özelliklerden yararlanabilirler.

Bunun ötesinde, ekibin blockchain danışmanlığı aracılığıyla tam desteğe olan bağlılığı, müşterilere bu yeni ve çoğu zaman blockchain ekosistemini kafa karıştırıcı bir şekilde gelişmeleri için ihtiyaç duydukları yardımı vermelidir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.