Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Sushi Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 60. Sırada Yer Alıyor..

0 893

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sushi Coin Nedir?

DeFi sürekli bir gelişim ve değişim ile her geçen gün bambaşka yeni fikirler ve projeler ortaya çıkıyor. Belki de birçoğunu duyduk şimdi de DeFi ‘nin en son projesi ise SushiSwap. SUSHI adı verilen ve bir de yönetim token’ı amacıyla çıkarılan SushiSwap, yakın zaman içinde kilitli değer açısında patlayıcı bir gelişme meydana getirdi. Bununla bağlantılı olarak da SUSHI’ nin genel fiyatı rekor üstüne rekor kırdı. Tabi ki bu sayede de dikkat çekti. Peki bu SushiSwap nedir ve SUSHI gerekte amacı nedir?

SUSHI Coin Amacı Nedir?

SushiSwap, UniSwap’ın özelliklerinden bazılarını alıp kopyalamıştır. Ufak tefek detaylar dışında neredeyse benzer özelliklere sahip. UniSwap ise Ethereum ’da kendiliğinden token değişimi sağlayan bir protokolü olup merkezi olmayan bir borsadır. 2018 yılının sonlarında doğru dağıtıldı. Ayrıca kendini ERC20 tokenlerinin değişimi için basit ve kolay bir akıllı sözleşme ara yüzü olarak tanımlamaktadır.

Uniswap Nedir?

DeFi’ nin piyasaya tanıttığı UniSwap projesi derinlemesine bir şekilde araştırmaya başladığımız da ise güçlü anonim geliştiricilerin dahi burada yer aldığını SushiSwap’ın niçin UniSwap’ı kopyalamak istediği daha net olarak anlaşılıyor. Her gün 100 bin işlemin yapıldığı ve her geçen günde işlem hacmi artan merkezsiz olan bir borsa olan UniSwap, herhangi bir orta ölçekli merkezi olan bir borsanın yaptığı ile aynı oranda varlık transferlerini kolaylaştıran etkileyici bir güç merkezi haline geldi.

Uniswap ve Sushiswap Arasındaki Farklılık Nedir?

Uniswap ve Sushiswap aralarında bir takım temel farklılıklar bulunmaktadır. Bunlardan birincisinde kripto bulunmaması, diğerinde ise kriptoların olmasıdır. SUSHI projesi, likiditenin UniSwap ’tan SushiSwap’ın transferinin gerçekleşmesi için oluşturuldu. Ayrıca SUSHI her bir yatırımcısına borsada yapılan genel ve tüm işlemlerden kullanıcısında yüzde 0,05 pay veriyor.

Uniswap ve Sushiswap nerdeyse benzer özellikleri olan projedeki bu çatallanmanın amacını kullanıcılarına aktarmak için Sushiswap ekibi şu notu yazarak duyurdu;

SushiSwap’ ı biz, UniSwap projesindeki protokolün bir sonraki adım olarak zaten tasarladık. Bu durum bir evrimleşme projesidir. UniSwap’ ın bu zekice yaratılmış olan temel çekirdek tasarımına, protokolün geliştirilmesine destek olacağını düşündüğümüz topluluğa ilerleyen yani topluluk-yönlü olup kullanıcılara da kazandıran birtakım özellikler ekledik.”

Geliştiricilerin bu söylemleri ile ayrıca, şu anda merkezi olan bir şirket ve yatırımcılarının kontrol ettiği UniSwap’tan farklı olarak, SushiSwap’e farklı bir yönetim işlevi de eklediklerini de duyurdular.

Piyasa Durumu

Sushi coin  08.09.2020 tarihi itibariyle birim fiyatı şuan 20,57 TRY$2,76 USD, 0,00027123 BTC olarak işlem görmektedir. Coin market piyasasında şuan 60. Sırada yer alıyor. Toplam arz 70.856.406 SUSHI dolaşımdadır.

 

 

Sushi Coin Nereden Alınır

Sushi Coin elde etmek için en iyi Binance üzerindedir. Buraya tıklayarak üye olup alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Exchange platformunda Bitcoin, Ethereum, Binance Coin veya Tether takas edebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, nasıl Bitcoin satın alacağınıza dair rehberimize göz atın.

Bu projenin akıbeti, gelecekte neler olacağını ve daha birçok özelliği için bizi takipte kalın. bitcoingundem.com ile en güncel ve en doğru haberleri alırsınız. bitcoingundem.com hayatınızda ise kripto para piyasası avucunuzda demektir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.