Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Tayland Blockchain’i Yüksek Güvenlik için E-Vize Sistemine Entegre Etti.

0 454

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Tayland yakında Elektronik Zincir Vizesine (eVOA) blok zinciri uygulayacak.

Tayland’ın yeni blockchain destekli eVOA sistemi, dijital vize başvuru sürecini hızlandırmak ve korumak istiyor ve yakında 20 ülkeden beş milyon ziyaretçiye sunulacak.

 

“eVOA operatörü, blockchain özellikli hizmet için Avustralya seyahat firmasıyla işbirliği yapıyor”

 

Yaklaşan eVOA özelliği, 19 Aralık’ta Cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Tayland için eVOA’yı işleme lisansına sahip olan Avustralya seyahat şirketi ShareRing ve Gateway Services’in ortak bir çabasıdır. Çin ve Hindistan’dan gelen ziyaretçilere odaklanan blockchain özellikli eVOA hizmetini sunmaktadır.

ShareRing CEO’su ve kurucu ortağı Tim Bos’a göre, yeni özelliğin Tayland’daki vizeye başvurma sürecini, varışta mevcut Visa Vize süreci Tayland’daki hava limanlarında veya kara giriş noktalarında yapacağı iddia ediliyor. Süreç kağıt tabanlıdır ve yolcuların uçak biletlerinin basılı kopyaları, konaklama onayları ve fotoğrafları gibi bir dizi belge getirmelerini gerektirir. Böyle bir sürecin tamamlanması genellikle yaklaşık bir saat sürüyor.

“Blockchain teknolojisi, dijital vize uygulamalarının güvenliğini ve hızını artırmak için kullanılır”

 

Sayısallaştırılmış başvuru sürecinin büyük risk sahtekarlığı veya eVOA sağlayıcısından kaynaklanan hatalarla ilişkili olması nedeniyle ShareRing, bu sürecin güvenliğini, hızını ve kalitesini artırmak için Gateway Services ile birlikte çalıştığını kaydetti.

Özellikle, ShareRing, Ağ Geçidi Servislerine optik karakter tanımayı (OCR) sağlayan ve tüm bilgileri blockchain üzerindeki tek bir dosyada şifreleyerek koruyan kendi kendine yeten kimlik teknolojisi OneID ile birlikte sunmaktadır. Bos, böyle bir blockchain teknolojisi ve OCR kombinasyonunun, eVOA ortaklarının tüm bilgileri manuel olarak doğrulaması için gereken süreyi azalttığını açıkladı.

Buna ek olarak, ShareRing ilk pilotlarını başarıyla tamamladıktan sonra blockchain tabanlı vize başvuru sisteminin küresel genişlemesini izliyor. Bos şunları kaydetti;

“Bunu diğer ülkelere olası bir genişleme planı olarak görüyoruz. Yine de acele edilecek bir süreç değil, çünkü diğer ülkelere girmeden önce buraya geldiğimizden emin olmamız gerekiyor. ” dedi.

 

“Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.”

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.