Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Telegram’dan Amerika’ya Rest..

0 414

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile şifreli mesajlaşma platformu Telegram arasındaki dava bir kez daha kızışıyor. Son zamanlarda piyasa düzenleyici SEC tarafından talep edilen Telegramın  ICO ‘su ile ilgili mali ayrıntıları teslim etmeyi reddettiğini bildirildi.

Telegram Paylaşmak İstemiyor

Telegram Açık Ağ (TON) blok zincirinin geliştirilmesi için 2018’de iki token satışında bir milyar doların üzerinde satış yaptıktan sonra şirket kendisine çok dikkat çekti. SEC, mevcut düzenlemelere uymadığını belirterek token satışını hızlı ve geçici olarak Amerika’ da durdurdu.

Piyasa düzenleyici SEC, Telegram’ın mali kayıtlarına tam erişim için bir mahkeme emri talep ettiklerinde durum daha da ciddi bir resmiyet kazanmış oldu. SEC’e göre, Telegram’ın gelecekteki madeni parası Gram, menkul kıymetler kategorisine giriyor ve şirket bu şekilde kayıt işlemlerini yapamadı.

Ancak, Telegram’ın bu konuda tereddüt ettiği ve verilerini paylaşmak istemediği anlaşılıyor:

“Sanıklar şimdi son iki yılda yatırımcılardan kazandıkları 1.7 milyar doları nasıl harcadıklarına dair banka kayıtlarını açıklamayı ve yatırımcı fonlarının tasarrufuyla ilgili soruları yanıtlamayı reddediyorlar.”

SEC yetkilileri, bu kayıtların anlaşmazlık konusu için gerekli olduğunu iddia etmişlerdi. TON blok zincirini geliştirme konusunda Telegram’ın toplanan fonlarla nasıl çalıştığını kanıtlamak için kullanılması gerektiğini savundu.

Gram’ın geçen yıl piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak gecikti. Bu da kripto para topluluğunun dikkatini çekti. İnsanlar bu bir aldatmaca oluşturmak için şirketten kasıtlı bir girişim olup olmadığı hakkında  spekülasyonlar başladı.

En popüler tüccar ve analistlerden biri olan Tone Vays, Gram’ın potansiyel kullanımı ile ilgili endişelerini dile getirdiğinde oldukça sertti.

“Dünya için para mı yaratıyorlar? Yoksa şirketlerinden para kazanmanın bir yolunu mu buluyorlar? Şirketinizden para kazanıyorsanız, bunu sermaye alanı üzerinden yapmanız gerekir. Şirketinizin hisselerini vermeniz gerekiyor. Para icat etmeniz gerekmiyor. ”

Gram’ın bir aldatmaca projesi olabileceği sonucuna varmadan önce, ilk geciken proje olmadığını belirtmek gerekir. Dahası, belirli bir güven seviyesi sağlaması gereken büyük ve köklü bir şirketten geliyor. Bununla birlikte, Telegram finansal kayıtlarına erişimi azaltarak, böylece dava kararını geciktirerek ve nihayetinde madeni para tahliyesini geciktirerek kendi lehine bir şey yapmıyor.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.