Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

TenX Coin (PAY) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 387. Sırada Yer Alıyor..

0 1.619

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

TenX  (PAY) Nedir?

TenX, herhangi bir mağazada kripto para harcamak için kullanabileceğiniz dijital bir cüzdan ve fiziksel bir karttır.

TenX biriktirdiğinizi farz etsek bile, ancak bunları harcayabileceğiniz çok yer yoktur. Overstock ve belki de bir veya iki kasabanın yanı sıra seçenekleri oldukça sınırlıdır.

TenX bunu değiştirme görevinde.

Bu TenX kılavuzunda şunları ele alacağız:

 • TenX Nasıl Çalışır?
 • COMIT Ağı
 • TenX Ücretleri ve Ödüller
 • TenX Geçmişi
 • Jeton Temini
 • Piyasa Durumu
 • PAY Nereden Alınır
 • PAY Nerede Saklanır?
 • Analiz

TenX Nasıl Çalışır?

TenX ekibinin misyonu “ herhangi bir blockchain varlığını anında harcanabilir hale getirmektir” . Bunu yapmak için, COMIT ağının üzerine bir blok ve kart sistemi inşa ettiler – blok zincirler arasında ödeme yapılmasını sağlayan bir yönlendirme protokolü.

TenX Cüzdan

TenX cüzdanı Android, iOS ve web’de kullanılabilir . Bu çoklu para birimi cüzdanı şu anda sadece Bitcoin ,  Ethereum ve Litecoin’i destekliyor ve ileride daha fazla altcoin desteklemeyi planlıyor.

Şimdilik cüzdanınızın özel anahtarlarına erişemiyorsunuz. Bunun yerine, TenX bunları endüstri standartlarına eşit sıcak (çevrimiçi) ve soğuk (çevrimdışı) depolama çözümlerinin bir karışımında saklar. M-cüzdan COMIT ağına entegre edildikten sonra özel anahtarlarınız üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Bu entegrasyon ilk olarak 2017 yılı sonunda planlandı. Ancak, henüz gerçekleşmedi. TenX ekibi artık ek bir teknik incelemede , kullanıcılara yalnızca kendi özel anahtarlarını vermeyi düşündüklerini belirtiyor .

TenX İşlemleri

TenX uygulamasını veya fiziksel bir TenX banka kartını kullanarak işlem yapabilirsiniz . Diğer bazı kripto kartlarından farklı olarak, tüm madeni para varlıklarınız gerçekte bir işlem yaptığınız zamana kadar kripto olarak kalır.

Merkezi Olmayan Güvenlik Akıllı Sözleşmeleri (DSS)

Bir DSS kullanarak kartınız için harcama kuralları belirleyebilir ve fonlarınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. Ayarlayabilirsiniz alışveriş limitlerini, günlük harcama limitleri ve para çekme limitleri .

Harcama için kullanılacak bir bozuk para portföyü de seçebilirsiniz. Örneğin, her satın alma işleminin yüzde 50 Bitcoin, yüzde 25 Ethereum ve yüzde 25 Litecoin olarak bölünmesini sağlayabilirsiniz.

TenX Ödeme Platformu

Sonunda TenX, start-up’lar, işletmeler ve satıcıların COMIT ağına bağlanmaları için geliştirici araçları yayınlayacak. Bu TenX’in sadece banka kartlarının ötesine geçmesine ve ETF’ler ve türevleri gibi diğer varlık sınıflarını denemesine yardımcı olacaktır .

COMIT platformunun kamuya açık hale getirilmesi, borsalar ve borç verme programları gibi yeni hizmetlere de yol açacaktır. Orijinal yol haritası 2018’in üçüncü çeyreğinde bu özelliğe sahip, ancak ekip de bu işareti kaçırdı.

COMIT Ağı

TenX, COMIT (Kriptografik olarak güvenli Zincir Dışı Çok Varlıklı Anında İşlem) ağı ile entegre edilmiştir.  TenX’in arkasında aynı kişiler tarafından oluşturulmuş olsa da, COMIT ağı tamamen farklı bir web sitesine ve teknik incelemeye sahiptir .

COMIT ağının amacı , farklı blok zincirlerinin birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu özetleyen bir dizi standart olan COMIT Yönlendirme Protokolü’nü (CRP) kullanarak herhangi bir yeni blok zincirinin mevcut bir blok zincirine bağlanmasına izin vermektir. Bu, İnternetin TCP / IP protokolü üzerinden dünyaya nasıl bağlandığına benzer.

COMIT ağının başarılı bir şekilde uygulanmasıyla, bir varlığı bir başkasıyla (kripto-kripto veya kripto-fiat) hemen hemen sıfır işlem ücreti karşılığında değiştirebilirsiniz .

Bir blockchain’in COMIT ağı ile uyumlu olması için şu özelliklere sahip olması gerekir:

 • Çift harcama koruması
 • Multisig
 • Timelocks
 • Özet fonksiyonu

Saygın blok zincirlerinin çoğu zaten bu gereksinimlerin tümünü içermektedir.

Bir COMIT İşlemi

Bir işlem yapmak için, bir Kullanıcının (U) COMIT ağına bağlı bir cüzdan kullanması gerekir. İş (B) Kullanıcı fonlarını harcama da COMIT ağına bağlı bir ödeme sağlayıcı olması gerekir.

Kullanıcı onaylı bir İşletmede işlem yaptığında, işlem hangi LP’nin en iyi döviz kuruna sahip olduğunu belirlemek için bir Likidite Sağlayıcıları (LP) ağı üzerinden iletilir .

Bir LP, blok zincirleri boyunca çalışır ve farklı para birimleri arasındaki borsalara likidite sağlar.

TenX Ücretleri ve Ödüller

TenX’in işlem ücreti yoktur. Yalnızca ücreti veren bir defalık ücret ödersiniz fiziksel kart için 15 $ ve dijital kart için 1.50 $. Ayrıca yılda 1000 dolardan daha az harcama yapmadığınız sürece kartı kullanmak için yıllık bir ücret yoktur . Bu minimum değere ulaşmazsanız 10 dolar ödersiniz.

Orijinal tanıtım belgesi, TenX sahipleri ve kullanıcıları için bir ödül programının ana hatlarını çizdi. Ödül kazanmanın iki yolu olduğunu belirtti:

 1. PAY belirteçlerini tutma
 2. TenX kartını kullanma

PAY belirtecinin sahipleri, TenX ağındaki her işlemle Ethereum alacaktı. Şirket, aylık toplam işlem hacminin% 0,5’ini PAY sahiplerine ödeyecek. Ağ ve işlem hacmi büyüdükçe, bu ödemeler hedef her saatte ödeme yapılmasıyla daha sık gerçekleşir.

Çoğu kredi kartına benzer şekilde , TenX kartını her kullandığınızda% 0,1 ödül kazanırsınız . Bu ödülü, daha önce bahsi geçen ödülü almak için kullanabileceğiniz veya açık pazarda satabileceğiniz PAY belirteçlerinde alacaksınız.

ÖDÜLLERİ GÜNCELLEME:  Bu ödül programı artık mevcut değil ve takım programı hiç uygulamadı. Ekim 2018’de  ekip  , ödül programını yeniden düşündüklerini açıkladı . Bu yazı itibariyle, ne olacağına dair kamusal planları yok. Tamamen ayrı bir jeton içerebilir. Birkaç topluluk üyesi, yukarıdaki yapıya uygun olarak ödül alma beklentisiyle projeye satın aldıkları için karardan rahatsız olurlar.

TenX Geçmişi..

TenX ekibi nihai teknik incelemelerini yayınladı ve Haziran 2017’nin sonunda jeton satışlarına başladı.

Merkezi Singapur’da olan ekip Toby Hoenisch , Dr.Julian Hosp , Michael Sperk ve Paul Kitti tarafından kuruldu . Hoenisch, Dr. Hosp ve Kitti de COMIT ağı için teknik inceleme geliştirmek üzere birlikte çalıştılar.

Genel bir ortak olarak Vitalik Buterin ile büyük bir blockchain girişim sermayesi şirketi olan Fenbushi Capital, TenX’te bir yatırımcıdır.

TenX yolculuğu ilginç bir şey değildi. Ekip, ilk kartı, Eylül 2016’da, ihraççı OneBit ile ortaklaşa Singapur’da başlattı. Haziran 2017’de Avrupalı ​​müşteriler kartlarını almaya başladı.

Ancak 2018’in başında işler daha da kötüye gitti. Ocak ayında, TenX yeni bir kart düzenleyici bulmak zorunda kaldı ve henüz bunu başaramadı. Bu nedenle, yeni bir yayıncıyla çalışmaya başlayana kadar kart dağıtımı beklemeye alınır.

Ekip, COMIT Ağı ve cüzdanındaki geliştirme yoluyla kartın donmasıyla çalışmaya devam ediyor. Nisan 2018’de TenX, Litecoin Vakfı ile ortaklık yaptı ve Haziran ayında COMT’de BTC ve ETH arasında ilk atomik takas yaptı. Şirket için sonraki adımlar arasında kart düzenleyici bulmak, kripto kartlarını başlatmak ve daha fazla kripto para birimi için destek eklemek yer alıyor.

Rekabet Durumu

Token  ve  Monaco  (yakın zamanda Crypto olarak yeniden markalandı ) dahil olmak üzere kripto para birimi kart sistemleri oluşturmaya çalışan birkaç şirket daha var . Her kartın farklı kullanım durumlarından yararlanan farklı bir ödül yapısı vardır. TenX, COMIT ağı ve COMIT çapraz kanal ödemelerini kullanan tek kişi olması bakımından benzersizdir.

Tıpkı geleneksel finans sisteminde birden fazla kredi ve banka kartı seçeneğimiz olduğu gibi, kripto alanında, farklı harcama tiplerine göre farklı artıları ve eksileri olan çoklu seçenekler için yer var.

Jeton Temini..

Şu anda piyasada 110 milyondan az PAY jetonu dolaşıyor. Bu, piyasada bulunacak tokenlerin% 51’ini temsil ediyor.

Ürünü daha da geliştirmek için topluluk girişimlerini, iş geliştirme ve akademik araştırmaları finanse etmek için önümüzdeki 4 yıl içinde yüzde 29 (veya ~ 59,5 milyon) daha pazara girecek.

Son yüzde 20’nin yarısı şirkette bir varlık olarak rezerve edilecek, diğer yarısı ise 4 yıllık bir yetki süresi boyunca TenX kurucularını ve çalışanlarını telafi etmek için kullanılacak.

Bunların ötesinde daha fazla jeton oluşturulmaz.

Piyasa Durumu

TenX PAY jetonu, Ağustos 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.60 $ ‘a (0.00147972 BTC) yükseldi. Fiyattaki çarpıcı artış, büyük bir banka kartı grubunun ve PAY simgesinin nihayetinde Yunbi’de listelenmesinden kaynaklandı. Çin merkezli en büyük kripto borsalarından biri.

Ardından, fiyat yavaş ve istikrarlı bir şekilde Kasım ayı sonuna doğru küçük pozitif hareketlerle 1.50 $ – 2.00 $ aralığına düştü . Hemen hemen her diğer altcoin gibi, PAY da Ocak 2018’in başında bir başka yüksekliğe ulaştı. 2018’in geri kalanı için çökmeden önce fiyat hızla yaklaşık 5.00 $ ‘a (~ 0.00035 BTC) yükseldi.

Ayı piyasası, kart düzenleme eksikliğiyle birlikte 2019 yılı fiyatı yaklaşık 0.30 $ (~ 0.00007 BTC) düştü.

Görünüşe göre yatırımcılar her gün bu projeye güvenini kaybediyorlar. Şirket kripto kartlarını üretemezse, genel bir pazar dönüşünün bile TenX üzerinde çok az etkisi olabilir. COMIT Ağı’nın yanı sıra yayıncı ortaklığı duyurularının tamamlanmasına dikkat edin. Bu iki şey, fiyata yardımcı olabilecek ana katalizörlerdir.

24.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 387. Sırada yer alıyor.

 

24.02.2020 tarihi itibariyle TenX Coin (PAY) birim fiyatı ₺0,333456 TRY, 0,00000559 BTC olarak bulunmaktadır.

PAY Nereden Alınır..

Ödeme için satın alabilirsiniz  Bitcoin , Ethereum gibi birkaç büyük borsalarda veya Tether Bittrex ve Huobi.

Bir strateji ya ilk alım Bitcoin ile temin edilmektedir. GDAX veya Gemini ve sonra Bittrex üzerinden transfer yapılabilir.

PAY Nerede Saklanır?

PAY belirteçlerinizi, Trezor veya Ledger Nano S gibi ERC20 belirteçlerini destekleyen bir donanım cüzdanında saklamanız önerilir .

Depolama için başka bir seçenek , belirteçlerinizi çevrimdışı bir kağıt cüzdanına taşıyabileceğiniz  MyEtherWallet’tir.

Tuhaf bir şekilde, PAY tokenlerinizi TenX cüzdanında saklayamazsınız. 

Sonuç..

TenX, yüksek beklentiler toplayan, ancak o zamandan beri kripto topluluğunun güvenini kaybetti. İlk yol haritasındaki bir yıldan uzun bir süredir devam eden projeyle, birçok yatırımcı TenX ekibinin pazara girip girmeyeceğini merak ediyor. Bu gecikme, ödül programının yeniden yapılandırılması ile birlikte, birçok insanın ağzında acı bir tat bıraktı.

Bununla birlikte, şirket güncellemeler sağlamaya devam ediyor. Ve geliştirme ekibi ilerleme kaydetmeye devam ediyor gibi görünüyor. Şimdi Monaco (Kripto) kartlar gönderiyor, ancak bir zamanlar sahip oldukları ilk hamle avantajını kaybettiler.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.