Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

TZERO Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

0 715

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

 

TZERO Nedir?

tZERO; Alternatif Ticaret Sistemi (ATS) ile sağlanan dağıtılmış bir defter teknolojisi de dahil olmak üzere bir dizi blockchain özellikli çözüm sunuyor. tZERO tarafından tamamen sahip olunan broker satıcısı, PRO Securities veya tZERO’nun, güvenlik jetonlarının ticareti için ilk ulusal menkul kıymetler borsasını oluşturan BOX Digital Markets ile ortak girişimdir.

tZERO’nun geliştiricileri mevcut borsaya bir alternatif oluşturmayı umuyor. Şirketin amacı Wall Street  ile yeni piyasa yapılarının entegrasyonu yaparak devrim yapmaktır.

tZERO sadece pazarda yolunu bulmaya çalışan bir başlangıç ​​değil. Şirket Overstock.com’un ( NASDAQ: OSTK ) bir yan kuruluşudur . tZERO, BOX JV aracılığıyla, ABD’de ilk SEC düzenlemeli Güvenlik Jetonu ihracı ve ticaret borsaları olma yolunda ilerliyor. Şirket 2019 yılı başında SEC D formunu doldurdu. Form D başvuruları şirketlerin menkul kıymet satmasına izin veriyor. Ağustos ayında şirket, güvenlik belirteci protokollerini içerecek şekilde Reg D dosyalamasını güncelledi.

tZERO düzenlemeleri doğrudan ico oluşturma protokolüne entegre eder. ico düzenleme, yönetim ve ticaret dahil olmak üzere kurumsal düzeyde blockchain çözümleri sunarlar. Bu strateji, blockchain teknolojisini araştırma, geliştirme ve düzenleme maliyetlerine büyük miktarlarda entegre etmek isteyen işletmeleri kurtarır.

Konsept hakkında konuşan Overstock’un kurucusu Patrick Byrne güvenlik simgelerini “tarihi oranlarda yenilik” olarak nitelendirdi. Byrne bu platform hakkında heyecan duyan tek yönetici değil. Şirket , 2019 yılında Hong Kong merkezli GSR Capital’den 270 milyon dolarlık bir teklif mektubu duyurdu. Anlaşmayı firma için daha da kazançlı yapan şey, GSR Capital’in Overstock’ta yaklaşık 3.1 milyon hisseye ek olarak 104.55 milyon dolar, ayrıca tZERO’nun STO’suna 30 milyon dolar daha harcama niyetiydi. Toplamda, tZERO STO 134 milyon dolar topladı.

TZERO Nasıl Çalışır?

TZERO platformu, mevcut pazar sistemlerini düzenlemek için kriptografik olarak güvenli dağıtılmış defterleri kullanmaktadır. Blockchain teknolojisinin entegrasyonu, geleneksel pazar süreçlerinde daha fazla denetlenebilirlik, şeffaflık ve verimlilik yaratır. Ek olarak, blockchain entegrasyonu maliyetleri ve işlem sürelerini azaltır. TZERO’nun platformu yayına girdikten sonra işletmeler, borsa yoluyla para toplama amacıyla güvenlik jetonları verebilirler.

Kısaca Tarihçesi..

tZero, Wall Street’te devrim yaratacak bir araç olarak blockchain teknolojisini kullanmak için Ekim 2014’te kuruldu. Geliştiriciler, platformdaki finansal süreçlerin geleneksel kurumsal piyasa yapılarına ve zaman zaman meydana gelen yaramazlık ve finansal istikrarsızlığa daha az dikkat ettiğini fark ettiler.

tZERO, Overstock.com’un blockchain iştiraki olan Medici Ventures’ın bir portföy şirketidir. Medici Ventures, büyüyen bir blockchain odaklı yatırım portföyüne sahiptir.

2012 yılında, 1 milyon dolarlık gelirli bir firmanın henüz bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmediği zaman, Patrick Byrne’nin özgürlük yanlısı politik yönelimi, yıllık 1.4 milyar dolarlık popüler bir e-ticaret perakende devi Overstock.com’un dijital para birimi. Bitcoin ve kripto para birimlerinin uzun zamandır destekçisi olan Byrne, blockchain’e aşina oldu. Bu, şirketin blockchain tabanlı ve ilgili projelere yaptığı yatırımları yönetmeye odaklanan bir Kıtalararası iştiraki olan Medici Ventures’ı yaratmasına yol açtı. 

2015 yılında Byrne, tamamen bitcoin blok zincirinde dijital bir bağ satın alan ilk kişi olmak için Medici Venture’un tZERO menkul kıymetler ticaret platformunu kullandı.

Aralık 2016’da Overstock, blockchain teknolojisini kullanarak halka açık bir şirketin hisselerini yayınlayan ilk şirket oldu.

18 Aralık 2017’de tZERO, ICO’sunu başlattı ve yüksek düzeyde ilgi ile karşılandı ve devam eden bir ICO’da 250 milyon $ ‘a yükseldi.

Patrick Bryne ile tanışın

Patrick Byrne, tZERO’nun yönetim kurulu başkanıdır. Bu yaratıcı girişimci, Overstock’u başarılı bir şekilde 1.8 milyar dolarlık küresel pazara dönüştürdü.

Byrne uzun süredir kripto ve blockchain savunucusudur. 2012 yılında Bitcoin ödemelerini kabul eden ilk çevrimiçi perakendeci olmak için Overstock’u zorladı. 2015 yılında Byrne, Medici platformunu kullanarak blockchain teknolojisiyle dijital bir bağ satın alan ilk kişi olduktan sonra tekrar kripto manşetlerini yaptı.

Ticaret Engelini Aşmak..

2016’da tZERO, dünyanın ilk OSTKP dijital güvenlik sistemini başlattı. Başarı hakkında konuşan tZERO’nun yönetim kurulu başkanı ürünü şirketin Chuck Yeager anı olarak adlandırdı. Bunun gerçek zamanlı ticaret anlaşmasına küresel bir giriş olduğu düşünüldüğünde, Chuck Yeager’ın ses bariyerini ilk kez kırdığı anı karşılaştırmak uygun.

Kasalar..

Aralık 2017’de tZERO gelecekteki özkaynaklar (SAFE’ler) için basit anlaşmalar satmaya başladı. SAFE’ler, şirketlere menkul kıymetler piyasasının dışında sermaye arttırmak için alternatif bir yol sunar. Dijital varlık şirketleri SAFE’leri sık sık kullanıyor. tZERO bu ürünü sadece akredite yatırımcılara sattı.

Akredite ve akredite olmayan yatırımcılar arasındaki fark, daha sonra SEC’in 1 milyon dolarlık minimum net değer gereksinimlerini veya diğer testleri karşılamamasıdır. Şirketin ilk 12 saatte 100 milyon dolarlık finansal taahhüt almayı başardığı zaman yatırım ilgilerinin o kadar yüksek olduğu bildirildi .

DTÖ..

6 Ekim 2018’de tZERO güvenlik belirteci tekliflerini tamamladı. Şirket, 1000’den fazla küresel yatırımcıdan 134 milyon dolar topladı. tZERO etkinlikte 250 milyon dolar toplamayı umuyordu. Etkinliğin eksikliklerine rağmen, tZERO CEO’su Saum Noursalehi , anı “tZERO için heyecan verici bir kilometre taşı” olarak nitelendirdi. 16 Ekim’de yatırımcılar tZERO güvenlik jetonlarını cüzdanlarına aldılar.

Yatırımcılar daha önce jetonlarını almış olsalar da, tüm TZRO 10 Ocak 2019’a kadar kilitli kalıyor. Bu 90 günlük süre federal menkul kıymetler yasası ve yönetmeliklerine uygundur. TZRO’larını ancak 90 günlük bekleme süresi dolduktan sonra ikincil bir platforma takas edebilir, satabilir veya aktarabilirler. tZERO ek yatırım aramıyor.

tZERO ayrıca bir basın açıklamasına göre 6 Ağustos 2019’a kadar SEC onaylı bir işlem platformu geliştirmeyi planlıyor . Platformun amacı pazara likidite katmaktır. Bu görevi yerine getirmek için tZERO, katılımcıların akredite olmayan yatırımcılara jetonlarını satmalarını sağlar.

TZERO Nereden Alabilirim?

Ne yazık ki, STO etkinliğini kaçırdıysanız ikincil işlemlerde bazı tZERO tokenlerini almak için 10 Ocak 2019 tarihine kadar beklemeniz gerekiyor.

TZERO’yu Nerede Saklayabilirim?

tZERO, ERC-20 uyumlu bir simgedir. Şu anda, tüm TZRO menkul kıymetler yönetmeliği uyarınca saklama cüzdanlarında oturuyor. Kullanıcılar, tZERO’larını belirlenen 90 günlük bekleme süresi sona erdikten sonra herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklayabilir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.