Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$50,932.82
-6140.38
Ethereum
$3,985.10
-313.73
Litecoin
$327.63
-52.38
DigitalCash
$376.95
-37.94
Monero
$416.84
-34.38
Nxt
$0.08
+0.01
Ethereum Classic
$93.03
-16.63
Dogecoin
$0.44
-0.07

UBS, Bitcoin (BTC) yatırım kılavuzu yayınladı

UBS, yakın zamanda yayınlanan bir kılavuza yatırım yapan Bitcoin ve kripto para birimi hakkında bazı önemli soruları yanıtladı.

0 126

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

UBS, kripto para birimlerine girmeyi planlayan müşteriler için Bitcoin yatırımı konusunda rehberlik yayınladı. Ayrıntılı raporda İsviçre’nin en büyük bankası, kripto para yatırımı konusunda müşteriler tarafından en sık sorulan sorulardan bazıları hakkındaki pozisyonunu açıkladı.

Bitcoin.com’a göre, UBS , Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyebilecek müşterilere rehberlik etmek için geçen hafta “Bitcoin’in yükselişi” başlıklı bir rapor yayınladı . Bankanın ele aldığı ilk soru “Satın almalı mıyım?” müşterilerden “bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapıp yapmamaları” konusunda sorular aldıklarını açıkladı.

Banka, kriptoya yatırım yapmanın zorluklarından birinin, BTC ve diğer kriptolar için adil bir değer bulmanın zor olması olduğunu açıkladı.

UBS, “Genel rehberimiz şudur: Daha fazla fiyat artışını göz ardı etmeyecek olsak da, herhangi bir temel gerçek dünya kullanım durumundan biraz şüpheliyiz. Bu da Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için adil bir değer tahmin etmeyi zorlaştırıyor,” diye yazdı UBS .

Kripto para birimine yatırım yapmak, müşterileri fonlarını kaybetme olasılığına da maruz bırakır. UBS, bu riski yönetmenin bir yolunun, Bitcoin veya başka bir kriptoya yatırım yapmaya karar vermeleri durumunda, risklerini sınırlamak olduğunu söyledi.

Küresel gelişmekte olan piyasaların baş yatırım sorumlusu Michael Bolliger’in de aralarında bulunduğu yazarlar, “Bir kişinin tüm yatırımını kaybetmesinin gerçek riskinin de farkındayız” dedi. Bu nedenle, kripto para birimlerindeki yatırımcılar, yatırımlarının boyutunu kaybetmeyi göze alabilecekleri bir miktarla sınırlandırmalıdır. Ayrıca bir çıkış stratejisi düşünmenizi öneriyoruz. ”

Bankanın rehberliği, portföyleri çeşitlendirmek için Bitcoin kullanmanın iyi bir şey olup olmadığı konusuna da değindi. Banka, “2020’de pandeminin patlak vermesiyle korelasyonların önemli ölçüde arttığını, ancak o zamandan beri normalleştiğini” belirtti.

UBS, “Ampirik kanıtlar karışık olmakla birlikte, bitcoin tahviller, hisse senetleri, İsviçre frangı ve altın dahil olmak üzere çok çeşitli diğer varlık sınıflarıyla genel olarak düşük bir korelasyona sahip” dedi.

UBS , toplam varlıklar açısından İsviçre’nin en büyük bankasıdır. Varlık, 1872’de kurulan Swiss Bank Corporation ile 1862’de kurulan Union Bank of Switzerland arasındaki birleşmeden sonra 1998’de kuruldu.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.