Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Vitalik Buterin Kimdir?

0 795

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Vitalik Buterin kripto para dünyası için görmezden gelinmesi zor bir isim. Çoğumuz onu Ethereum’un kurucusu ve Bitcoin Dergisi’ nin kurucu ortağı olarak tanıyoruz. Görünüşünden ve şimdiye kadar elde ettiği başarılardan, matematikte mükemmel olan, birkaç hafta içinde Mandarin’i öğrenen, üniversiteden ayrılan ve her zaman kripto endüstrisinde önemli bir etkisi bulunan yetenekli bir kişi.

Vitalik Buterin Kimdir?

Vitalik Buterin; Ethereum’ u tasarlayan ve kuran bir Rus-Kanada asıllı bir programcıdır. 31 Ocak 1994 tarihinde Rusya Kolomna’ da doğdu. Sadece altı yaşındayken, ailesi Kanada’ya göç etti.

İşte çocukluğunda, sadece üçüncü sınıftayken ilkokulunda yetenekli çocuklar için bir sınıfa yerleştirildi. Vitalik Buterin’in en başından beri büyük bir şeye mahkum olduğunu söyleyebilirsiniz.

Matematikte iyiydi ve kafasına ortalama bir insandan daha hızlı üç basamaklı sayılar ekleyebilirdi. Ayrıca çok küçük yaşlardan itibaren bilgisayar programlamaya ilgi duyuyordu. Babası Dmitry Buterin’in kendisi bir bilgisayar bilimcisiydi.

17 yaşındayken, diğer 17 yaşında olduğu gibi World of Warcraft’ı oynamaktaydı. Ancak, başka bir şeyle de ilgilendi. Bitcoin.

Başlangıçta, kripto para birimi fikrine çok yatırım yapmadı. Kısa bir süre içinde, bu yeni teknoloji onun üzerinde büyüdü. O zamanlar en deneyimli finans uzmanlarının bile Bitcoin’in ne olduğunu ve ne olacağını bilmediğini unutmayın.

Abelard Okulu Toronto ve Waterloo Üniversitesi kayıt olabilmek için gitti. O zaman Bitcoin’e daha fazla dahil oldu.

5 Bitcoin hızında kripto para birimi hakkında forum yazıları yazmaya başladı. Sıska ve asosyal kolej çocuğu bu alanı tam zamanlı olarak takip etmeye karar verdi. Kripto para birimi ile o kadar ilgilendi ki, yeni bulduğu tutkusu için tüm zamanını yatırmak için üniversiteden bile ayrıldı.

Kurucu Bitcoin Dergisi

Üniversite günlerinde Bitcoin hakkındaki yayınları ivme kazandı ve bu acemi teknoloji hakkındaki görüşleri kavrayıcı kabul edildi. Konuyla ilgili otorite olarak görüldüğü için, yeni bulunan şöhretinden en iyi şekilde yararlanmak için, 2012 yılında başka bir Bitcoin meraklısı Mihai Alisie ile birlikte Bitcoin dergisini kurdu.

Bitcoin dergisi hâlâ üniversitedeyken kuruldu. Üniversitede dersler alıp aynı zamanda dergi için baş yazar olarak görev yaptığı için telaşlı bir zamandı. Bitcoin Dergisi, Buterin’in ilk başarısı olarak kabul edilebilir, çünkü dergi Bitcoin için etkisi büyük oldu.

Bitcoin Dergisi..

Nashville, Tennessee’den BTC Medyası 2015 yılında Bitcoin Dergisi’ni satın aldı. BTC Medyası ayrıca Distributed, yBitcoin ve Let’s Talk Bitcoin’i de yayınladı. Bitcoin Magazine başladığında, Barnes & Noble’da basıldı ve dağıtıldı. Aboneler ayrıca basılı baskılar da aldılar. Ancak, artık yalnızca çevrimiçi olarak kullanılabiliyordu.

Bitcoin Dergisi kesinlikle Vitalik Buterin için bir dönüm noktasıydı, ancak onu kripto para dünyasında dikkate alınması gereken bir güç haline getiren şey ise Ethereum oldu.

Ethereum Kurucusu..

‘ Vitalik Buterin Kimdir’ aradığınızda cevap çoğu zaman Ethereum’un kurucusudur . Vitalik Buterin’i bugün olduğu gibi yapan Ethereum’du. Komik olan, Ethereum beyaz belgesini yazdığı zaman, bunun iyi olacağını tahmin etmiyordu.

Buterin neredeyse kripto analistleri tarafından çöpe atılacağına ve oldukça erken erteleneceğine inanıyordu. Sürprizine kavrulmuş olmak yerine fikri tanındı ve övgü aldı. Her şeyin başladığı nokta buydu ve Buterin bu yolun gitmesi konusunda daha emin oldu.

Sonuçta, hayatını kripto para birimine adamıştı ve çabalarını bir adım önde alması doğaldı.

Ethereum nedir?

Ethereum, kodlama işlevselliğine sahip açık kaynaklı, blok zincir tabanlı ve halka açık bir bilgisayar platformudur. Ethereum, Ethereum platformunun kripto para birimi olan Ether için blok zinciri oluşturur.

Bitcoin protokolünün bir sınırlamasının üstesinden gelmek için Ethereum kuruldu. Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto , küresel işlemlerin çalışma şeklini değiştirdi ve üçüncü tarafı süreçten çıkardı. İş kanıtı konsensüs algoritması altında çalışan dağıtılmış bir defteri kebire kaydedilmiş bir sistem doğurdu. 

Bitcoin için Nakamoto kullandığı blockchain teknolojisinin sınırlamaları vardı. Güvenlik amacıyla, Bitcoin için yazılan protokol kasıtlı olarak sadece karmaşık olmayan işlemleri işlemek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, böyle bir blockchain fikri o zamanlar oldukça uzun süredir çalışmasına rağmen, bir ödeme yapan ve alacaklı arasındaki karmaşık işlemler gerçekleştirilemedi.

Ethereum – Bitcoin’in Yükseltilmiş Bir Sürümü?

Buterin bu sorunu fark etti ve her türlü uygulamayı ve Akıllı Sözleşmeleri yaratabilecek böyle bir blockchain teknolojisi oluşturmak için Turing-complete programlama yazmaya karar verdi . Buterin, röportajlarından birinde bu sorun hakkındaki görüşlerini dile getirdi:

Bitcoin topluluğundaki kişilerin soruna doğru bir şekilde yaklaşmadığını düşündüm. Bireysel uygulamalardan sonra gittiklerinin düşündüm. Her türlü İsviçre çaksı protokolünde her birini desteklemeye çalışıyorlardı.

Hayati Buterin Siyasi Görüşleri..

Erken yaşamı, bitcoin’e olan ilgisi ve onu kendi kripto para birimini yaratmaya iten şey ne kadar, politik görüşleri ne olacak? Politika söz konusu olduğunda Vitalic Buterin kimdir?

Vitalik Buterin’in özgürlükçü ve serbest piyasaları desteklediğini varsaymak güvenlidir. Bunun kanıtı Friedman, Mises, Sowell ve Hayek’in çalışmalarına olan ilgisinde yatıyor. Bunun ipuçlarını Vitalik Buterin blogunda da bulabilirsiniz. Tweetlerinde, gönderilerinde ve röportajlarında liberter görüşlerini ifade etmekten çekinmedi.

Buterin’in serbest piyasalara bakışı çoğu insandan biraz farklı. Serbest piyasa ve kapitalizm hakkında konuştuğumuzda, bir sonraki düşünce kârla ilgilidir. Bu konuda konuşurken kar konusunda fazla endişe duymuyor. Serbest piyasaya bakış açısı, girişimcilere özgür ve yaratıcı olma zeminini vermektir.

Tekrar tekrar, böyle bir sistemin para biriktirmek değil, inovasyon ve yaratıcılığın toplum için değerli bir şey yapmasına izin vermek gerektiği fikrini ima etti. 

Kripto para birimi gibi sistemlerin milyonlarca biriktirme şemasına nasıl dönüştürülebileceğinin çok farkında gibi görünüyor. Bu yüzden bu işteki insanları temkinli davranmaları konusunda uyarıyor.

Görüşleri oldukça umutlu ve kripto para birimindeki olanlar sözlerine ve onun gibi diğerlerine kulak vermeli. Yolculuğuna bakıldığında, parayı değil onu tahrik eden inovasyon olduğunu açıkça görebilirsiniz. Ancak bu onun zengin olmadığı anlamına gelmez.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.