Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

WeToken (WT) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 2409. Sırada Yer Alıyor..

0 781

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

World Wi-Fi Nasıl Çalışır?

World Wi-Fi, özel mülkiyetli kablosuz yönlendiricilere erişimi tokenleştiren bir blockchain projesidir. Bu projenin arkasındaki konsept basit. Halkın erişmesi mümkün olmayan birçok özel Wi-Fi ağı (birçok konut ağı dahil) vardır. Bu nedenle, mevcut bant genişliğinin çoğu genellikle boşa gider.

World Wi-Fi platformunu kullanarak, sahipleri yönlendiricilere erişimi güvenli bir şekilde paylaşabilir ve karşılığında kripto para kazanabilir. Mevcut yönlendiricileri kullanmak isteyen kişiler internete ücretsiz olarak bağlanabilirler. Tek gereklilik, tarama oturumlarının başında kısa bir reklam videosu izlemek zorunda olmalarıdır.

Erken Pazar Başarısı ve Gelecek Planları

World Wi-Fi proje ekibi, token satış duyurusundan önce bile çok başarılı oldu. Ekip zaten bu alanda köklü. 2016’da Radius Wi-Fi adlı bir HotSpot şirketi kurdular ve 2017’de ekip Wi-Fi reklamcılığına odaklanan bir reklam ajansı Adrenta’yı tanıttı.

2018’in başından itibaren Adrenta’nın zaten 14.000’den fazla açık ağı ve 100’den fazla franchise ortağı var. Bu şirketler 80 şehirde faaliyet göstermektedir ve 2017 yılında toplam Adrenta Wi-Fi erişim noktası sayısını% 784 artırmıştır.

Amaç, platformda 20 milyon aktif yönlendiricinin  bulunması, dünyadaki özel yönlendiricilerin yaklaşık% 5’i. Ekip ayrıca, Mart 2021’e kadar günde 1 milyar reklam görüntülemeyi de hedefliyor.

WeToken (WT) Hakkında

World Wi-Fi, 8 Mart 2018 itibariyle 3.951 milyon dolar topladı ve 3.5 milyon dolar aştı. Sert kapak 25 milyon dolar olarak belirlendi. Token satışı resmi olarak 18 Mart ve 18 Nisan arasında gerçekleşir ve tokenlerin% 33’ü satış sırasında satın alınabilir.

Jeton türü ERC223’tür. Ayrıca, Singapur ve Çin’den yatırımcıların jeton satışına katılmasına izin verilmiyor.

WeToken (WT), World Wi-Fi projesi için kullanılan yardımcı program kripto para birimidir. Token satışından sonra döviz kuru 1 WT = 30 reklam gösterimi olacak ve World Wi-Fi = 0,10 ABD doları olacaktır. Jeton satışı sırasında değer, World Wi-Fi’sinde 1 WT = 10 reklam gösterimi = 0,10 ABD doları olacaktır. Bu, jeton satışına katılmak isteyen potansiyel yatırımcılara, jeton sonrası satış fiyatının üç katı değerinde bir bonus verir. Takım satılmayan WeTokens’leri yakacaktır. Toplam arz 600.000.000 WT’dir.

World Wi-Fi ekibi, özel kablosuz yönlendiricileri olan ve internete erişmek isteyenlerin sayısı arttıkça WT’nin değerinin artmaya devam edeceğini tahmin ediyor. Buna karşılık, reklam verenler, reklam kampanyalarını Dünya Kablosuz ağında yayınlayabilmek için daha fazla WeTokens satın alacak.

Temel Teknoloji Özellikleri

Dünya Wi-Fi, reklamverenlerin kitlelerine daha iyi pazarlama yapmalarına yardımcı olan birkaç önemli özelliğe sahiptir.

İlk olarak, birden fazla tarafın reklam ücreti almasını sağlayan çok katmanlı bir yapıya sahiptir. Bu, Wi-Fi ağ ortaklarını ağa daha fazla erişim noktası bağlamaya teşvik etmeye yardımcı olur.

Ağdaki reklamverenlerin, bağlı tüm erişim noktalarının reklamlarının hedeflenmiş istatistiklerini tutmasına olanak tanıyan akıllı bir ayar da vardır. Bu özellik sayesinde reklamverenler, reklamlarının platformda ne kadar etkili olduğunu anlamak için ihtiyaç duydukları verilere sahiptir. Aynı zamanda daha akıllı iş kararları almalarını sağlar. Örneğin, reklamverenler, reklamların kime gösterildiğiyle ve kabul edilen bir reklamın minimum fiyatıyla ilgili ayarları değiştirebilir.

Diğer bir önemli özellik, reklamverenlere iki anlaşma türü sunan EBM / BGBM Modelidir: Mil Başına Maliyet (BGBM) ve İşlem Başına Maliyet (EBM) . BGBM, bir reklamverenin bir reklamın görüntülenmesi için ne kadar ödediğine dayanır. EBM, bir reklamverenin kablosuz ağa bağlanan bir misafir tarafından gerçekleştirilen bir işlem (yani reklam web sitesine tıklama) için ne kadar ödeme yaptığına dayanır.

Blockchain Teknolojisi 

Bu projede uygulanmakta olan blockchain teknolojisi hakkında hala çok fazla ayrıntı yok. Ancak, teknik incelemeden not edilmesi gereken birkaç şey vardır.

World Wi-Fi ekibi muhtemelen açık kaynaklı bir blockchain teknolojisi olan Graphene’yi uygulayacak. Graphene, yeni bloklar oluşturmak için 3. taraf düğümlerini kullanan bir PoS varyasyonu olan Delegated Proof of Stake (DPoS) kullanır. Grafenin diğer blok yayma teknolojilerinden 10 kat daha verimli olduğu söylenir. Şu anda Graphene kullanan projeler arasında EOS , BitShares ve Steem yer alıyor .

World Wi-Fi, veri üretim olasılığını önlemek için DPoS kullanacaktır. Ayrıca, yönlendirici sahiplerinin her bir reklam görünümü için uygun şekilde ödüllendirildiğini doğrulayabilecektir. Hangi veritabanı depolama sistemi veya blockchain türü uygulanırsa uygulansın yönlendirici etkileşimi ve P2P Keşfi çalışır.

World Wi-Fi, delegeler için bir ödül programı sunacak. Delegeler ağdaki herhangi bir kullanıcı hakkında önemli bilgileri depolayabilir ve bir veritabanı olarak çoğaltabilir. Depolanan bilgiler, yönlendiricilerin coğrafi koordinatları, kullanıcı sayısı, yaş ve ilgi alanları gibi kullanıcı bilgilerini içerir. Delegeler ayrıca YG ve dönüşüm oranları gibi reklam kampanyaları hakkında bilgi depolar.

Ölçeklenebilirlik

Teknik belge, bu projenin ölçeklenebilirlikle ilgili bir sorunu olmaması gerektiğini belirtmektedir. İşlemler proje veri merkezlerinde (World Wi-Fi ortakları için dağıtılmış ağ mevcuttur) işlenir. İşlemler, daha hızlı işlem yapılmasına olanak tanıyan birkaç düğüm kullanılarak onaylanır.

Sistem zaten saniyede düzinelerce işlemi gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Reklam verenler genellikle WeTokens satın alan ve satanlar olacağından, Ethereum veya Bitcoin gibi projelerin gerektirdiği kadar ölçeklenebilirliğe ihtiyaç yoktur.

Bir işlem bir reklam kampanyasına eşittir. Yüksek yük giriş / çıkış işlemleri doğrudan blockchain bileşeniyle çalışmadığından, World Wi-Fi ölçeklenebilirliği ve veritabanı blok zinciri hızını koruyabilecektir.

World Wi-Fi Yol Haritası

Bu projenin küresel, merkezi olmayan, ücretsiz Wi-Fi için bir platform haline gelme konusunda iddialı planları var.

Nereden Alınır WeToken

Satış öncesi ve jeton satışı sırasında, WeToken sadece proje web sitesinden satın alınabilir. WT satın almak için BTC veya ETH kullanılabilir.

ANALİZ..

Tokenize edilmiş, küresel bir kablosuz internet altyapısı oluşturma fikri çok umut verici görünen ve dünya çapında milyonlarca insan için faydalı olma potansiyeline sahip bir kavramdır. World Wi-Fi kurucularının bu pazarda Radius Wi-Fi ve Adrenta ile çalışabileceklerini kanıtlamış olmaları iyi bir işaret.

World Wi-Fi’nin iş modelini nasıl ölçeklendirdiğini ve dünyadaki yeni konumlara ücretsiz Wi-Fi erişimi getirdiğini görmek ilginç olacak.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.