Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$50,932.82
-6140.38
Ethereum
$3,985.10
-313.73
Litecoin
$327.63
-52.38
DigitalCash
$376.95
-37.94
Monero
$416.84
-34.38
Nxt
$0.08
+0.01
Ethereum Classic
$93.03
-16.63
Dogecoin
$0.44
-0.07

Rusya’nın En Büyük Devlet Bankası Sberbank Stabilcoin Çıkarıyor…

0 70

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin’in son birkaç haftada gördüğü kazanımlar arasında, endüstrinin yeni bulunan kurumsal desteğine kadar, kripto para biriminin ilerlemesini durduracak bir şey yok gibi görünüyor. Bu ilerlemenin ortaya çıkmasının yollarından biri, stabilcoinlere olan yenilenmiş ilgidir.

JP Morgan, 2020’de kendi stabilcoinini başlattı ve birçok ülke kendi ulusal stabilcoinlerini geliştiriyor. Şimdi, Rusya’nın en iyi bankalarından biri olan Sberbank ilkbaharda kendi stabilcoinini piyasaya sürmeye hazırlanırken, daha fazla finansal kurum JP Morgan’ın izinden gidiyor gibi görünüyor. 

Yaklaşan Stablecoin

Bu gelişme önemlidir, çünkü Sberbank Rusya’daki en büyük devlet bankasıdır ve onlardan gelen bir stabelcoin muhtemelen çok yaygın kullanım görecek. Son raporlara göre , Sberbank kendi Sbercoin’i başlatmak için Rusya Merkez Bankası’na başvuruda bulundu. Bu, daha sonra Sberbank’taki ticari işlem müdürü Sergey Popov tarafından yerel Rus medyasında onaylandı. 

Popov, “Dijital dönüşüm ve dijital ekonomiyi düzenleme umutları” başlıklı bir etkinlikte, başvurunun Ocak ayı başlarında yapıldığını ve bu tür başvuruların genellikle 45 gün içinde onaylandığını göz önünde bulundurarak jetonun 2021 baharına kadar mevcut olması gerektiğini belirtti. .

Ancak banka, önerilen jetonun vergilendirme sistemini bulmaya çalışıyor. 

“Bu projenin ilkbaharda başlatılması ihtimali çok yüksek. Dijital finansal varlıkların vergilendirilmesiyle bağlantılı, henüz tam olarak çözülmemiş bir sorun daha var. Ancak bu sorunun yakında çözüleceğini umuyoruz ”dedi. 

Vergi ve kripto para birimi konusu, ülkeler yıllardır kripto para birimi kullanımı için kapsamlı ve etkili bir vergilendirme stratejisi bulmaya çalıştıkları için karmaşık bir konudur. Popov, bankanın ülke para birimleriyle çalışmaya istekli olduğunu ve dahili bir çözümün geliştirilip test edildiğini zaten açıkladı. 

Bu, bankanın bir stabilcoin başlatıp başlatmayacağına dair uzun süredir devam eden spekülasyonların ardından geliyor. Haber nihayet Kasım 2020’de Rus hükümeti tarafından “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” kripto yasasının kabul edilmesinden sadece birkaç hafta önce doğrulandı. 

Tüm göstergelerden, Rusya’nın önümüzdeki yıllarda daha büyük bir kripto yanlısı merkez haline geleceği anlaşılıyor.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.