Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$9,219.54
+37.3
Ethereum
$239.05
+0.33
Litecoin
$43.44
+0.08
DigitalCash
$71.04
-0.04
Monero
$68.33
+1.24
Nxt
$0.01
0
Ethereum Classic
$6.27
+0.06
Dogecoin
$0.00
0

Waltonchain (WTC) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 123. Sırada Yer Alıyor..

0 248

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Waltonchain Nedir?

Waltonchain; tedarik zincirleri için bir yönetim sistemi oluşturmak üzere blockchain’i IoT (özellikle RFID) ile birleştirir. Proje, RFID teknolojisinin mucidi ve uzayda bir öncü olan Charlie Walton’dan alınmıştır. Lojistik sistemleri karmaşıktır ve genellikle birkaç farklı tarafı içerir. Bu sistemler büyüdükçe, aynı sektördeki işletmelerin birbirleriyle koordinasyonu giderek zorlaşıyor. Bunun da ötesinde, bireysel varlıklar, verileri ileri geri aktarma yeteneğini daha da engelleyen farklı işlemlere sahip olabilir.

Waltonchain; üretim ve dağıtımın her adımında ürünleri izlemek için RFID tanımlamasını kullanır. Her bir ögeyle ilişkili veriler, işlemin neresinde olursa olsun doğruluğunu sağlayan değişmez bir blok zincirinde saklanır.

Bu Waltonchain kılavuzunda aşağıda belirtilen konuları inceleyeceğiz:

 • Waltonchain Nasıl Çalışır?
 • Waltoncoin (WTC) ve Uzlaşma Mekanizmaları
 • Waltonchain Ekibi ve İlerleme Durumu
 • Piyasa Durumu
 • WTC Nereden Alınır
 • WTC Nerede Saklanır?
 • Analiz

Waltonchain Nasıl Çalışır?

WALTON, RFID teknolojisinin mucidine bir övgü olarak hizmet vermenin dışında, isdom Alters Label, Trade, Organization, and Network (Bilgelik Alters Etiket, Ticaret, Organizasyon ve Ağ’ın) kısaltmasıdır. Bu konuda biraz zorlanmış gibi görünüyor ve aslında ne anlama geldiği tamamen açık değil, ancak isimle iyi uyuşuyor.

Nesnelerin İnterneti (VIoT)

Waltonchain, tescilli RFID çiplerinin blockchain teknolojisi ile kombinasyonunu tanımlamak için Nesnelerin İnterneti kavramını bize sunuyor. RFID etiketlerini kullanarak, blok zincirler artık fiziksel öğeleri (veya en azından bunların veri sunumlarını) zincir üzerinde saklayabilir.

RFID (Radyo frekansı tanımlama) etiketleri, nesneleri tanımlamak için elektromanyetik alanlar kullanır. En yaygın olarak envanter izleme, kütüphane sistemleri ve Redbox gibi ürün kiosklarında kullanılırlar.

Waltonchain ile, RFID etiketinin basit bir taraması size bilmeniz gereken tüm bilgileri sağlar. Ürünün ne olduğu, nerede olduğu, kim tarafından ele alındığı ve diğer önemli verilerin hepsi bu etiketler aracılığıyla blok zincirinde saklanır.

VIoT’u lojistiğe uygulamanın sayısız faydası vardır:

 1. Blockchain teknolojisi ile gelişmiş güvenlik
 2. Bir ürünün menşeine kadar doğru takibi
 3. RFID tanımlama ile sahteciliğe karşı koruma
 4. Güvene ihtiyaç duymadan ademi merkeziyetçilik
 5. Azalan işçilik maliyetleri

Waltonchain ve Alt Zincirler..

Walton; ekosistem ana zincirinin içindeki adı  Waltonchain. Bu zincir; Waltoncoin (WTC) işlemlerini takip eder, alt zincirleri yönetir ve diğer şeylerin yanı sıra akıllı sözleşmeler yapar.

Waltonchain teknolojisini kullanan herkes kendi alt zincirini oluşturabilir ve kendi jetonlarına sahip olabilir. Ayrıca, ana zincirden farklı bir konsensüs algoritmasına sahip olmayı seçebilirler.

Ağı ana Waltonchain ve alt zincirlere ayırmanın birkaç faydası vardır. Birincisi, teknolojiyi kullanan her işletmenin, bir blok zincirini özel iş ihtiyaçlarına göre özelleştirebilmesidir. Ana zincirin protokolüne veya ağ etkinliğine bağlı değildirler.

Ayrıca önemli olan ayırma, ağ ölçeklenirken performansa da yardımcı olur. Verilerin çoğunluğu bir işletmenin alt zincirinde yer aldığından, etkinlikleri tüm ağı aşağı çekmez.

Neopets’e benzer bir Ethereum tabanlı oyun olan CryptoKitties , alt zincirlerin öneminin bir kanıtıdır. Şu anda, Ethereum alt zincir kullanmıyor, bu nedenle platformda oluşturulan her DApp ağı etki bırakıyor.  CryptoKitties’in artan popülaritesi, geçici olarak geciken işlemlere ve daha yüksek ücretlere yol açan büyük ağ tıkanıklığına neden oldu.

Oyun bir alt zincirde olsaydı, bu kadar büyük bir sorun olmazdı.

Waltoncoin (WTC) ve Uzlaşma Mekanizmaları

Waltoncoin (WTC)

Waltoncoins (WTC’ler), Walton ekosistemindeki birincil para birimidir. Genesis bloğuyla birlikte 100 milyon WTC verildi ve artık bu miktar üzerinde bir meblağ oluşturulamaz. Bu 100 milyondan şu anda toplam 70 milyon arz var ve 40 milyonun biraz üzerinde dolaşım var ve kalan paralar önümüzdeki birkaç yıl içinde çıkarılacak.

Madeni paraların altı ana işlevi vardır:

 1. Alt zincirlerin düzenlenmesi
 2. Temettü faizi
 3. Kredi ve ipotek sistemi
 4. Dağıtılmış varlık değişimi
 5. Dağıtılmış oylama ve yönetişim sistemi
 6. Merkezi olmayan değişim

Bu çok gibi görünse de, bu işlevlerde bazı çakışmalar var. Daha basit olarak, WTC, bayt ücreti  ödemeleri yoluyla ana zincir dışındaki faaliyetleri gerçekleştirmek, alt zincirler arasındaki işbirliğini kolaylaştırmak ve ağı korumak için düğümleri ödüllendirmek için işlemsel bir para olarak kullanılır .

Uzlaşma Mekanizmaları

Başlangıçta, Waltonchain ekosistem için kendi Kanıt ve Güven Kanıtı (PoST) fikir birliğini kullanmayı planladı. PoST, belirteç sahiplerini (düğümleri) WTC temettüleriyle ödüllendirdiği için Kanıt Kanıtı’na (PoS) benzer. Bununla birlikte, daha yüksek kalite ve daha dürüst düğümleri daha da ödüllendirmek için bir düğüm itibar mekanizması ekleyecektir.

Şimdi, Waltonchain’in teknik raporu (v2.0) bir Waltonchain Katkı Kanıtı (WPoC) konsensüsünün ana hatlarını çiziyor. Bu yeni konsensüs mekanizması İş Kanıtı (PoW), Kanıt Kanıtı (PoS) ve İş Kanıtı (PoL) birleştirir. Ana zincir bir PoW ve PoS kombinasyonu kullanır. Bu, bir WTC jetonu sahibi olarak, jetonları cüzdanınızda tutarak temettü alacağınız anlamına gelir.

Ağ, üst zincirdeki düğümler, alt zincirler ve çapraz alt zincirler arasındaki veri alışverişi için PoL’yi kullanır.

Waltonchain Ekibi ve İlerleme Durumu

Waltonchain ekibi tedarik zinciri deneyimiyle göz doldurmaktadır. Kurucu ortaklardan biri olan San Sanghyuk, daha önce Kore Standart Ürünler Birliği Direktörüydü. Diğer kurucu ortak Xu Fangcheng, Septwolves Group Ltd’nin Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörüydü.

Ekip, Samsung’un eski başkan yardımcısı Kim Bilim Adamı Danışmanı Kim Sukku’dan destek alıyor.

Waltonchain; birçoğu Çin eyalet hükümetleriyle olan ortaklık sıkıntısına sahip değil. Ekip, bir “akıllı denizcilik” blok zinciri inkübatörü oluşturmak için Fujian hükümeti ve akıllı hava temizleme ve izleme sistemleri oluşturmak için Jinhu hükümeti ile birlikte çalışıyor .

Gördüğünüz gibi, Waltonchain hızla tedarik zincirinin ötesine geçiyor.

Mart 2018’de Waltonchain ana ağlarını başlattı ve Ethereum blok zincirini kapattı . O zamandan beri bu değişikliği desteklemek için çeşitli cüzdanlar çıkardılar. Ayrıca, ekip  ana ağın başlamasından bu yana üç çocuk zincirinin geliştirilmesini kolaylaştırdı . 

Rekabet Durumu..

VeChain , Waltonchain’e en çok benzeyen blok zinciri projesidir (her ikisinin de adında “zincir” vardır).  Waltonchain’e benzer şekilde VeChain, tedarik zinciri endüstrisi için blockchain tabanlı çözümler sunar. VeChain kısa süre önce VeChain Thor’a yeniden markalaştı ve şimdi işletmelerin platformlarında DApps oluşturmasına izin verdi. Walton’un alt zincirlerine benzer bir yapıdadır.

Bununla birlikte, ikisi arasında birkaç fark vardır. Waltonchain kesinlikle RFID çiplerine odaklanırken, VeChain de NFC ve QR kodlarını içerir . Aynı amaçların çoğuna hizmet etmesine rağmen, alt zincirlerin mimarisi DApp’lerin mimarisinden oldukça farklıdır.

Son olarak, iki projenin VeChain ile lüks eşyalara ve giyim eşyasıyla başlayan Waltonchain’e odaklanan farklı pazarları hedeflediği anlaşılıyor.

Piyasa Durumu..

WTC fiyatı, Ağustos 2017 sonunda ticarete başladığından beri yukarı ve aşağı yönlü bir rollercoaster olmuştur. Çin’in artan hükümet müdahalesi ve düzenleme haberi madalyonu sürekli olarak etkiledi.

Diğer taraftan, yeni döviz listeleri ve ortaklık duyuruları, yanıt olarak olumlu fiyat hareketlerini yansıtmıştır. Madeni para Bittrex’te listelenirse veya takım daha stratejik ittifaklar duyurursa , bu eğilimin devam etmesi şaşırtıcı değildir .

WTC, Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.46 $ (~ 0.00371 BTC) seviyesine ulaştı, ancak 2019 yılı boyunca ayı piyasasının bir başka kurbanı olarak yaklaşık 1.20 $ (~ 0.00029 BTC) seviyesinde bulunuyor. Büyük kurumsal kabul olmadan, bu bozuk paranın fiyatının mevcut, zayıf piyasa koşullarında arttığını görmek zor.

02.03.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 123 Sırada yer alıyor.

 

02.03.2020 tarihi itibariyle Watonchain Coin (WTC) birim fiyatı ₺2,81 TRY, 0,00005148 BTC olarak işlem görmektedir.

WTC Nereden Alınır..

WTC satın almak için en popüler platform Binance’dir . Burada, BTC ve ETH’yi WTC ile değiştirebilir, BTC tercih edilen yatırımcı tercihi olur.

Bitcoin veya Ethereum’a sahip değilseniz, ABD Doları ile biraz satın alabilirsiniz . Bundan sonra, WTC değişimi için paranızı Binance’e aktarın.

WTC Nerede Saklanır?

WTC’nizi resmi Waltonchain cüzdanlarından birinde saklamalısınız. Cüzdanlar, Windows işletim sistemlerinde, Android ve iOS cep telefonlarında mevcuttur.

Analiz..

Waltonchain, başarısına adanmış deneyimli, 20’den fazla üye ekibi ile sağlam bir projedir. Şirketin halihazırda hükümet kuruluşları ve özel sektör şirketleri ile birçok önemli ortaklığı bulunmaktadır.

Bir tedarik zinciri platformundan daha fazlası olan Waltonchain, kurumsal işletmelere kendi alt zincirlerini oluşturma ve Walton ana zincirinden yararlanma teknolojisi sağlar.

Şu anda rakiplerinden bazıları kadar yüksek değere sahip olmasa da, Waltonchain, ortaklıkları ve iddialı geliştirme yol haritası ile önümüzdeki birkaç yıl içinde kırılmaya hazır görünüyor.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.